Köpekler için Araç Koltuk Kılıfları

Seyahatlerde köpekler için araç koltuk örtüsüne ihtiyacımız olacağı gibi, gideceğimiz ülkenin evcil hayvan kurallarına da dikkat etmemiz gerekir.
Köpekler için Araç Koltuk Kılıfları

Son Güncelleme: 10 Eylül, 2019

Seyahat etmek halihazırda olağanüstü bir deneyimdir ve bunu tüylü dostunuz ile gerçekleştirmekse, bu deneyimi iki kat değerleştirir. Ancak yola çıkmadan önce, köpeğinizin rahatını ve güvenliğini sağlamanız gerekir. Bu makalede, köpekler için en iyi araç koltuk kılıfları nelerdir, onlardan bahsedeceğiz.

Köpekler için en iyi araç koltuk kılıfları

Köpekler için basit ve ucuz olandan su geçirmez ve kaliteli minderlisine kadar çok farklı araç koltuk kılıfları vardır. Köpeğiniz için en iyi kılıfı seçmek için, fiyat ve kalite bakımından en iyi beş kılıfı sizler için sıraladık.

araba koltuk kılıfları

Araç koltuk kılıfları: Kompanion su geçirmez kılıf

Kompanion marka kılıf  rahatına düşkün köpekler ve sahipler için birebirdir. Geniş, minderli ve su geçirmez bu kılıf, köpeğiniz için arabada sıcak bir ortam yaratır. Bu seçenek özellikle iki ya da daha fazla köpeği olan kişiler için oldukça uygundur.

Araç koltuk kılıfları: Trixie süper dayanıklı kılıf

Bu dayanıklı kılıf, güvenli ve zevkli bir yolculuk için harika bir seçenektir. Piyasadaki en iyi kılıflardan bir tanesidir. Su geçirmezdir. Polyesterden yapıldığı için köpek tüyleri üzerine yapışmaz.

Bunların yanı sıra, kılıf oldukça dayanıklıdır. Köpeğiniz için kaliteli bir alışveriş yapmak için harika bir yatırımdır.

Araç koltuk kılıfları: Buffer kılıf (Taşıma Çantası Hediyeli)

Kılıf üzerine çok fazla kafa yormak istemiyorsanız, Buffer marka kılıflar işinizi görecektir. Su geçirmez bu kılıfların farklı renk seçeneklerinden yararlanabildiğiniz gibi, bir adet taşıma çantası hediyesini de kaçırmamanızı öneririz!

Araç koltuk kılıfları: Petzoom Loungee araç şiltesi

Bu şilteler sayesinde koltuklarınızı kirletmeden evcil hayvanınızla rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Kir ve koku yapmayan bu şilte, dayanıklı bir malzemeden yapılmıştır.

Bu kılıf sayesinde köpeğiniz arka koltukta rahat ve güvenli bir yolculuk yapacaktır.

Araç koltuk kılıfları: Köpek bagaj örtüleri

Bu kılıflar, köpeğiyle seyahat ederken daha geniş bir alanı korumak isteyen kişiler için idealdir. Bu kılıflar özellikle arabanızın bagajını örtmek için tasarlanmıştır.

bagajda yolculuk yapan köpek

Bu seçenekler, doğa yürüyüşlerinden ve köpeğiyle seyahat etmekten hoşlanan kişiler için oldukça sıcak ve pratik bir seçenektir.

Arabada köpeğiniz ile yolculuk yapmak

Evcil hayvanınızla seyahat ederken, diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de bazı kurallara uymanız gerekmektedir. İlk olarak köpeğinizin güvenliğini sağlamak için arabanın içerisine yerleştirilmiş köpek taşıma kafesleri ya da göğüs tasmalarına sabitlenmiş emniyet kemerli sistemlerin kullanılması tüylü dostunuzun güvenliği ve rahatı için gereklidir. 

Araba ve yol tutmasına yatkın olan köpeklerin midelerini rahatlatmak ve kusmalarını engellemek için veterinere danışarak mide yatıştırıcı ilaçlar kullanabilirsiniz.

Seyahat ederken cam aralığına dikkat etmek, köpeğin gözlerine rüzgarla birlikte toz ve alerjenlerin dolmasını engeller. Seyahat sırasında aşırı klima kullanımı, köpeğinizin solunum sisteminde rahatsızlıklara neden olabilir.

Sürücünün görüş açısı açık olmalıdır

Arabadaki hayvanlar, sürücülerin görüş açılarını ve hareketlerini kısıtlamamalıdır. Bu da, köpeğinizi tasmalı ya da kafes içerisine yerleştirilmiş bir şekilde arabanıza bindirmeniz gerektiğini gösterir.

Araba koltuk kılıfları bir zorunluluk değildir. Ancak, arabanızın koltuklarını koruduğu gibi hayvanınızın da rahat ve güvenli bir yolculuk geçirmesini sağlar.

Seyahat sırasında yanınıza almanız gereken belgeler

Yola çıkmadan önce güncel belgelerinizi yanınıza almanız gerekir. Araba ile seyahat ederken yanınıza almanız gereken en temel belgeler şunlardır:

  • Güncel aşı durumunu gösteren sağlık kartı
  • Çipli kimlik kartı
  • Adres bilgisi
  • Eğer köpeğiniz tehlikeli bir ırk olarak geçiyorsa, bununla ilgili gerekli belgeler
İlginizi çekebilir ...
Kedinizi Arabada Seyahat Etmeye Nasıl Alıştırırsınız
My Animals
sayfasında okuyun My Animals
Kedinizi Arabada Seyahat Etmeye Nasıl Alıştırırsınız

Kedinizi bir arabada seyahat yapmaya alıştırmak için sabır, eğitim ve uygulama gerekir. Köpeklerin aksine, kediler istikrarlı ortamlarda bulunmak i...