Bir Sokak Köpeğini Sahiplenen Maymun

Bir Sokak Köpeğini Sahiplenen Maymun

Son Güncelleme: 14 Ekim, 2018

Farklı türlerden olan hayvanlar arasında yaşanmış dostluklarla ilgili mükemmel hikayelerle karşılaşabiliriz. Birisi – bir insan ya da hayvan – ihtiyacı olan başka birisine yardım ettiği zaman, bu hepimiz için iyi bir ders olur. Bugün size anlatacağımız hikaye ise sürprizlerle dolu bir sadakat ve aynı zamanda da duyarlılık hikayesi. Biz, sizin de bu hikayeyi çok seveceğinizden eminiz! Bir maymunun ve bir köpeğin nasıl sadece arkadaş değil, bir aile olduğunu gelin birlikte keşfedelim.

Hayvanların insanlardan daha iyi canlılar olduğunu söyleyen çok fazla insan var. Her şeyde olduğu gibi, aslında hepimiz birbirimizden farklıyız; ama bugün bahsedeceğimiz maymunun gösterdiği empati derecesinin gerçekten de olağanüstü olduğu da ayrı bir gerçek. Bu maymunun başından neler geçmiş öğrenmek ister misiniz? O halde biz size anlatalım!

Bir Maymun ve Bir Sokak Köpeği Birlikte Aile Gibi Oldular

maymun kucağında köpek
Kaynak: Dinamalar Facebook – Dünya’nın Bir Numaralı Tamilce Haber Sitesi

Her şey Hindistan’da, bahsi geçen o maymunun yaşadığı bir parkta yaşandı.  Yoldan geçenler ve ziyaretçiler bu maymunun bir ağaçtan diğerine atladığını izlemek için kısa molalar veriyordu. Ancak bir gün maymun, normalde yarattığından daha büyük bir heyecana sebep oldu.

Maymun bu kez insanların karşısına birden bire yeni bir arkadaş ile ortaya çıktı: Bir sokak köpeği. Maymunun bu yeni arkadaşı küçük bir köpek yavrusuydu ve maymun, bu yavru köpeği, sanki kendi oğluymuş gibi evlat edindi. Hatta bu yavru köpek için yiyecek arıyor ve üstüne üstlük “oğlunun” iyi beslendiğinden emin olana kadar kendi yemek yemiyordu.

Diğer sokak köpekleri bu zavallı yavruya zarar vermeye çalıştıkları zaman, maymun onu tırnakları ve dişleriyle korudu.  Hiç şüphesiz ki maymun, köpeği kendi ailesi gibi görüyor. Bunun aksini iddia edebilir misiniz?

Maymun, köpeği kollarından tutuyor, yürüyor, bir dakikalığına da olsa yanından hiç ayrılmıyor ve her maymungillerden bir annenin her gün çocuğuna yapacağı gibi, köpeğin vücudundaki bitleri ve diğer parazitleri ayıklıyor. Köpeğe gelince ise, onun da “ anne “sinin yanından ayrılmaya hiç niyeti yok gibi görünüyor. Çünkü kendisine her zaman çok iyi bakılacağına ve besleneceğine dair hiç şüphesi yok.

Bu manzarayı gören herkes, bu iki hayvan arasındaki bağı dünyadaki en şefkatli bağ olarak tarif ediyor. İçinde yaşadıkları kasaba olan Erode sakinleri, her ikisine de yiyecek sağlamak için sorumluluğu kendi üzerlerine almışlardır.  Kasaba sakinlerinin bu yaptığının, bu nazik maymunun üzerindeki yükün bir ksmını hafifleteceği kesin.

Sonuçta, kendisi için yiyecek aramasına ek olarak, “oğlu” için de yiyecek aramak zorunda kalmaması, ailesinin bakımı ve korunması için harcayabileceği daha çok zamanı olacak anlamına gelir. Hayvanlar bir kez daha bize bencillikten uzak olan sadakat, arkadaşlık ve sevginin ne anlama geldiği ile ilgili bir ders verdiler.

Diğer Özel Arkadaşlar

Bu maymun ve yavru köpeğin hikayesi, farklı türler arasında filizlenen arkadaşlıkların küçük bir örneğidir. Hayvanlar birbirlerinin dış görünüşüne bakarak değil, birbirlerinin kalplerine ve duygularını göz önünde tutarak ilişkilerini sürdürürler.

Birbirlerinden farklı olmalarına rağmen çok iyi arkadaş olan hayvanlarla ilgili diğer örneklerden bazılarını paylaşalım.

  • Juniper ve Moose. Sadakat ve dostluğun bu güzel hikayesindeki iki ana karakter, bir köpek ve bir tilkidir. Bir köpek ve bir tilkinin iyi geçinmesinin imkansız olduğunu anlatan efsaneye rağmen, bu hikayede bunun aksini görebiliyoruz. Bu ikili aynı aile tarafından kurtarılmış ve kardeş gibi olmuşlar.
  • Bir çita ve bir köpek . Ruuxa, annesi tarafından kabul görmemiş ve sonrasında da çok depresif olmuş bir çita yavrusu. Ardından, bu çitaya bakan insanlar, yeni bir arkadaş edinmenin onun için çok yararlı olacağına karar verdiler. Çitanın yeni arkadaşı olarak bir yavru köpek seçtiler ve artık bir arkadaşlığın ilk adımları atılmış oldu.
  • Bir ördek ve bir köpek. Depresif bir köpek, yaşadığı bahçede aniden ortaya çıkan bir ördek tarafından tedavi edildi.  Onlar bir elmanın iki yarısı.
  • Görme engelli bir köpek ve onun sahibi. Görme engelli bir köpek neyse ki ona rehberlik eden başka bir köpek ile güzel bir dostluk kurar. Bu iki köpek, uyurlarken bile birbirlerinden ayrılmıyorlar. Ne kadar da dokunaklı!

Fotoğrafların kaynağı: www.elheraldo.hn, Dinamalar’ın Facebook Sayfası


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.