Ördek Dostu Sayesinde Hayata Dönen Bunalımlı Köpek

Ördek Dostu Sayesinde Hayata Dönen Bunalımlı Köpek

Son Güncelleme: 12 Haziran, 2018

Hayvanlar her zamanki gibi bizi şaşırtmaya devam ediyor. Farklı cinslerin arasındaki arkadaşlık hikayelerine alışkın olmamıza rağmen bu yeni hikayeler bizi etkilemiyor değil. Şimdi bunalıma giren bir köpeğin, ördek dostu sayesinde hayata dönmesinden bahsedeceğiz.

Farklı cinsler arasındaki dostluk hikayesi

12 yaşındaki George oyun arkadaşı Labrador cinsi Blackie’yi kaybettiği günden beri her gün ağlıyordu ve hatta yaşadığı stres ve kaygı onu birkaç kez ölümün eşiğine kadar getirdi. Sahibi Jacquie Litton, köpeğini neşelendirmeye çalışmaktan hiç vazgeçmiyordu ama onun hayata dönmesini sağlayabilecek bir yol da bulamamıştı.

yan yana yatan köpek ve ördek

Sonra verandada bir ördek belirdi ve bunalıma giren köpeğe yaklaştı, işte o an birden her şey değişti. O günden itibaren George ve bu ördek ayrılmaz ikili oldular. Böylelikle George ölen arkadaşı Blackie için ağlamayı bıraktı.

Bu hikayenin en şaşırtıcı ve en kafa karıştırıcı yanı ise bu ördeğin, köpeğin hayatına Blackie’nin ikinci ölüm yıl dönümünün haftasında girmiş olmasıydı.

12 yıllık oyun arkadaşı Blackie’yi kaybeden bunalımlı köpek, ansızın hayatına giren bir ördek sayesinde eski neşesine kavuştu.

Donald Duck sayesinde hayata dönen bunalımlı köpek George

Jacquie Litton, ördeğin nasıl içeriye girdiğini anlamadığını söyledi. Bu ördeğe Donald ismini verdi ve “Ne de olsa Cumhuriyetçi bir aileyiz” diyerek espri yaptı. Bu ördeğin George ile kurduğu bu ilişkiye şaşırmamak elde değil.

Bu ikilinin fotoğraf ve videolarına göz atmak için Jacquie’nin Facebook duvarını ziyaret edebilirsiniz. Birlikte gezerken ya da verandada kıvrılıp yatarken çekilmiş  bir sürü fotoğraf ve videoları var. George, Donald’a uyuması için kendi yatağını bile vermiş!

Jacquie Litton, sayesinde hayata geri dönen ve neşesine kavuşan George için bu ördeğe minnettar olduğunu dile getirdi ve Donald’a gözü gibi bakacağını söyledi. Ayrıca, Tennessee’deki evinde Donald’ın olabildiğince rahat hissetmesi için gerekli tüm değişiklikleri yapacağını da ekledi.

Köpekler ve ördeklerle ilgili başka hikayeler

Genellikle birçok hikaye, başka cins yavruları alıp kendi yavrusu gibi yetiştiren anneleri konu alsa da medyada, köpekler ve ördekler arasındaki arkadaşlığı gösteren birçok örnek de vardır.

Mesela, hayvan barınağında gönüllü olarak çalışan bir ailenin sahiplendiği Pikelet ve Patty Cakes adındaki iki köpeğin hikayesinden bahsedelim. Sahiplenildikten sonra gerçek sevgiyi ve şefkati buldular.

Belki de, sahipleri köpekler için kalıcı bir ev ararken onları eve getirdikten sonra köpeklerin birden evdeki iki ördek yavrusuyla ilgilenmesinin sebebi bu olabilir.

Farklılıklarına rağmen oyun oynarken, yemek yerken ve uyurken hiçbir sorun yaşamıyorlardı.

evde uyuyan köpekle ördek

Kedileri de unutmayalım

Köpekler, ördekler ve kediler bir arada uyum içinde yaşayabilirler. Örneğin, Kasey’nin dört köpek, iki ördek ve bir kediden oluşan ailesi Roxy, Edith, Mia, Gertrude, Donald ve Jack’ten bahsedelim.

Kasey, bu hayvanları yanına almadan önce bazıları terk edilmiş bazıları ise istismara uğruyordu. Köpeklerden biri yasa dışı köpek dövüşlerinde yer almasına rağmen bu hayvanların arasında mükemmel bir uyum vardı.

Farklı cinslerin huzurlu bir şekilde bir arada yaşamasının sırrı, her türden canlıya sevgi, ilgi ve saygıyla yaklaşmaktır. Kendi yaşıtlarımızla bile anlaşamayan biz insanların da bu hayvanlardan biraz ders alması gerekiyor.

Fotoğraflar, Jacquie Litton’nın Facebook hesabından alınmıştır.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Fotokilde: Jacquie Littons facebook


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.