Yüzlerce Bulldog Rekor Kırmak İçin Geçit Düzenliyor

Hiç yüzlerce bulldogu bir arada görmek istediniz mi? Meksiko'da dünya rekorunu kırmaya çalışan bir bulldog geçit töreni düzenlendi.
Yüzlerce Bulldog Rekor Kırmak İçin Geçit Düzenliyor

Son Güncelleme: 22 Şubat, 2021

Meksiko turistlerin gezmek isteyebileceği birçok yere sahip olmakla birlikte eğer seyahat etmeye giderseniz keyfini çıkarabileceğiniz, geniş çeşitlilikte aktiviteler de sunan bir yer. Sokakları protestolar ve gösteriler için kullanılmış olsa da eğlenceli geçit ve yürüyüşlere de ev sahipliği yapan bir yer. Bugünkü yazımızda da sizlere rekor kıran yüzlerce bulldog içeren bir gruptan bahsedeceğiz.

Yüzlerce bulldog bir rekor kırmaya çalışıyor

Meksiko’nun merkezinde yürürken yüzlerce insanın (hem yerli hem turist) dikkatini çeken bir etkinlik gerçekleşti. Her şeye havlayan ve her şeyi koklayan yüzlerce bulldogun dahil olduğu bir yürüyüş vardı. Tüm meydan havlamalar ve tasmalarla doluydu. Grubun amacı onları ünlü Gunnies Rekorlar Kitabı’na koyabilecek bir rekor elde etmekti.

Toplamda 950 insan basık suratlı, kuvvetli köpeğini bir tarih yazmak için bu etkinliğe getirdi. Meksika Bulldog Kulübü’nün başkanı Erick Hernandez bu cinsten neredeyse bin hayvanı sıkça ziyaret edilen ve popüler bir şehrin noktasına getiren dünya üzerindeki ilk etkinlik olduklarını söylüyor.

Önceki rekoru kırmak için amaçları 800 bulldogu bir araya getirmekti. Sonra yapılması gereken tek şey etkinliğin kanıtlarını Guinness hakemlerine yollamak ki böylece değerlendirilebilsin ve sonrasında rekorları kayıt altına alınsın.

Geçit töreni boyunca

Turistlerin favori bir noktası olan, Meksika başkentinde bulunan Paseo de la Reforma’da yer alan geçit töreni boyunca bu güzel cinsin erkek üyeleri güneş gözlükleri ve spor ceketler giydiler. Öte yandan dişiler ise dansçı ya da prenses elbiseleriyle daha cazibeli olan taraflarını gösterdiler. Köpek sahipleri de üzerinde kendi köpeklerini temsil eden bir numara ile bir bulldog resmi olan turuncu t-shirtler giydiler.

Katılımcılardan birisi olan Gabriela Pérez (tabi ki köpeğiyle beraber) birçok kişinin, bulldogların saldırgan olduğu yanılgısına sahip olduğunu söyledi. Bununla beraber, gerçek aslında bunun tam tersi. Bu köpekler muhteşem bir sevgi ve ilgi kaynağı.

Bu yüzlerce bulldoga, etkinliğe hayran kalan 2000 insan eşlik etti. Başka insanlar da çok fazla egzersiz ve yürümekten yorulmuş olan köpekleri cesaretlendirmeye çalıştı.

Meksiko geçidi ve bir bulldog
Kaynak: www.paginasiete.bo

Köpeklerin diğer Guinness rekorları

Dünya rekoru kırmak için Meksiko’da yürüyen yüzlerce bulldogun yanı sıra Guinness Dünya Rekorları’nda bulunmayı hak etmiş diğer birkaç köpekten de bahsetmeliyiz. İşte bunlardan bazıları:

En yaşlı köpek

Bu köpeğin ismi Bluey ve bir Avusturalya çoban köpeğiydi. Haziran 1910 yılında doğdu ve kasım 1939 yılında vefat etti. Evet doğru okudunuz… 29 buçuk yalındaydı! En yaşlı köpek olma rekorunu kıran hala olmadı.

En küçük köpek

Bu köpeğin ismi Boo Boo ve kendisi uzun saçlı bir Chihuahua. O da dünyadaki en küçük köpek olma rekorunu elinde tutuyor. Kendisi 10 santim uzunluğunda ve 16.5 santim büyüklüğünde. Ama tabi ki hepimizin bildiği gibi en güzel hediyeler küçük paketlerde gelir!

En uzun köpek

Baktığınızda onu bir at ile karıştırabilirsiniz ama o bir köpek. İsmi Dev George. Danua cinsinde bir köpekti ve dünyadaki en uzun köpekti. 110 santim uzunluğunda ve 113 kilo ağırlığındaydı. Boyutlarına rağmen oldukça uysal, sakin ve uykucuydu. Parkta oynamaktan ve  Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Arizona, Tucson’daki evinde ailesiyle beraber uyumaktan çok keyif alırdı.

Kulakları en uzun köpek

Bu rekor tabi ki de St. Hupert Köpeği olarak da bilinen bir tazı cinsine ait. Bu köpeğin adı Tigger. Kulakları diğer her köpeğin kulağından daha uzundu ve çekilip gerildiği zaman sağ kulağı 35 ve sol kulağı da 34.5 santimetreye kadar ulaşıyordu.

En pahalı köpek

Bu köpek bir kırmızı mastif ve ona yavruyken 1.5 milyon dolar veren Çinli milyoner iş adamına ait. Sahibi ona Do-Khyi ismini verdi. Peki bu köpeğin fiyatı neden bu kadar yüksek? Çünkü dünya üzerindeki en eski köpek cinslerinden biri ve Cengiz Han, Buda gibi isimler ile alakası var.

İlginizi çekebilir ...
Facebook Üzerindeki En Ünlü Hayvanlar
My Animalssayfasında okuyun My Animals
Facebook Üzerindeki En Ünlü Hayvanlar

Ünlü hayvanlar interneti kasıp kavuruyor. Hem de o kadar ki Facebook hesaplarının takipçi sayısı ünlü insanlardan çok daha fazla.