Terk Edilmiş Hayvanlar - Sizi Düşündürtecek Bir Video

Terk Edilmiş Hayvanlar - Sizi Düşündürtecek Bir Video

Son Güncelleme: 17 Temmuz, 2018

“Cehennemde bile arkadaşlarınızın olması iyidir.” Bu herkese iyi davranmanın gerekliliğini vurgulamak için kullanılan bilindik bir ifadedir. Bunun nedeni, yaşamın nasıl şekilleneceğini ve kime ihtiyaç duyacağımızı asla bilemiyor oluşumuz.

2016’da terk edilmiş hayvanlar ile ilgili yayınlanan bir video, bu düşünceyi daha iyi anlamamızı sağlıyor. Bu konuyu daha derinlemesine tartışacağız. Umarız yakın zamanda tüm bunlar, makaleyi okuyan herkesin durup düşünmesini sağlar.

Terk edilmiş hayvanlar, ortadan kaldırılması zor bir görev

Maalesef, terk etmek veba gibi yayıldıkça yayılıyor. Bu soruna dikkat çekmek ve sorunu ortadan kaldırmak için farklı yöntemler uygulandı, ancak hiçbiri büyük çapta bir etki yaratamadı.

“Terk edenlerin” kullandığı bazı bahaneler şunlar: 

terk edilmiş kedi
  • Tatillerde hayvanlarını bırakabileceği yerlerin olmaması
  • Bir hayvana bakabilecek paralarının olmaması
  • Bir hayvanla ilgilenecek zamanlarının olmaması
  • Çocuk sahibi olmaları
  • Aniden ortaya çıkan alerjik hastalıklar
  • Köpeğinin hastalanması ve tedavisine para yetişmemesi
  • Yaşlanan hayvanın özel bakıma ihtiyaç duyması

Bu bahanelerin hiçbirisi kabul edilebilir değil. Özellikle de, evcil hayvanınız hiçbir yerde bulamayacağınız koşulsuz sevgiyi sizden esirgemezken. Ama evet, evcil hayvanlarını terk etmek isteyen birçok insan var, tıpkı aşağıdaki videoda olduğu gibi. Adam hayatının bu kadar hızlı değişebileceğini tahmin etmemiştir! Olaylar kısa bir süre sonra 180 derece dönecektir.

Terk edilmiş hayvanlar ile ilgili video dünyada yankı uyandırdı 

Videonun başında bir köpeğin, hasta sahibinin başında beklediği bir sahne izliyoruz. Adamın eşinin yüzünde, köpeğe baktığında garip bir ifade belirmektedir. Bu bakış o sahne için çok garip kaçmaktadır. Ama videoyu izledikçe, bu bakışın sebebi ortaya çıkacaktır.

Köpeği, araba kazası geçirmiş sahibinin başında beklediğini görüyoruz. Aynı zamanda bu köpeğin, adamın hayatını kurtarmada büyük bir rol oynadığını da fark ediyoruz. Birazdan izleyeceğiniz şey karşısında ise nutkunuz tutuluyor.

Adam, dikiz aynasından köpeğin arabanın arkasından koşuşunu izlerken kaza yapıyor. Peki, bu köpek neden arabanın arkasından koşmaktaydı? Cevabı basit. Çünkü sahibi onu ormanda terk etmişti!

Hastanede gözlerini ilk açtığında göreceği şeyin, terk etmeye çalıştığı köpek olacağı adamın aklına gelir miydi? Terk ettiği köpek hayatını kurtardı. Sanki köpek: “İşte buradayım, beni terk etsen bile seni sevmeye devam edeceğim…” der gibi.

Adam, iyileştikten sonra da köpeğini tekrar terk etmeye çalışacak mı? Umarız bunun cevabı hayırdır.

Köpeklerin koşulsuz sevgisi

Bu video aynı zamanda, köpeklerimizin kin tutmakta ne kadar kötü olduklarını da gösteriyor. Onları sevdiğiniz sürece onlara nasıl davrandığınızı umursamıyorlar. Sahibinin onu terk ettiğini fark ettiğinde köpeğin yüzünde oluşan ifadeyi hatırladınız mı? 

Ama yine de, sahibinin hayatı tehlikedeyken arabanın arkasından koşmak için ikinci kez düşünmedi. Hemen yardımına koştu. Adamın terk ettiği köpek orada olmasaydı ne olurdu? Pek de iç açıcı bir senaryo değil.

Bu videodan ne öğrendik? Hiç şüphesiz ki köpekler çoğu insandan daha iyi. Üzücü ama maalesef gerçek. Köpeğimiz hasta ya da yaşlı olsun olmasın, bizim ilgimizi, bize verdikleri dostluğun ve sevginin karşılığını almayı hak etmiyorlar mı?

Terk edilmiş hayvanlar problemini ortadan kaldırmak için nasıl güçlerimizi birleştirebiliriz? İlk olarak: TERK ETMEYİN. Satın almak yerine sahiplenmek en mükemmel seçenek. Hayvanların fiziksel yönlerinin ötesini görün. Onları kişilikleri için sevin, görünüşleri için değil. Ve, tabii ki, terk edilmiş hayvan gördüğünüzde hemen bildirin. Terk etmenin önüne hiçbir zaman geçemeyebiliriz ama birlikte çalışırsak bu durumu iyileştirebiliriz.

İşte o video, çünkü bir resim bin kelimeden daha değerli.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.