Köpeğinden Ayrılmak İstemediği İçin Evlilik Teklifini Reddeden Kızın Hikayesi

Köpeğinden Ayrılmak İstemediği İçin Evlilik Teklifini Reddeden Kızın Hikayesi

Son Güncelleme: 02 Temmuz, 2018

Eğer köpeğinizle erkek arkadaşınız arasında bir seçim yapmanız gerekseydi, hangisini seçerdiniz? Bunun saçma sapan bir hikaye olduğunu düşünebilirsiniz. Sonuçta, kim kimden böyle bir seçim yapmasını isteyebilir ki? Ancak bu Hindistan‘daki bir kızın başına geldi ve bu kız işler ciddileştiğinde erkek arkadaşının evlilik teklifini reddetti. Çünkü evet deseydi, köpeğinden ayrılmak zorunda kalacaktı. 

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, bu olay Hindistan’da oldu ve aslında erkek arkadaşı evlilik teklif edene kadar Karishma’nın köpeği ilişkilerinde bir sorun yaratmıyordu. Peki hikayenin devamını da duymak ister misiniz?

Karishma ve Lucy ayrılmaz bir ikili. Peki bu kız neden köpeğinden ayrılmalı ki?
karishma ve lucy

Hindistan’da görücü usulü evlilikler çok yaygın. Ve tanımadığı bir adamla evlenmek üzere olan Karishma’nın başına gelen de buydu. Lucy ise Karishma’nın köpeğiydi ve sürekli birlikte zaman geçiriyorlardı. İkisi birlikte hayat arkadaşı ve ayrılmaz dost olmuşlardır.

Tahmin edebileceğiniz üzere Karishma da, diğer pek çok kadın gibi, görücü usulü evlilikten dolayı pek de heyecanlı değildi. Ancak bu içinde yaşadığı kültürün bir parçasıydı ve o da ailesinin kararlarına itaat etmek zorundaydı. Ancak müstakbel kocası evlendiklerinde evlerinde bir köpek olmasını istemediğini söylediğinde her şey aniden değişti. Karishma tüylü dostundan ayrılmak zorundaydı.

Karishma bir an bile tereddüt etmedi ve nişanlısına köpeğinden ayrılmaktansa düğünü iptal etmeyi tercih edeceğini söyledi. 

Tabii ki nişanlısı aynı fikirde değildi ve genç kızdan dikkatlice tekrar düşünmesini istedi. Bu konu hakkındaki konuşmalarına bir bakmak ister misiniz:

  • NİŞANLI:  Ailem bile bunu soruyor, bir cevap vermeni bekliyorum. Onlara ne diyeyim?
  • KARISHMA: Bunu konuştuğumuzu sanıyorum. Köpeğin bir sorun olacağını… Yani!
  • NİŞANLI: Hmmm… bir çözüm düşünemez miyiz? Bir köpeğin hayatıma girmesini ve yatağımda uyumasını istemiyorum. Orası kesin. Ve annem de köpeklerden hiç hoşlanmaz.
  • KARISHMA: İşte ben de bu yüzden bu evliliğin olmaması gerektiğini söylüyorum.
  • NİŞANLI: Sen ciddi misin? Aman Tanrım.
  • KARISHMA: Evet, ciddiyim. Bu konuyu bugün çözsek bile ileride yine sorun olacak.
  • NİŞANLI: Kararından emin misin? Belki de bu, hayatında köpek sevdiğin geçici bir dönemdir. Sonuçta burada tüm hayatından ve geleceğinden bahsediyoruz.
  • KARISHMA: Tabii ki eminim. Bir köpek sahibi olmak geçici bir şey değildir. Hiç kimse için köpeğimden ayrılmam.
  • NİŞANLI: Kusura bakma ama madem öyle köpeğinle evlen o zaman.
  • KARISHMA: Görüyor musun? İkimizin bir geleceği olmadığı için bu kadar çirkinleşmen gerekmiyor.

Karishma köpeğiyle ilgili konuda her zaman netti 

köpeğinden ayrılmayan kız

Karishma kendi annesinin hala eski nişanlısının mükemmel bir koca adayı olduğunu ve kötü bir karar verdiğini düşündüğünü söylüyor. Ki bu karar ailede de çok fazla tartışmaya sebep olmuş. Ancak Karishma pes edip teslim olmak istemiyormuş. Ne kadar da doğru bir karar! Sizi sevdiğini söyleyen bir insan nasıl olur da çocukluktan beri birlikte olduğunuz evcil hayvanı terk etmenizi ister ki?

Yalnız tartışma burada bitmemiş gibi görünüyor. Eski nişanlısı Karishma’ya yazarak “önceliğin aile olduğunu”, “nasıl olur da bir köpeğin hayatının merkezinde olabileceğini” ve “kariyerinin önemsiz olduğunu” söylemiş.

Belli ki bu adam sadakat ve sevgiden hiç anlamıyor. Lucy’nin yıllardır Karishma’ya verdiği sevgiyi de, Lucy’nin sahiplenildiği günden beri bu ailenin yaşayan bir üyesi olduğunu da anlamıyor. 

Karishma bu konuda düşünmek bile istememiş aslında. Hiç kimse için köpeğinden ayrılmayı istememiş. Örnek alınacak bir kız değil mi? O yüzden onun kararlılığını ve ne olursa olsun evcil hayvanıyla ilgilenmesini hepimiz örnek almalıyız.  Bu şekilde bile evcil hayvanların terk edilmesine karşı çaba göstermiş oluruz.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.