Yeni Bir Arkadaş Edinen Köpek Fosberg

Bazen dostların en iyisi en sıradışı yerlerde bulunur. Hem zaten, kedilerle köpeklerin iyi anlaşamayacağını kim söylemiş ki? 
Yeni Bir Arkadaş Edinen Köpek Fosberg

Son Güncelleme: 20 Mayıs, 2018

Bazı insanlar kedilerin kedilerle, köpeklerin köpeklerle dost olabileceğine, farklı türler arasında arkadaşlık olmayacağına inanıyor. Bugünkü hikayemiz ise karşılıksız sevginin tür veya cinsiyet tanımadığını, kalbin güzelliğini gösteriyor. Bu hikaye güzeller güzeli bir Golden Retriever olan Fosberg ve adını bilmediğimiz için Rony diye çağıracağımız tekir kedinin dostluk hikayesi.

Fosberg ve Rony’nin hikayesi

Fosberg ve Rony birlikte büyüdüler… Aslında küçük köpek yavrusu eve geldiğinde Rony 5 yaşındaydı. Bir kedi sahibi olup da eve bir köpek getirmek farklı türlerden bambaşka kişiliklere sahip canlılar olmaları sebebiyle pek de kolay bir şey değil. Hatta pek çok durumda, sorun yaratır.

Ancak ilk andan itibaren birbirleriyle gayet güzel anlaşan Rony ve Fosberg’de durum böyle olmadı. Her yere birlikte gittiler, birlikte oynadılar, birlikte yemek yediler, kanepede birlikte kestirdiler ve hatta çoğu defa birlikte uyudular.

Ve aniden…

Hikayemizin küçük kahramanlarına hayat üzücü bir tokat attı: Rony’ye tiroid kanseri teşhisi konulmuştu. Sahibi Jen Philion, kedisini kurtarabilmek için elinden gelen her şeyi yaptı ama kanser çok agresif ilerliyordu ve birkaç ay, hatta belki de birkaç gün içerisinde ölümüne sebep olacaktı.

Bu yüzden Jen’in acı bir karar alması gerekti – Rony’yi uyutmalıydı (hasta hayvanların veteriner kontrolünde ölümü). Rony’yi uyutmamak zavallı hayvana acıdan başka bir şey getirmeyeceği için bu gerekli ama yine de zor bir karardı.

Fosberg’in Rony’siz hayatı

Jen bu acı verici olaydan sonra eve döndüğünde, Foster dostuyla oyunlar oynamak için sevgili sahibini ve dostunu karşılamaya koştu. Sahibinin eve yalnız, Rony olmadan döndüğünü gördüğündeki şaşkınlığını hayal edebiliyor musunuz?

sarılan kedi köpek

Zavallı hayvan mızmızlanmaya ve her yerde Rony’yi aramaya koyuldu. Ve Jen’in açıklamaya çalışmalarına rağmen bu arayışını sürdürdü. Foster neler olduğunu anlayamıyordu – tek bildiği arkadaşının artık olmadığıydı. Sonunda evin bir köşesinde saklandı ve sadece su içmeyi kabul etti. Yemek de dahil her şeyi reddediyordu.

Her gün Rony’yi aramalarına devam etti, hiçbir sonuç alamadan. Sahibi bu sorunu nasıl çözeceğini bilmiyordu ama zavallı yavrunun böyle devam ederse sonunda hasta olacağından emindi.

Veterinerle konuştuktan sonra, Jen hemen o gün uygulamaya koyacağı bir fikir buldu.

Fosberg’e yeni bir arkadaş

Jen Fosberg’e yeni bir kedi arkadaş getirdi. Peki sevgili köpeğinin tekrar gülümsemesi için eve getirdiği siyah kedi işe yarayacak mıydı?

Her ne kadar ikisi de birbirlerini pek tanımasa da biraz koklaştılar ve her geçen gün birbirlerine biraz daha yaklaştılar. Fosberg artık yetişkin bir köpekti ve Maxwell de şimdiye kadar bu kadar büyük ve tüylü bir arkadaşı olmayan küçük bir kedi yavrusu.

Arkadaşlıkları yavaş yavaş gelişti ve Jen Rony ile Fosberg arasındaki sahnelere benzeyen anlar görmeye başladı. Küçük tüylü köpek tekrar yemek yemeye başladı, hayvanlar birlikte oynuyorlar, birlikte uyuyor ve her yere birlikte gidiyorlardı.

Fosberg’in eski mutlu ve hayat dolu haline dönmesi çok uzun sürmemişti. Sahibine göre, köpeği kesinlikle kediyle geçirdiği hayatı özlüyordu ve onu mutlu etmek için yine bir kedi dost gerekiyordu.

Her ne kadar Fosberg’in Rony’yi asla unutmayacağından emin olsak da, zamanın en iyi ilaç olduğunu söyleyebiliriz.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.