Köpeğinizin Tek İsteği Size Sevgisini Vermektir

Köpeğinizin Tek İsteği Size Sevgisini Vermektir

Son Güncelleme: 08 Haziran, 2018

Köpeğinizin hayatınıza girdiği ilk andan itibaren  tek bir hedefi vardır; size sevgisini vermek. O andan itibaren emin olabilirsiniz ki, bu duyarlı köpekler yalnızca sizi sevmek için yaşarlar.

Köpeğiniz sizi mutlu etmek, güldürmek ve ihtiyacınız olduğunda da sizi rahatlatmak ister. Artık, köpeğinizin hayatındaki en önemli şey sizsiniz.

Köpeğiniz, ne zaman üzgün olduğunuzu ve sizi neşelendirmek için ne yapması gerektiğini bilir. Köpekler, ne zaman mutlu olduğunuzu ve ne zaman size ulaşması gerektiklerini bilirler. Köpeğiniz tüm bunları zaman içerisinde sadece izleyerek öğrenir. Siz hiç fark etmeseniz de, köpeğiniz sizi gözlemler ve tanımaya çalışır.

Köpeğiniz Size Sevgisini Vermek İster 

Köpeğiniz bütün gününü sizi düşünerek geçirir ve sizi biraz daha fazla mutlu etmek ve hayatınızı daha iyi hale getirmek için planlar yapar.

Köpeğiniz Sizi Bekler

parkede duran köpek

en iyi arkadaşı
Saatler sonsuza dek durmuş gibi görünür
oyuncaklarını

Duyarlı Köpekler İhtiyacınız Olan Her Şeyi Size Verir

Köpeğinize temel komutlara uyması gerektiği öğretildiyse, muhtemelen ayakkabılarınızı veya gazetenizi nasıl getireceğini bilirler. Büyük olasılıkla bunları yapmasını ondan istemeniz dahi gerekmez; onlar zaten ihtiyacınızın ne olduğunu bilirler.

Köpeğiniz tüm hayatını sizi gözlemleyerek, sizi tanımaya çalışarak ve sizi mutlu etmek için ne yapması gerektiğini düşünerek geçirir.

Köpeğiniz Tasması Takılıyken Zorluk Çıkartmaz

Köpeğiniz ne kadar fedakarlık yaptığınızı ve işten eve geldiğinizde ne kadar yorgun olduğunuzu bilir. Köpeğiniz aynı zamanda, maddi kazancınızı da onlarla paylaştığınızı bilir, çünkü onlara ihtiyaç duydukları her şeyi sağlayan kişi sizsiniz.

Ayrıca, onu yürüyüşe çıkarmanızın fazladan bir çaba gerektirdiğini bildiği için, bunu daha keyifli hale getirmek için elinden geleni yapar.  Öyle ki, koşmayı deli gibi sevse de, k öpeğiniz yanınızdan yürür.

Köpeğiniz Sizi Rahatsız Etmemeye Çalışır

Köpeğinizin yapmayı sevdiği binlerce şey var, ama bazılarının hayatınızı kolaylaştırmayacağını bilir. Örneğin, evin içerisinde kendi alanını işaretlemesi, çöpe tuvaletini yapması ve ihtiyacını gidermek için onu dışarı çıkarmanızı beklememesi gibi. Ya da bütün gün havlayıp, uluması ya da sizin yatağınızda uyuması gibi.

Ama köpeğiniz bunları yapmayı asla istemeyecek, çünkü bunun size daha fazla sorun getireceğini biliyor. Köpeğiniz sadece sevgisini size vermeyi ve sizin mutlu olmanızı ister. Ve o da, sevginizi ona vermenizi bekler. 

Köpeğiniz Size Sevgisini Vermek İstediği İçin Şükredin

Köpeğinize sevginizi verdiğiniz için asla pişman olmayacaksın. Bu nasıl olacak? Köpeğinizin sevildiğini, istendiğini, saygı duyulduğunu ve evinde hissetmesini sağlamanız yeterli. Köpeğinizin sizin için yaptığı şey bu değil mi? Hayattaki en değerli hediyelerin satın alınamayanlar olduğunu söylerler… Peki köpeğinizin kalbine ne kadar değer biçersiniz?


Benim Hayvanlarım sayfasındaki içerikler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçemezler. Şüphe ya da endişe duyduğunuz herhangi bir durumda, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.