Yeni Bir Ev Bulan Boxer Köpeği

Bugün size sahipleri tarafından terk edilen bir Boxer olan Toby'nin zavallı hayvanı bir direğe bağlayıp bıraktılar.
Yeni Bir Ev Bulan Boxer Köpeği

Son Güncelleme: 28 Mayıs, 2020

Yeni evlerinde ikinci bir şans bulan, sahipleri tarafından terk edilmiş evcil hayvanlar hakkında bir sürü hikaye etrafta dolanmakta. Bu dünyanın her köşesinde olmakta ve umuyoruz ki hayvanların terk edilmesinin üzücü gerçeğini bitirmek için örnek olacak.

Bugün Toby’nin, sahiplerinin bir direğe bağlayarak terk ettiği zavallı bir köpeğin hikayesini sizinle paylaşacağız.

Bu yeni bir evi olan Toby’nin hikayesi

Bu köpeğin talihsizliği ailesi onun hakkındaki fikrini değiştirdiğinde başladı. Geri dönüp almaya söz verip onu bir direğe bağlı bıraktılar. Ama bu asla olmadı ve hayvan orada bağlı bir şekilde kaldı.

Toby yeni evinde

Kolombiya, Bogotá’nın bir mahallesi olan San Cristóbal’den bir adam köpeği bulup ona acıdı. Ona yeni bir ev bulmak için sosyal bağları kullanmaya karar verdi.

Bu sırada mahalleliler Toby’i serbest bıraktı ve Toby sokaklarda bir evsizle beraber gezmeye başladı. Maalesef sağlığı günden güne daha da kötü bir hal alıyordu.

Bugün size sahipleri terk ettikten sonra yeni bir evde ikinci bir şans verilen bir Boxer olan Toby’nin hikayesini anlatacağız. Onu Kolombiya’nın başkentinde bir mahallede direğe bağlı terk ettiler.

Toby’nin şansını döndüren Facebook fotoğrafı.

Bununla beraber, Yamil Lasso onun Facebook fotoğrafını görünce Toby’nin hikayesi değişti. Bu adam anında ona aşık oldu ve onu sahiplenmek istedi.

Bunun sebebi terk edilmiş köpeğin kendisi de bir boxer olan kendi köpeği Sam’i hatırlatmasıydı. Bir internet tasarımcısı olan Lasso ‘Kardeş gibi gözüküyorlar.” dedi.

Mahalleli, daha iyi bir hayata sahip olması için köpeği bırakma konusunda evsiz adamı ikna edebildi.

Boxer Toby’nin iyileşme süreci

Adam Toby’i alıp hızlıca veteriner kliniğine götürdü. Toby’nin sayıca çok fazla sağlık sorununu tedavi etmek zorunda kaldılar:

  • Dehidrasyon
  • Besin eksikliği
  • Ciltte ülser
  • Testislerde yaralar
  • Yarısı kırık dişler

Nihayetinde, veterinerdeki 15 günden sonra evine gidip yeni köpek dostu Sam ile tanışabilecek kadar iyileşti.

Toby’nin yeni hayatı

Sam ilk başta yeni köpeği biraz kıskandı. Ama birkaç gün sonra iki Boxer hızlıca ayrılamaz hale geldiler ve insan aileleriyle beraber mutlulukla yaşadılar.

Lasso Toby’nin yeni evine oldukça hızlı alışabildiğini ve kendisinin köpeğe yeni bir yaşam ve iyileşebileceği yeni bir ev verdiği için çok mutlu olduğunu belirtiyor.

Umarız Toby’nin hikayesi insanların terk edilmiş köpekleri sahiplenmek konusunda bilinçlenmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda umarız ki sahiplerin hayvanları konusunda daha sorumluluk sahibi olması konusunda cesaretlendirir.

Kolombiya’da hayvanlar için girişimler

Sadece bir insanın harekete geçmesinin Toby’nin hayatını değiştirmesi gibi, son yıllarda Kolombiya’da hayvan haklarını korumaya yönelik oldukça ilerleme gösterildi.

Mesela yakın zamanda hayvan şiddetine karşı bir yasa getirildi. Bu yasa altında bu masum varlıklara karşı şiddet gösteren kişilere para ve hapis cezası uygulanacak.

Buna ek olarak, Bogota belediye başkanı hayvan haklarına 23 milyon euro yatırım yapılacak bir plan açıkladı. Bu para sahiplenme, kısırlaştırma, hayvan sahipliğinin sorumluluğu ve hayvana şiddetin her çeşidiyle savaşma gibi konularda kullanılacak.

Boxer cinsi hakkında bazı gerçekler

Toby ve dostu Sam yan yana

Boxer’ların sadece müthiş bir koku alma yeteneği olmasının yanı sıra oldukça cesurlar. Acil durumlara hızlıca uyum sağlayan köpekler olarak nam salmışlardır. Aynı zamanda müthiş terapi köpekleridir.

Bu hayvanlar kendi insan ailelerine zarar vermeyen, vefalı, akıllı, meraklı, aktif ve söz dinleyenler hayvanlardır. Aşırı korumacı olmaya yatkınlardır ve davetsiz misafir durumunda sizi hemen uyaracaktır.

Ve çocuklara karşı çok sabırlıyken bazen oyun oynarken biraz sert olabilirler. Yani sizinle ya da diğer köpeklerle oynarken bir gözünüzü üstünde tutmak iyi bir fikir.

İlginizi çekebilir ...
Terk Edilmiş Köpeklere Nasıl Davranmalı
My Animalssayfasında okuyun My Animals
Terk Edilmiş Köpeklere Nasıl Davranmalı

Sokakta terk edilmiş bir köpek görmeyen yoktur. Bu köpeklerin bazıları kaybolmuş ya da kaçmış olsa da büyük çoğunluğu sokağa bırakılmış oluyor.