Sokak Köpeği Sahiplenen Hostes: Olivia ve Rubio

Sokak Köpeği Sahiplenen Hostes: Olivia ve Rubio

Son Güncelleme: 04 Ekim, 2018

Bu hikayenin kahramanları Olivia ve Rubio. Her gerçek aşk hikayesinde olduğu gibi ne dil ne de sınırlar onların arasına girebildi. Olivia Alman bir hostes. Rubio ise Arjantinli bir sokak köpeği. Olivia’nın Buenos Aires’e yaptığı bir uçuş sonrasında tanıştılar ve şuan çift, Almanya’nın kırsal bir alanı olan Friesland’de mutlu mesut yaşıyor.

Sokak köpeği ve hostesin tanışması nasıl oldu?

Her şey 2015’in Ekim ayında başladı. Olivia Arjantin’in başkentine gittiğinde, Puerto Madero otelinde kaldı. İşte bu sırada otelin önünde dolaşan sokak köpeğini gördü.

Olivia anında ona bağlandı, köpek de onu sevmesine izin verdi. Bir sonraki gün, Olivia yürüyüşe çıktığında otel kapısının önünde yine aynı köpeği gördü. Köpek onu tanıdığında, onu takip etmeye başladı ve böylece uzun bir süre birlikte yürüdüler.

Sıra ayrılığa geldiğinde, Olivia bu tüylü arkadaşını bir daha göremeyeceğini düşündü. Ancak olayın bir hoşçakaldan daha fazlası olduğunu, “sonra görüşürüz” olarak sonuçlandığında anladık.

Kalıcı ve sadık bir arkadaş 

Bir süre sonra, Olivia Buenos Aires’e geri döndü. Rubio’nun aynı Peurto Madero otelinin girişinde onu beklediğini görmesin mi! 

Neşeli bir karşılaşmadan sonra, hostes bir hayvan koruma derneğiyle iletişime geçmeye karar verdi. Bu sokak köpeğine bir ev bulmak istedi. Aynı zamanda, onu kontrol için veterinere götürdü ve gerekli aşıların yapıldığından emin oldu.

Hayvan koruma derneği sayesinde bir ailenin yanına yerleştirildi ancak oradan kaçtı. Sonunda onu seven birinin evine yerleşti ancak orada da sahibinin kedisi ile anlaşamadı. Herkesin bildiği gibi genelde kediler ve köpekler pek iyi anlaşamazlar. Bu haberleri Almanya’dan takip eden Olivia, sonunda onu kendi sahiplenmeye karar verdi.

Sokak köpeği Rubio: Buenos Aires’ten Friesland’e

Olivia, koruma derneğinin üyelerinden gerekli evraklar için yardım etmelerini istedi. Rubio’nun yeni evine sorunsuzca seyahat etmesini istiyordu.

20 gün sonra, Rubio sonunda Avrupa’ya olan uzun yolculuğuna başladı. Frankfurt Havalimanı’nda Olivia’nın erkek arkadaşı tarafından karşılandı. Yolculuğu buradan Friesland’e, Olivia ile tekrar buluştuğu yere devam etti. Bu sefer farklı bir yerde ama yine aynı neşe ile Olivia ve Rubio tekrar bir araya geldi.

Olivia ve Rubio: sonsuza kadar mutlu yaşadılar

Rubio, Olivia’nın erkek arkadaşı ve iki Alman Çoban köpeğinden oluşan ailesinin en yeni üyesi. Facebook hesabında Rubio’nun mutlu ve hayat dolu bir şekilde, çiçekli ve yeşillikli güzel bir bahçede yeni köpek arkadaşlarıyla oynadığını görüyoruz.

Bu hikayenin, başka Olivia’ları kendi “Rubio’larını” bulması için teşvik edeceğini umuyoruz. Ve terk edilen hayvanların üzücü gerçekliğinin en kısa zamanda tersine dönmesini diliyoruz.

Evcil hayvan düşünüyorsanız, sahiplenin

Rubio ve Olivia

Bu hikaye, evcil hayvan sevgisinin sınır tanımadığının bir kanıtı olsa da, bir hayvan edinmek için dünyanın öteki ucuna gitmek zorunda değiliz. Her türden hayvan dostlarımızı hemen köşe başında ya da yakındaki bir barınakta bulabiliriz. Pek çoğu terk edilmiş ve endişeyle ikinci bir şans verilmesi için bekliyor.

İşte şimdi biliyorsunuz: Sevimli bir tüylü dost için sorumlu bir sahip olmak istiyorsanız, sahiplenin. Pişman olmayacaksınız.

Fotoğrafların Kaynağı: Facebook – Olivia Sievers


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.