Köpeğinizle Seyahat İçin Harika Uygulamalar

Köpeğinizle Seyahat İçin Harika Uygulamalar

Son Güncelleme: 04 Kasım, 2018

Ailenizle tatile çıkma zamanı geldi ama cevaplanması gereken önemli bir soru var: “Köpeğimizi nereye bırakacağız?” Tabii ki çocuklarınız; “Onu da yanımızda götürelim!” diye ısrar ediyor. Sevimli dostunu da yanına almak isteyen sadece çocuklar değil, neticede köpeğimizden uzak kalmak hepimiz için çok zor. Sonuçta köpeğinizle beraber yollara düşmeye karar verirseniz bu yazımızda bahsedeceğimiz kullanışlı mobil uygulamalardan kesinlikle haberdar olmalısınız.

Günümüzde hayatımızın hemen her alanını kolaylaştırmak üzere tasarlanmış birçok mobil uygulama var. Bunlar arasında evcil hayvanlara özel yapılanlar olduğu gibi beraber tatile çıkarken kullanmanız için düşünülmüş olanlar da mevcut.

Köpekli tatiller için mutlaka bilinmesi gereken 5 uygulama

Mascotas bienvenidas (Merhaba Hayvanlar)

köpekler için mobil uygulamalar

Tatile köpeğinizi de götürmek demek tatil boyunca boş zamanlarınızı yan yana geçirecek, beraber fotoğraflar çekilecek, yola çıkıp görmek istediğiniz yerlere bir arada gidecek olduğunuz anlamına geliyor. Ancak tüm bunları yapmak o kadar da kolay olmayabilir çünkü bildiğiniz gibi köpekler her yere kabul edilmiyor.

“Mascotas bienvenidas” uygulaması size köpeklerin kabul edildiği mağaza, kafe, restoran, plaj, bar ve daha başka birçok yeri gösteriyor. Uygulama birçok ülkede kullanılabiliyor ve aslında köpekler için yapılmış olsa da kedilerin kabul edildiği bazı yerleri de bulabilirsiniz.

Dog Friendly (Hayvan Dostu)

Köpek dostu otel, ev ya da kamp alanları bulmak kolay bir iş değil. “Dog Friendly” size köpek kabul eden plajlar, parklar ve daha birçok alanı bulmanızda yardımcı olacak. “Mascotas Bienvenidas” uygulamasına benziyor ancak bu uygulamanın kapsadığı alan daha geniş. Ayrıca uygulamayı kullanan hayvan sahiplerinin gittikleri yerler hakkındaki değerlendirmeleri ve önerilerini de okuyabilirsiniz.

Hoteles Perros (Köpekli Oteller)

Bu uygulamanın amacı otel ya da ev olsun köpeğinizle beraber kalacağınız konaklama yerlerini sizlere tanıtmak. Uygulama tüm dünyayı kapsıyor ancak şimdilik sadece iOS versiyonu mevcut. Köpeğinizle beraber kalabileceğiniz bir yer bulmak, bu uygulama sayesinde çok kolaylaşacak!

Bibulu

Çok isteseniz bile köpeğinizi tatile götüremiyorsanız, siz yokken onun kalacağı bir yer bulmanız gerekiyor. Belki de köpeğinizi tatile getirdiniz ama tatil içinde çıkacağınız küçük bir yolculuk var ve dostunuzun oraya gelmesi mümkün değil.

“Bibulu” size bu konuda yardımcı olabilir. Baktığınız yerler arasında kararsızlık yaşarsanız kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz. Hatta size uygun bir yer bulamazsanız, birkaç günlüğüne gelip köpeğinizle kalacak birini çağırabilirsiniz. “Bibulu” size sayısız seçenek sunuyor.

Pet First Aid (Köpek İlk Yardım)

hayvanseverler için uygulamalar

Seyahatiniz ya da tatiliniz sırasında bazı istenmeyen sorun ya da kazalar olabilir. Ne yapacağınızı bilemezseniz “Pet First Aid” uygulamasını indirip duruma göre köpeğinize uygulayabileceğiniz ilk yardım önerilerinden faydalanabilirsiniz.

Yola çıkmadan önce köpeğinizin kullandığı bir ilaç varsa bilgilerini sisteme girebilirsiniz. Kendi veterinerinizin ya da tatilinizi yaptığınız yere yakın bir veterinerin iletişim bilgilerini eklemeniz de mümkün. Herhangi bir acil durumda bu uygulama size çok yardımcı olacaktır.

Bu yazımızda tatile çıkarken köpeğinizi de yanınızda götürmeyi düşünüyorsanız size yardımı dokunabileceğini düşündüğümüz mobil uygulamaları tanıttık. Bazıları ücretsiz olmasa da bu uygulamaları telefonunuza indirmenin sizin için faydalı olacağına inanıyoruz. Sadece tek bir defa ödeme yapmanız gerekecek. Burada bahsedilen uygulamalardan bazılarının köpeğinizin hayatını kurtarabileceğini unutmayın.

Köpekle seyahat ve tatil üstüne yayınladığımız yazıları okumak için “Benim Hayvanlarım” sitesine bir göz atın! Hazırlıklı olursanız herkesin harika bir tatil geçirmesini sağlayabilirsiniz, o yüzden hiçbir şeyi son dakikaya bırakmayın.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.