Moon Unit: Londra'da Kaybolan ve 8 Yıl Sonra Paris'de Görülen Kedi

Moon Unit: Londra'da Kaybolan ve 8 Yıl Sonra Paris'de Görülen Kedi

Son Güncelleme: 15 Haziran, 2018

Hayvanseverler bir evcil hayvanın kaybolmasının ne kadar korkunç bir duygu olduğunu bilirler. Zaman geçtikçe, onu bulma ümidiniz giderek azalır. Ama asla, asla dememelisiniz; özellikle kayıp kedilerle ilgili olarak. Bugün size, Londra’da kaybolduktan 8 yıl sonra Paris’te ortaya çıkan Moon Unit adındaki bir kedinin hikayesini anlatacağız.

Moon Unit Londra’da koybolur

Moon Unit, Londra’da sahipleri, Marna Gillian ve Sean Purdy ile mutlu bir hayat yaşıyordu. Fakat 2008’deki Yılbaşı kutlamaları sırasında kayboldu. Çift, kedinin bir sebepten ötürü evdeki partiden korktuğunu, kaçtığını ve daha sonra geri dönüş yolunu bulamadığını düşünmüştü.

Mümkün olan her türlü yolu (internet, poster, telefon vb.) deneyerek derhal arama çalışmalarına başladılar, ama nafile. Marna, kayıp kedilerini başka bir ailenin sahiplendiğine ve Londra’nın başka bir yerinde mutlu bir şekilde yaşadığına inanmaya başladığını itiraf etti.

8 yıl sonra, Paris’in banliyölerinde bir hayvan koruma derneğinin üyeleri tarafından bulunan, Londra’da kaybolan Moon Unit adlı kedinin hikayesini okuyun. Ne mutlu ki, kedinin mikroçip kimliği onun eve dönebilmesini sağladı.

Paris’ten gelen iyi haberler

Moon Unit, Marna ve Sean için tatlı bir anıya dönüşmüştü. Ancak, 8 buçuk yıl sonra Fransa’dan, kedinin Paris’te ortaya çıktığını bildiren bir e-posta aldılar

Kennel Kulübü’nden birisi, başkentin banliyölerinde bulunan bir tren istasyonunda kedinin etrafta gezindiğini görmüştü. Kayıp kedide mikroçip kimlik bulunduğu için onu sahiplerine iade edebildiler.

İlk şoktan ve gerçekten Moon Unit olduğundan emin olmak için kediye ait çok sayıda fotoğraf gönderildikten sonra, kediyi ülkesine döndürmenin zorlu görevi başladı.

Sonunda, ADAD (Aide et de Défense des animaux en détresse derneği) görevlileri kediye bir pasaport çıkartmıştı ve böylelikle Moon Unit, herhangi bir sorun yaşamadan eve dönebilecekti.

Moon Unit, yeniden evinde

evcil hayvan pasaportu

Hikayenin bu noktasında artık Marna’nın partneri olmayan Sean, daha sonra kedisiyle yeniden bir araya gelmek için Paris’e gitti. Moon Unit’i eve geri getirdi. Şimdi mutlu bir şekilde,  ortadan kaybolduktan sonra sahiplenilen başka bir kedi ile evini paylaşıyor ve birbirlerini çok seviyorlar.

Marna’ya gelince, kedisini kendilerine gönderen ADAD derneği için para toplamak üzere yardım fonu başlattı. Dilekçede, arama sırasında kullanılan fotoğrafı Fransız barınağındaki kedinin görüntüsünün yanında görebilirsiniz.

Evcil hayvanınıza mikroçip taktırın

Kimse Moon Unit’in Fransa’ya tam olarak nasıl geldiğini açıklayamaz. Bazıları, daha sonra Fransa’ya taşınmış olan İngiltere’den birinin onu sahiplenmiş olabileceğini düşünüyor. Sonra da bir şekilde kaçmış olmalı.

Ancak, Marna ve Sean’ın, yaklaşık 10 yıl önce sokakta bulup sahiplendikleri sevgili küçük siyah beyaz kedilerinin Paris’in kenar mahallesinde bulunduğuna dair haberi aldıklarında bunun onlar için bir şok olduğunu biliyoruz.

Umarım evcil hayvanınızı kaybetmiş olmanın korkunç deneyimini asla yaşamak zorunda kalmazsınız. Eğer böyle birşey olursa, umudunuzu kaybetmeyin. Ve bir önlem olarak, mikroçip  kimlik  taktırtmak oldukça iyi bir fikir.

Fotoğrafların kaynağı: www.ecuavisa.com ve diariopets.com


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.