Terk Edilen Kedi Bir Sene Sahibini Bekledi

Rusya’nın küçük bir şehrinde terk edilen bir kedi sahiplerinin ardından aylarca onları beklerken çevre sakinlerinin de sevgisini kazandı.
Terk Edilen Kedi Bir Sene Sahibini Bekledi
Francisco María García

Yazan ve doğrulayan avukat Francisco María García.

Son Güncelleme: 21 Aralık, 2022

Bu terk edilen kedi Rusya’nın güneydoğusunda Belgorod’da yaşıyor. Kedinin resimleri, ülkenin popüler sosyal medya sitelerinden Vkontakte’de paylaşıldı.

Her şey sahiplerinin yakındaki başka bir eve taşınıp onu geride bırakmaya karar vermesiyle başladı. Kedi arabanın arkasından koştu ama yetişemedi. Bırakılışından sonra her gün aynı noktaya dönüp sahiplerini beklemeye başladı. Belgorod sakinleri kedinin haline üzülüp onu beslemeye başladılar.

Terk edilen kedi ve köpekler

kedi bahçede

İnsanlara büyük bir sevgi besleyen hayvanlar, sadece köpekler değil. Bazen aksine inanılsa da kediler de sahiplerini çok sevip oldukça sadık olabilirler.

Kedilerin son derece bağımsız hayvanlar olduklarını biliyoruz. Kendi kendilerini besleyebilirler ve eve kapatılmayı kabullenmeyebilirler. Ancak bu sahiplerine bağlanma oranlarını düşürmez.

Kediler, kendileriyle ilgilenen insana fazlasıyla bağlanabilirler. Ne kadar bağlanacağı insanın onun sevgisini kazanmak için neler yapacağıyla ilişkilidir.

İşte bu kısımda, köpekler ve kediler arasında farklılıklar var. Köpekler, kendilerine kötü davranan hatta istismar eden sahipleri bile sevebilirler.

Kedilerin sizi sevmesi içinse önce bunu hak etmeniz gerekir.  Bu yüzden kediler sadece onlara iyi davranan, yemek ve barınak sağlayan kişileri severler. Sahiplerine karşı da çoğunlukla böyle hissederler.

Terk edilen kedinin büyük sevgisi

Kediler sahiplerini çok derinden sevebilirler. Sahibi tarafından terk edilen bazı kedilerin yemek yemeyi reddettikleri için açlıktan öldüğü durumlar görüldü.

Kediler cesurdur ve sahiplerine yardım etmek için kendi hayatlarını riske atmaktan çekinmezler. Keskin sezgileri sayesinde çevrelerindeki durumları oldukça iyi değerlendirebilirler.

Kediler sevgilerini nasıl gösterir?

Aynı çatı altında birden fazla kedi beraber yaşayabilir. Yeri geldiğinde beraber oynayıp yeri geldiğinde kavga ederek de olsa birbirleriyle güçlü bağlar kurabilirler. Ancak şaşırtıcı bir şekilde en güçlü bağı insanlarla kurarlar. Kedilerin sahipleriyle kurabilecekleri ilişki hemcinsleriyle kurabileceklerinden çok daha derindir.

Sahipleri hasta olursa

yalanan kedi

Peki sahipleriyle kurdukları dayanışma nereye kadar gidebilir? Bu güçlü bağ ancak kedinin ölümüyle bozulur. Sahipleri hasta olduğunda kediler onların yanında olur. Fare, hamam böceği ve kuş ölüleri getirerek sahiplerine destek olmaya çalışırlar. Bu hediyeler biraz tatsız olsa da bunun kedilerin sevgi gösterme şekli olduğunu unutmamalıyız.

Sahipleri hastayken kedileri yanlarından hiç ayrılmaz. Yakınında kalarak vücut sıcaklığıyla sahibini ısıtmaya çalışır. Sizi fazla hareketsiz bulursalar patilerini yüzünüze yaklaştırıp sizi hareketlendirmeye çalışırlar.

İlk resmin kaynağı: www.laopinion.com

İlginizi çekebilir ...
Karşınızda İnternetin Down Sendromlu Kedisi: Monty
My Animals
sayfasında okuyun My Animals
Karşınızda İnternetin Down Sendromlu Kedisi: Monty

Bu, onu sosyal medyada ünlü hâle getiren, kromozomlarındaki anormallik yüzünden eşsiz bir yüzle doğan down sendromlu kedi Monty'nin hikayesidir.


Benim Hayvanlarım sayfasındaki içerikler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçemezler. Şüphe ya da endişe duyduğunuz herhangi bir durumda, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.