Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı: Yaratıcı ve Komik

Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı: Yaratıcı ve Komik

Son Güncelleme: 20 Temmuz, 2018

“Hiç evcil hayvanınızın evde yalnızken neler yaptığını merak ettiniz mi?” Bu, Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı filminin ilgi çekici önermesi. Film, sevgili hayvanlarımızın evde yalnızken yaptıkları tuhaflıklara espritüel bir hava katıyor.

Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı‘nın konusu ne?

En azından fikir eğlenceli ve özgün. Film, Max adında bir köpekle alakalı. Max, ailesi ile mutlu mesut yaşamaktadır, ta ki hayatı aniden paramparça olana kadar. Duke adında yeni bir köpek aileye katılır.

Daha önceden Max’in gördüğü tüm ilgi ve sevgi, yeni gelen Duke’ün üstündedir. Bu da ikisi arasında bir çekişme yaratınca sizi gülmekten kıracak komik sahneler ortaya çıkıyor.

Ancak, Max’ın rekabete olan ilgisi gittikçe azalmaktadır. Neden mi? Şey, Max terk edilmiş, kindar bir tavşanın ordu oluşturduğunu duyuyor. Amaçları, evde sahipleriyle mutlu mesut yaşayan tüm o evcil hayvanları ortadan kaldırmak. Max’ın başka bir seçeneği kalmıyor; hayatta kalmak için Duke ile birlikte güçlerini birleştirmek zorunda. Öncesinde, birbirleriyle kavga ediyorlardı ama şimdi bir savaşı kazanmak için ortak olmak zorundalar.

Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı bize ne öğretiyor?

Tabii ki, film evcil hayvanlarımızın gözünden böyleymiş gibi çekildi. Ancak, hâlâ evcil hayvanlarımızla ilgili bir şeyler öğrenebiliriz. Örneğin:

  • Bize olan bakış açıları. Evcil hayvanlarımız bizi seviyor, bundan bir şüphemiz yok. Ayrıca bizleri kendilerinden de üstün görüyorlar, mutlu edecekleri ve çok canlarını sıkmamaları gereken birileri olarak görüyorlar. Gerçi, filmde buzdolabındaki tavuğu ve pastayı yiyen kedi, sahibinin başına iş açmıyor değil.
  • Bize uyum sağlıyorlar. Hareketli köpeklerin kaç kere sessiz sakin köpeklere dönüştüğüne şahit oldunuz? Bunun sebebi, köpeklerin çevrelerine ve birlikte yaşadıkları insanlara uyum sağlama yeteneklerinin olması. Filmde, çok gösterişli saçları olan kibar bir köpeğin, sahibi gittikten sonra müziği Mozart’tan heavy metale değiştirmesi gibi.
  • Kendilerine has karakterleri var. Her hayvanın kendine has, eşsiz bir karakteri var. Her ne kadar çevrelerine uyum sağlasalar da hoşlandıkları ve hoşlanmadıkları belli şeyler vardır. Max’ın güzel köpek Gidget’tan hoşlanmadığını görüyoruz. Poodle cinsi Leonard’ın, sahibinin müzik zevkini beğenmediğini görüyoruz. Ve kedi Chloe’nin, tatsız kedi maması yerine tavuğu yemeyi tercih ettiğini görüyoruz.
  • Sevilmek istiyorlar. İstediğiniz sürece, eve yeni bir hayvan almakta sıkıntı yok. Ancak, diğer hayvanınızın dışlanmış ya da yerinden edilmiş gibi hissetmediğinden emin olun. Hepsi için yeteri kadar sevginizin olduğuna eminiz, bu yüzden onlara eşit davranın ki hepsi mutlu olsun ve sevildiğini hissetsin.
  • Hayvanları terk etmenin sonuçları var. Savaşçı tavşan Kartopu, terk edildikten sonra kindar birine dönüşmüştür. Bu komedi filminde olduğu gibi terk edilen hayvanların bir ordu oluşturma ihtimali çok düşük ama terk edilmek, hayvanlarda zihinsel bozukluklara ve korkuya sebebiyet verebilir. Bazı durumlarda, sonuçlar onarılamaz bir hâl alır ve hayvanlar oldukça agresifleşebilir.

Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı, gişe rekorları kırmış ve milyonlarca insanı karınları ağrıyana kadar güldürmüş harika bir film. Ayrıca, eğlence seven, komik evcil hayvanların görüntüsü, muhtemelen birkaç izleyiciden daha fazlasını evcil hayvan edinmeye teşvik etti. Eğlenceli bir filmle stres atmak ister misiniz? İşte canınızın çekmesi için bir fragman!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.