Beni Sahiplenirsen Pişman Olmazsın

Beni Sahiplenirsen Pişman Olmazsın

Son Güncelleme: 08 Mayıs, 2018

Her ne kadar hayvanların satılmasını desteklemekten korkarak köpekleri satın almasalar bile, köpek sahiplenmek isteyen çoğu kişi aslında safkan köpekleri seçiyor. Safkanların daha güzel gözüktüklerini ve bu yüzden sahiplerini daha elit göstereceklerini düşünüyorlar. Bu durumda ise melez bir köpek size, “beni neden sahiplenmiyorsun?” diye sorabilir.

Belli karakteristik özelliklere sahip bir köpek istemekte sorun yok, ancak sahiplenilmek isteyen ve yuva arayan çok sayıda köpeğin bulunduğunu da unutmamalıyız. Sırf melez oldukları için sahiplenilmeyen yavru köpekler sizce nasıl hissediyorlardır?İşte size ilk ağızdan yazılmış, yavru köpeklerden birisinin “beni sahiplenirsen neden pişman olmazsın” sorusunu da içeren bir mektubu.

Beni neden sahiplenmiyorsun?

Ne kadar süredir buradayım, bilmiyorum. Çok uzun zaman geçtiğini sanmıyorum. Teker teker, sahiplenilmeyen arkadaşlarımın kaybolmalarını izledim. Sanırım yakında benim de sonum öyle olacak ancak şu anda henüz sıram gelmedi gibi gözüküyor.

sepette yavru köpekler

Sevimli olmadığımın farkındayım çünkü ne zaman insanlar gelse, benim yanıma gelmiyorlar. Olsun, üzülmüyorum çünkü biliyorum ki eğer bir gün birisi beni seçerse, gerçekten beni sevdiği için seçecek. Nasıl göründüğüm için değil, kim olduğum için beni derinden seven birisi olacak.

Beni üzen şey, belki o kişi asla gelmeyecek.  Arkadaşlarımın ve kardeşlerimin, onları çok sevdiği gülümsemelerinden belli olan insanlarla nasıl ayrıldıklarını görmek beni üzüyor. Her kapı açıldığında, küçük kalbime umut doluyor ama o kapı hep kapanıyor ve ben geride kalıyorum. Beni neden sahiplenmek istemiyorsun?

Bir şey söylemek istiyorum: ben hala bekliyorum. Belki sokakta yürürken insanların dönüp de “ne kadar da güzel bir köpek” dedikleri o tatlı köpeklerden değilim. Ama sana çok daha fazlasını sunabilirim.

Beni sahiplenirsen söz…

Seni ikna etmek için, beni sahiplenirsen diye yapmaya niyetli olduğum her şeyi anlatacağım çünkü dostluğun, değerlerin ve sadık olmanın görünüşle değil, altın yürekli olmakla alakalı olduğunu anlamını istiyorum.

Söz veriyorum:

 • Beni çağırdığında hemen yanına geleceğim. Bazen benim sevgime ihtiyaç duyacağın zamanlar olacak. Söz veriyorum eğer beni sahiplenirsen, canım istemese bile her çağırdığında yanına geleceğim.
parmaklık arkasında köpek
 • Eve tuvaletimi yapmayacağım. Eve ne kadar geç gelirsen gel, elimden geldiğince tuvaletimi tutacağım. Böylece sana da çok iş çıkmamış olur ve benimle gurur duyarsın.
 • Seni her gün kapıda bekleyeceğim. Her gün işe gittiğinde ilk işim bu olacak, seni bekleyeceğim. Seni tekrar görmek için içim içimi yiyecek ve geldiğinde sevincimi çoşkulu bir şekilde göstereceğim.
 • Komşuları rahatsız etmeyeceğim. Sahiplerine uyan köpeklerden olmayacağım belki ama havlamaktan ve komşuları rahatsız etmekten uzak duracağım. Yapmam, eğer beni sahiplenirsen bu söz konusu bile olmayacak.
 • Hiçbir şeyi kırmayacağım. Dişlerim kaşındığında ayakkabılarını değil, oyuncaklarımı çiğneyeceğim. Beni sahiplenirsen, sana minnetimi gösteririm.
 • Ne olursa olsun seni sevmekten vazgeçmeyeceğim. Beni azarlasan da hastalansan da bu değişmeyecek. Seni hep seveceğim ve asla seni terk etmeyeceğim.
 • Seni koruyacağım. Birisi sana saldırmaya cürret ederse, gerekirse hayatım pahasına seni koruyacağım.
 • Her sabah seni mutlu bir şekilde selamlayacağım. Seni görünce hep gülümseyeceğim.
 • Yürüyüşe çıktığımızda tasmama asılmayacağım.
 • Çocuklarını hayatım pahasına koruyacağım.
 • Sen öldükten sonra bile seni hep hatırlayacağım.

Bunlar senin için yeterli mi bilmiyorum ama eğer beni sahiplenirsen sana verecek çok şeyim var. Sana olan minnetim sınırsız. Beni sahiplenirsen, tüm iç ve dış benliğim sana ait olacak çünkü sen benim için, gerçek sadakatin kalpte yattığını ve fiziksel görünüşle bir alakası olmadığını gösteren, sevgi dolu bir insan olacaksın.

Eğer beni sahiplenirsen, seni hayatımın geri kalanında seveceğim ve gözeteceğim.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.