Bir Kediye Annelik Yapan Bir Sibirya Kurdu, Lilo

Bir Kediye Annelik Yapan Bir Sibirya Kurdu, Lilo

Son Güncelleme: 07 Haziran, 2018

Size daha önce de hayvanların arasında yaşanan karşılıksız dostluk -renkleri, cinsleri ya da hatta türlerinin farklılıkları bile önemli değil- ile ilgili pek çok muhteşem hikaye anlattık. Bugün de size Lilo adında bir Sibirya kurdu  (Haski) ve onun yavru bir kediye duyduğu karşılıksız sevgi ile ilgili güzel bir hikaye anlatacağız.

Sıradan Bir Sibirya Kurdu Olan Lilo

Lilo, sahipleri ve kardeşleriyle birlikte yaşıyordu ve kısırlaştırıldığı için hiçbir zaman yavruları olmamıştı. Bu sevimli köpek, hayatın ona farklı bir şekilde bir evlat vereceğini ise asla tahmin edemezdi: Rosie.

Rosie, annesi doğum yaparken bir insan tarafından ölüme terk edilen yavru bir kedi. Bu minik yavru evsiz, aç ve susuzdu; fakat birileri onu kurtarmaya ve evine götürmeye karar verdi: Bu insanlar Lilo’nun sahipleriydi.  Rosie, bu iyi kalpli insanlar onu bulduğunda neredeyse ölüyordu.  Gözlerini zar zor açabiliyordu ve çok zayıf düşmüştü.

Rosie eve gelip de Lilo’yu ve diğer iki Sibirya kurdunu gördüğü zaman çok korkmuş ve gergin görünüyordu. Tabii belki de, Lilo’nun sahipleri ve Rosie’nin yeni arkadaşları da dahil olmak üzere herkesin ona bakması da onu bunaltmış olabilirdi.

Nihayetinde Rosie ve Lilo’yu kimsenin onları izlemeyeceği bir odada yalnız bırakmaya karar verdiler. Sonuçta bunun harika bir fikir olduğu anlaşıldı; çünkü kısa bir süre sonra Lilo adeta bir anne gibi davranmaya başlamıştı. Köpeğin, kendi annelik iç güdüleri yeniden canlanmış ve Rosie’yi sanki kendi yavrusuymuş gibi evlat edinmişti.

Köpeklerin de aslında “psikolojik gebelik” yaşayabildiğini biliyor muydunuz?  İlginç olan şu ki, psikolojik gebelik yaşayan köpekler, gerçekten gebe oldukları zaman görülen belirtilerin birebir aynısını bile gösterebilirler; örneğin memeden süt gelmesi gibi.  Ve bu örnek, bu hikayede gerçek oldu! Görünen o ki Lilo’nun anne olmak için duyduğu güçlü istek onun minik Rosie için süt üretmesini sağlamıştı.

Anne sütü şüphesiz ki yavru hayvanların fiziksel durumları için en iyi mamadır. Rosie’nin hikayesi bunu bir kez daha kanıtladı, çünkü minik yavru hemen iyileşmişti. Artık gözlerini açmış, düzgün bir şekilde yürüyor ve hatta koşuyor, zıplıyor ve oyunlar oynuyordu.

Lilo Ve Rosie Şu An Ne Durumda

Bugün, tamamen iyileşen Rosie artık ailenin bir parçası olarak görülüyor, “annesi” ve diğer iki amcasıyla birlikte mutlu bir şekilde hayatını sürdürüyor. Kendisini bir Sibirya kurdu olarak mı görüyor; yoksa kedi olduğunu biliyor mu, açıkçası bunu biz de bilmiyoruz. Fakat bildiğimiz bir şey var ki, o da sahiplerinin iyi niyeti ve insanlığı, ayrıca annesi Lilo’nun yüce gönüllülüğü sayesinde minik kedi Rosie’nun hayatı kurtuldu.

Sizce de insanı duygulandıran bir hikaye değil mi? Biz kesinlikle bu hikayeyi çok sevdik!

Karşılıksız Sevgi ve Dostluk İle İlgili Diğer Hikayeler

Lilo ve Rosie’nin hikayesi, elbette ki karşılıksız dostluk ile ilgili yaşanmış tek hikaye değil, bu nedenle biz hazır böyle bir olaydan bahsetmişken bu fırsatı diğer birkaç hikayeyi de size hatırlatmak için kullanmak isteriz.

  • Sammie ve Simon.  Sammie ve Simon, hayvan barınağında tanışan iki köpek. Bu hayvanların barınağa gelme sebepleri ise daha önce insanlar tarafından kötü davranışlara maruz kalmış, suistimal edilmiş olmalarıydı. Tanıştıkları andan itibaren Simon, Sammie’ye bakma ihtiyacı hissetti. Şu an bu iki köpek ayrılmaz iki arkadaş haline geldiler.
  • Fosberg ve Rony. Bir köpek olan Fosberg, beraber yaşadığı yavru kedi ile çok güzel bir arkadaşlık kurmuştu. Ancak yavru kedi bu hayata veda edince, Fosberg umutsuzluğa kapılmış, yas tutmaya başlamıştı. Kısa bir süre sonra yeni arkadaşı onu bu kederden kurtardı, onun kayıtsız şartsız arkadaşı oldu ve hayatının mutlu bir şekilde devam etmesini sağladı. Bu yeni dost, siyah bir kedi olan Rony idi.
  • Juniper ve Moose. Bu hikayenin kahramanları ise bir tilki ve bir köpek. Tilkinin ismi Juniper, köpeğinki ise Moose. Moose’un ailesi, dışarıda bir tilki yavrusu buldu ve onu eve getirdiler. Sonrasında ise bu iki arkadaş bir elmanın iki yarısı oldu.

Bu hikayeler, ön yargısız dostluk ve sadakat ile ilgili sizinle paylaşabileceğimiz hikayelerden yalnızca birkaç tanesi. Ne de olsa gerçek dostluk için ne renk, ne ırk, ne de tür çok büyük bir önem taşır.

Ana fotoğrafın kaynağı: Tiempo.hn


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.