Yaralı Bir Kadını Kurtaran Terk Edilmiş Bir Köpeğin Hikayesi

Yaralı Bir Kadını Kurtaran Terk Edilmiş Bir Köpeğin Hikayesi

Son Güncelleme: 24 Temmuz, 2018

Son günlerde, kaza geçirdiği halde kimsenin yardım etmediği bir kadının videosu internette dolaşıyor. Bu, hayvanların bize gösterdiği sevgi ve sadakatin tam tersini, insanların ne kadar taş kalpli olabileceklerini hatırlatıyor. İşte karşınızda, yaralı bir kadını kurtaran terk edilmiş bir köpeğin hikayesi.

“Hayvanlar insanlardan daha iyidir” cümlesini daha sık dile getirir olduk. Zaman geçtikçe, insanlar birbirlerine sırt çevirdikçe, hayvanların güzel davranışlarına minnet duyar hale geldik.

Terk edilmiş bir köpeğin hikayesi

Bir kaza olduğunda, hayati önem taşıyan hızlı müdahale, kaza geçiren insanın yaşayacağını mı yoksa öleceğini mi belirler. Kaza geçirdikten sonra bir kadını kurtarmış olan köpeğin bu hikâyesinin, bu kadar etkileyici olması işte bu yüzden.

Bu hikayede ise, bir kadın trafik kazasında yaralanıyor. Kazazede Shanon, Georgia yolunda araba sürerken beklediğinden de dik ve geniş bir kavisle karşılaşıyor.

Daha ne olduğunu kavrayamadan bayılan Shanon, uyandığında ise arabasında kilitli kaldığını ve hareket edemediğini fark ediyor. Dahası, şiddetli rüzgar sebebiyle kapısını da açamıyor.

Ayrıca, araba hendeğe düştüğünden dolayı yoldan araba geçtiyse bile, kimse onu göremiyor. O anda Shanon en kötüsü için kendisini hazırlıyor.

Alman bir çoban köpeği belirir

En son beklediği şey, kurtarıcısının çoktan olay yerinde ve yardıma hazır olmasıydı. İşte burada baş kahramanımız beliriyor: Kendisi savaşamazken, Shanon’un hayatı için mücadele veren güzel bir alman çoban köpeği olan Hero.

Hero sağduyusuz  ya da tembel değildi, Shanon’ın iyi olup olmadığını kontrol etmek için arabanın içine giriyor. Hero, kısa süre sonra Shanon’ı arabadan çıkartmak için gömleğinin yakasını çekiştirmeye başlıyor. “Durmadan çekiştiriyor ve çekiştiriyordu. Benim hayatım için mücadele ediyordu çünkü ben yapamıyordum.” diyor Shanon.

Hero’nun azmi işe yaradı, çünkü Shanon’u arabadan çıkarmayı ve yardım bulabilecekleri yere götürmeyi başardı. Shanon yardım aldıktan sonra, bayıldığını ve tam olarak ne olduğunu hatırlamadan hastanede uyandığını söylüyor. Ama tabii ki Hero’yu unutması mümkün değildi.

Kısa süre sonra, Shanon, Hero’nun terk edilmiş olduğunu öğreniyor ancak her ne kadar onu sahiplenmek istese de edemiyor. Ancak, hikayenin yaygınlaşması sayesinde, Hero ödülünü alıyor ve hayatı değişiyor.

Her ne kadar Shanon onu sahiplenemese de, birçok insan Hero’nun yeteneğini ve cesaretini takdir ediyor. Sonunda bir eğitmen, Hero’yu polis memurları için arama kurtarma köpeği olarak eğitmek için sahipleniyor. Tebrikler Hero ve iyi şanslar!

Hayvanların insanlara duyduğu sevgi

Tabii ki, hayvanların insanlara karşı sevecen davranmaları her zaman bizi şaşırtmıştır. Zaman geçtikçe, insanlar hayvanlarla yakın temasa girmekten uzaklaştılar. Bazı hayvanlar, insanların tarih boyunca onlara verdikleri zarar yüzünden insanlardan korkar hale geldiler. Fakat hayvanlar ateşe ateşle karşılık vermezler.

Bugünkü hikayemiz ise tam olarak bunu gösteriyor. Hero, Shanon’ı orada bırakabilir ya da biraz koklayıp çekip gidebilirdi. Ya da belki de yola çıktığında birisinin dikkatini çektiği için Shanon’a yardım etmiş olabilirdi.

Ancak Hero mücadele verdi ve Shanon’ı kurtarmak için tüm gücünü ve enerjisini kullandı.

Yaralı bir kadını kurtaran terk edilmiş bir köpeğin hikayesi gibi birçok hikayeye şahit oluyoruz. Ama buna rağmen, hala hayvanların duyguları olduğundan şüphe duyan insanlar var.

Fotoğrafların kaynağı: www.europapress.es


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.