Playdate: Yeni Popüler Köpek Oyuncağı

Playdate: Yeni Popüler Köpek Oyuncağı

Son Güncelleme: 20 Kasım, 2018

Harika bir köpek oyuncağı bulmak yorucu olabilir. Evcil hayvanlar bazı oyuncakları sevmezler ve diğerlerinden de çabuk sıkılırlar. Bazılarını çiğnemeyi severler. Oyuncak alışverişi yaparken, eğitici ve eğlenceli bir şeyler seçmelisiniz. Böyle bir oyuncak bulmak zor olabilir. Bu nedenle Playdate icat edildi. 

Birçok oyuncak ve icat, evcil hayvanların hayatlarını eğlenceli hale getirmeyi amaçlar. Bunlara verebileceğimiz bir örnek köpek maması otomatı / dağıtıcısıdır. Hatta içlerinde, evcil hayvanı eğlendiren ve aynı zamanda yalnızken sağlığını her an izleyebileceğiniz türden video oyunları konsoluna benzeyenleri bile vardır.

Evet, Playdate bunu bir adım öteye taşımış. Evden uzaktayken köpeğinizle etkileşime girmenizi sağlıyor. Şimdi bunun nasıl çalıştığını görelim.

Playdate: bir oyuncaktan daha fazlası

Playdate bir oyuncaktan daha fazlasıdır. Evcil hayvanınızın yalnızlığını azaltabilir ve  köpeğiniz ile aranızda olan  ilişkiyi güçlendirebilir.  Peki nasıl? App Store veya Google Play’den ücretsiz olarak indirebileceğiniz   bir web kamerası ve bir mobil uygulama aracılığıyla bu işlem oldukça kolaydır. Uygulama, her iki işletim sistemi için de kullanılabilir.

Web kamerasını kullanarak günün herhangi bir saatinde köpeğinizi yüksek çözünürlülük kalitesinde izleyebileceksiniz. Ayrıca, sanki onunla birlikte top yakalamaca oynuyormuşsunuz gibi topu uzaktan kumanda edip hareket ettirebilirsiniz.

Tıpki herhangi bir video-oyunu karakteri olmak gibi, tek yapmanız gereken, akıllı telefonunuzun klavyesini kontrol merkezi olarak kullanarak gezinmenizdir.

Dahası, Playdate’in evcil hayvanınızı duymanıza olanak tanıyan bir mikrofonu vardır, fakat aynı zamanda o da sizi duyabilir. Onunla uzaktan konuşabilir, ya da “topu at” gibi komutlar verebilirsiniz.

Mikrofon özelliğinin yanı sıra, köpeğinizin topu takip etmesini sağlamak için navigasyon öğelerini de kullanabilirsiniz. Ayrıca, sadece bir düğmeye basarak, sosyal medyaya yükleyebileceğiniz fotoğraflar çekebilir ve videolar kaydedebilirsiniz. Bunlar muhtemelen, gördüğünüz en iyi evcil hayvan fotoğraflarından biri olacak.

Dış kısmı ısırmaya, düşürmeye, çizilmelere ve köpeğinizin yapabileceği her türlü zarara karşı dayanıklıdır. Her ne kadar diğer toplar gibi yuvarlansa da, kamera, top yuvarlanırken kayıt yapmaya imkan sağlayacak bir şekilde konumlandırılmıştır.

Playdate ayrılık kaygısını azaltabilir

Mobil aplikasyon köpek izleme

Yukarıda belirtildiği gibi, Playdate, sahip olduğu pek çok modern işlevsel özellikleriyle, bir oyuncaktan daha fazlasıdır. Evden uzakta uzun saatler çalışmak zorunda olduğunuz zamanlarda, köpeğinizi evde tek başına bırakmak istemezsiniz. Bu, evcil hayvanınız için gerçekten stresli bir şeydir çünkü kendisini üzgün ve terk edilmiş hissettirir.

Evcil hayvanınızla olan etkileşiminizi arttırmak ve onun yalnızlık ve ayrılık endişesini gidermek için bu oyuncağı kullanın.  Böylelikle, her zaman ona yakın hissedeceksiniz ve evden uzakta olduğunuz için  endişelenmenize gerek kalmayacak çünkü artık onu uzaktan izleyebileceksiniz.

Playdate’in sonsuz avantajları vardır ve açıkçası bir oyuncaktan çok daha fazlasıdır. Gelecek Aralık ayında satılmaya başlayacak ve yaklaşık 129 Euro (114 dolar) fiyatı olacak. Bu, çok rağbet gören bir icat oldu çünkü bir fonlama kampanyası – ki fonlamaya ihtiyaç duyuluyordu – bu ürünün piyasaya sürülmesi için gerekli olan miktarından % 19 daha fazla para topladı. Şimdi herkes bu ürünü kullanmak için sabırsızlıkla bekliyor.

Fotoğeaf kaynağı: lawebdelgadget.es


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.