Köpek Yavrusu Pascal, Tutkala Kaplanıp Ölüme Bırakıldıktan Sonra Kurtarıldı

Pascal'ın yaşadığı istismarı hayal etmek zor. İnsanlar hayvanlara karşı nasıl bu kadar acımasız olabiliyor?
Köpek Yavrusu Pascal, Tutkala Kaplanıp Ölüme Bırakıldıktan Sonra Kurtarıldı

Son Güncelleme: 16 Haziran, 2021

Ne yazık ki, çok üzücü hayvan istismarı hikayelerine hala rastlıyoruz. Neyse ki, bazılarının bugün paylaştığımız gibi mutlu sonları var. Tutkal ve çamura bulanıp ölüme terk edilen köpek yavrusu Pascal ‘ın inanılmaz hikayesi için okumaya devam edin.

Köpek Pascal

tutkala bulanmış köpek pascal
Kaynak: https://i0.wp.com

Bu yüzünüze bakmaktan kendinizi alamayacağınız güzel köpek yavrusu, gerçek bir kabus yaşadı. Pascal, vücudunda oluşan “zırh” nedeniyle ölümün eşiğine geldi. Bir grup çocuk, onu tutkala bulamanın ve sonra onu çim ve çamurda yuvarlamanın komik olacağını düşünmüştü.

İyi haber şu ki, He’Art of Rescue adlı kar amacı gütmeyen bir kuruluş, Pascal’a kollarını açarak hayatını kurtardı. Tedavisi sırasında yavru köpeğin gelişimini sosyal medyadan paylaştılar.

Pascal’ın yaşadığı istismarı hayal etmek zor. İnsanlar hayvanlara karşı nasıl bu kadar acımasız olabiliyor?

Köpek yavrusu Pascal ‘ın yaraları ve iyileşmesi

Pascal ayrıca kimyasal yanıklardan ciddi şekilde zarar gördü ve cildi kaçınılmaz olarak kan dolaşımına karışan kimyasalları emdi. Yapıştırıcı kuruduktan sonra çimento kadar sertleşti. Sonuç olarak, kanı vücudunda düzgün bir şekilde dolaşamadı.

Barınağa vardığında zavallı köpek yavrusu o kadar korkmuş ki herkesten saklanmış. Kendini zor koşullardaki sokak köpeklerine yardım etmeye adamış kuruluş, YouTube kanalında Pascal’ın kulaklarında nekroza neden olan “ikinci deriyi” nasıl çıkardıklarını gösterdi. Süreç çok acı verici olduğu için görüntüler grafik olsa da, Pascal düzeldi.

Ancak bir kontrolden sonra veterinerler ona köpek parvovirüsü teşhisi koydu. Sonuç olarak, bu ciddi bağırsak virüsü için de tedavi görmek zorunda kaldı. Parvovirus, yavruları öldürmekle bilinir, çünkü bağışıklık sistemleri gelişmeyi tamamlamamıştır ve onunla savaşamazlar.

Yavru köpek Pascal bir savaşçı. 8 gün sonra çoktan kendi kendine yemek yiyordu ki, bu çok iyiye işaret. Tüyleri traş edildikten sonra hafif bir iyileşme gösterdi.

Birkaç hafta sonra organizasyon, Pascal’ın neredeyse mucizevi şekilde iyileştiğini duyurabildi. Şimdi diğer barınak köpekleriyle oynamaya ve eğlenmeye hevesli, sağlıklı küçük bir tüy yumağı gibi görünüyor.

köpek yavrusu pascal tedavisi
Kaynak: https://i2.wp.com

Katranla Kaplanmış Üç Köpek Yavrusu

Bu korkunç hikaye İspanya’nın Cartagena kentinde gerçekleşti. Katranla ıslanan üç yavru köpeğin görüntüleri tüm ülkeyi etkiledi. Bir fotoğrafta, yavrulardan biri kameraya bakıyor ve vücudundaki büyük miktarda katran nedeniyle küçüğün gözlerini veya burnunu bile seçemiyorsunuz.

Hikaye şok edici: Birisi onları bir tarlanın ortasındaki bir asfalt havuzuna atmaya karar vermiş. Ancak komşular araya girmiş ve “El Portalico de Cartagena” adlı köpek barınağı sayesinde yavrulardan ikisi kurtarılmış. (ne yazık ki üçüncüsü öldü.)

Murcia kentindeki “Podemos” Meclis Üyesi Teresa Sánchez’e göre, kurtarmadan hemen sonra yavruları kendisi temizledi. Katranı çıkarmak için bütün geceyi küçük bedenlerini yağ, bulaşık deterjanı ve ılık suyla ovalayarak geçirmişler.

katrana kaplanmış köpek

Birkaç saat sonra, mümkün olduğu kadar çok maddeyi çıkarmayı başarmışlar. Gözleri ve derileri çok tahriş olmuş; ve katranın böbreklerine veya karaciğerlerine zarar verip vermediğini görmek için yavruları test etmeleri gerekiyordu. İyi haber şu ki, yavrular iyileşiyor.

Böyle bir kötülük yaşamalarına rağmen, her iki yavru da yaşama isteğine sahip. Yeni isimleri Chapa ve Pote olan bu güzel köpekler şimdi bir ailenin onları evlat edinmesini ve onlara sevgi dolu bir ev vermesini bekliyor.

Görüntülerin kaynakları: http://ep02.epimg.net, https://i0.wp.com ve https://i2.wp.com

İlginizi çekebilir ...
Bir Rus Şehrinde Aniden Mavi Köpekler Ortaya Çıkıyor
My Animals
sayfasında okuyun My Animals
Bir Rus Şehrinde Aniden Mavi Köpekler Ortaya Çıkıyor

Rusya'dan maviye boyanmış gibi görünen bazı sokak köpeklerinin görüntüleri geldi. Mavi köpekler nereden geldi? Mutasyon olabilir mi? Belki de şakad...


Benim Hayvanlarım sayfasındaki içerikler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçemezler. Şüphe ya da endişe duyduğunuz herhangi bir durumda, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.