Hava Yolu Şirketinden Kayıp Köpek için 10 Ücretsiz Uçuş

Hava Yolu Şirketinden Kayıp Köpek için 10 Ücretsiz Uçuş

Son Güncelleme: 06 Mayıs, 2019

Köpeğiniz ile seyahat etmek, eğer uçak gibi hemen yanı başınızda duramayacağı bir ortam gerektiriyorsa oldukça zor olabilir. Peki ya köpek kaybolursa? Acınızı tarif edilmez olur. İşte bu durum, Houston’dan Meksika’ya gitmekte olan bir kadının başına gelmiş ve Mika isimli köpeği kaybolmuştur.

Kayıp Köpek

Uçuş, daha uçak kalkmadan köpeği kaybeden Interjet firması tarafından gerçekleştirildi. Mika’nın sahibi Pamela kimsenin bu durumu kendisine söylemediğinden şikayetçi. Büyük bir havalimanında böyle bir durumun olabileceğinin farkında olsa da, kendisine bu durumun bildirilmesini beklediğini ifade etti.

Ek olarak, Interjet evcil hayvan dostu bir firma olarak reklam yapar.  Bu nedenle Pamela, Mika’nın güvende olacağından bir an bile şüphe etmedi. Aslına bakacak olursanız, bu firmanın sıklıkla başvurduğu bir reklam yoludur ve eğer bu talep karşılanmaz ise yanlış reklam yapma ile suçlanabilirler.

Tabii Pamela durumdan haberdar olunca, çok öfkelendi ve birisinin Mika’yı bulması umudu ile sosyal medyada bir paylaşımda bulundu.

Interjet sorumluluğu kabul etti ve sosyal medyada aşağıdaki mesajı paylaştı:

‘Intrajet’te, evcil hayvanlara önem veriyor ve sahipleri için ne kadar önemli olduklarını bilerek hareket ediyoruz. Çabalarımıza ve sahipleri ile birlikte çalışmamıza rağmen, Mika’yı bulamadık. Yine de, elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Mika’yı bulmamız için bizimle paylaşacağınız her türlü bilgi için şimdiden teşekkür ederiz.’

Pamela Houstan’da kalamadı ve Mika’yı aramak için Meksika’ya geri döndü. Aynı uçuştaki diğer yolculara göre kendisini teselli etmek imkansızdı. Oraya varır varmaz Mika’nın hav limanı dışında görüldüğü bilgisi geldi ve Pamela’nın umutsuzluğu bir kez daha arttı.

Mika Ortaya Çıktı!

İki günlük bekleyişten sonra, Mika en sonunda bir spor tesisinin yanındaki bir veteriner tarafından bulundu. Hava yolu şirketi Mika’yı bulduğu için veteriner 5000 Meksika pezosu ile ödüllendirdi.

Pamela’yı teselli etmek ve üzüntülerini belli etmek adına, Interjet, kendisi, kocası ve tabii Mika için 10 ücretsiz uçuş hakkı tanıdı. Pamela’nın bu fırsattan yararlanmak isteyeceğinden emin değiliz.

Hava yolları firması, Mika’nın bulunmasına çok sevindi ve sahibi ile bir araya getirilmesine yardımcı oldu. Yine de, kendi hatalarını örtbas etmek için, bunun çok istisnai bir durum olduğunu ve yılda yaklaşık olarak 36000 evcil hayvanın hiçbir sorun yaşanmadan taşındığını açıklamıştır.

Görünüşe göre hava yolu firmasının bahanesi, Mika’nın kafesinin bavul taşıyı banttan düşmesi sonucu açılması ve köpek için kaçmaya çok uygun bir fırsat vermesidir.

Aynı zamanda, böyle bir sorunun bir daha yaşanmaması için gereken tüm önlemlerin alınacağını da kamuoyu ile paylaştı. Firmaya göre bu olay, evcil hayvanların taşınma sürecini daha yakından takip etmelerini sağlayacak bir olaydır.

Bizlerde durumun böyle olacağını, bu ya da başka bir hava yolu firmasında kayıp evcil hayvan haberleri ile karşılaşmayacağımızı umuyoruz. Yine de, hatalarının farkına varıp, düzeltmek için göstermiş oldukları çabaları da takdir ediyoruz. Eminiz ki Pamela’da böyle hissediyordur.

Mutlu sonlu bir hikaye olsa da, bir daha yaşanmamasını ümit ediyoruz. Pamela köpeğini kaybetti ama sonra tekrar bir araya geldiler. Peki ya siz, aynı durum sizin başınıza gelseydi ne yapardınız?

Kaynak: www.animalpolitico.com


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.