Minik Chihuaha Turbo Roo İle Tanışın

Minik Chihuaha Turbo Roo İle Tanışın

Son Güncelleme: 19 Haziran, 2018

Biz, bugün de paylaşacağımız gibi hikayeler anlatmaya bayılıyoruz. Bu hikaye her ne kadar kötü başlamış olsa da, mutlu sonla biten bir hikaye. Bazen mutluluk sahip olduğunuz her şeyi elde ettiğiniz için değil, sahip olduğunuz şeyleri  olduğu gibi kabul ettiğiniz için geliyor. İşte tam olarak böyle bir durum, terk edilmiş bir köpek olan Turbo Roo‘nun başına gelmiş.

Bir hayvanı terk etmek kesinlikle çok acımasız bir şey. Ve eğer bir insan hasta ve bakıma muhtaç bir hayvanı terk ediyorsa, bu çok daha kötü bir durumdur. Bugün anlatacağımız hikaye Turbo Roo adında, büyük güçlüklerin üstesinden gelmeyi başarmış, çok cesur bir yavru köpeğin hikayesi.

Doğduğundan Beri Çok Özel Bir Köpek Olan Turbo Roo

Turbo Roo, yalnızca iki arka ayağıyla doğmuş bir >Chihuahua (Çivava) cinsi köpek; yani arka ayakları yok. Bu köpeğin sahipleri ise şefkatli olmaları ve ona yüksek kalitede bir yaşam sunmaları gerekirken, Turbo’yu bir başına bırakmışlar. Çünkü köpeğin onlara sorundan başka bir şey yaratmayacağına inanmışlardı.

Bu arada, bu insanlar köpek üretim işiyle uğraşan insanlardı. Ve tabii ki, kusurlu bir hayvan onlara para kazandırmayacaktı; bu yüzden de en iyisinin onu terk etmek olduğunu düşündüler. Yine de, Turbo Roo’nun şansı yaver gitti. Bir hayvan barınağı köpeği kurtardı ve onu iyileştirmek için çalışmaya başladı.

Turbo Roo’nun çok ufak bir köpek olması nedeniyle, onu iyileştirmek hiç de kolay bir görev olmadı; fakat bir veteriner kliniği Turbo Roo’ya daha iyi, daha kaliteli bir yaşam sunmakta kararlıydı.  Köpeğin ayakta durabilmesi imkansız olduğu için, veteriner kısa bir süre içinde ona bir tekerlekli sandalye edinmeyi başardı. Bu tekerlekli sandalye, köpeğin ön ayakları olmadan yürümesini sağlan “Chihuahua” boyutlarına göre yapılmış küçük bir tekerlekli sandalyeydi.

Böyle bir alet yapmanın maliyeti çok yüksek olduğu için kesinlikle hiç kolay olmadı. Ancak köpeği sahiplenen veteriner bir bağış toplamak ve tedavi masraflarını ödemek için bir yardım kampanyası başlattı.  Bu kampanya işe yaradı ve kısa bir süre içinde, prototip dizayn eden bir şirketin sahibi yalnızca Turbo Roo için özel olarak tasarlanmış bir tekerlekli sandalye yapmayı teklif etti.

Turbo Roo Meşhur Oluyor

Çok kısa bir süre sonra Turbo Roo’nun özel tekerlekli sandalyesi ile ilgili haberler sosyal ağlarda oldukça popüler oldu. Bu sevimli köpek fotoğraflarda gülümsüyor ve adeta bu gülümsemesiyle mutlu olduğunu kanıtlıyordu. Çünkü mutluluk bir amaç değil, kader sizi nereye götürürse oraya gitmenizi sağlayan bir yolculuk, bir düşünce biçimidir.

Dahası, Turbo Roo’nun kendi gibi engelli olan ve tekerlekli sandalyeyle yaşamını sürdüren başka arkadaşları da var. Bu arkadaşları ile Charlie’nin Melekleri filminde olduğu gibi poz vermişler ve birlikte çok eğlenceli fotoğraflar çektirmişler.

Şüphesiz ki, Turbo Roo engelleri aşmak, kararlılık, iyi niyet ve yaşamın kıymetini bilmemiz gerektiğine dair güzel bir örnek olmuştur. Ne demişler, eğer hayat size limon veriyorsa yüzünüzü ekşitmek yerine hemen bir limonata yapın!

Asla Vazgeçmeyen Diğer Köpekler

Turbo Roo gibi yaşamları için mücadele etme arzusunu ispat etmiş başka köpekler de var. İşte bu köpeklere verebileceğimiz örneklerden bazıları şunlardır:

  • Obie. Obie dikkatsiz sahibi yüzünden çok kilo alan ve aşırı kilolu olmasının sebep olduğu bir hastalık yüzünden neredeyse ölümden dönmüş bir köpek. Buna rağmen bu köpek, irade gücü ve bir profesyonelden aldığı yardım ile öyle böyle değil, tam 25 kilo verdi ve normal hayatına geri dönebildi.
  • Sammie ve Simon. Hiç şüphe yok ki bu iki köpek hayata karşı duydukları sevgiyi ve birbirlerine olan sadakatlerini kanıtlamışlardır. Bu köpeklerden biri insanlar tarafından kötü muameleye maruz kalmış, bir diğeri ise tüfekle vurulmuştu. Sevginin dağları bile yerinden oynatacağını söylerler ve bu hikayede de tam olarak bu olmuştur. Bu köpekler birbirlerine duydukları sevgi ve şefkat sayesinde iyileşmeyi başarabildiler.
  • Dolly. Parkta çalışan bir kişi yanlışlıkla bir çim biçme makinesiyle bu köpeğin üç bacağını kesmişti. Bu trajik olay Dolly’nin depresyona girmesine sebep oldu. Ancak sonrasında köpeğe protez bacaklar takıldı ve Dolly protezlere çok güzel uyum sağlayarak yaşama ve mutlu olma arzusu nedir bize göstermiş oldu.

Fotoğrafın kaynağı: www.diariocristiano.org


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.