Diğer Hayvanlara Yardım Eden Felçli Kedi Lucifer

Diğer Hayvanlara Yardım Eden Felçli Kedi Lucifer

Son Güncelleme: 17 Ekim, 2018

Lucifer’in adını duyduğumuzda, genellikle onu karanlık, doğaüstü ve şeytani bir şeyle ilişkilendiririz. Ancak, tüm bu niteliklerin bugün bizim hikayemizin ana karakteri ile en ufak bir ilgisi yoktur. Hatta kötülük bir yanda dursun, Lucifer isimli kedi oldukça samimi ve diğer hayvanlara da yardım eden bir hayvandır.

Eğer merak ettiyseniz, siyah bir kedi olan Lucifer ile ilgili bu hikayemizi okumaya devam edin. Hayat bu minik kediciğe bir oyun oynadı; ancak bu kedi güzel olan şeyleri nasıl bulacağını yine de bildi. Lucifer bir hayvan olmasına rağmen, “Eğer hayat sana limon verirse, onunla limonata yapmayı bilmelisin.” sloganını kendi hayatı için uyguladı.

Lucifer ve Yaşadığı Kaza

veteriner ve kedi

Lucifer, olayın yaşandığı yerde çalışmakta olan işçiler tarafından bulunduğu günden beri bir veteriner kliniğinde yaşıyor.Onu bulduklarında, zavallı hayvan yürüyemiyordu. Çünkü hayvanın üstüne bir kapı düşmüş ve hayvanı ezmiştir. Bunun sonucunda Lucifer çok büyük bir omurilik yaralanması geçirmiştir.

Kedi, tedavi edilmesine ve hayatta kalmasına rağmen, aldığı yara  çok ciddi bir boyuttaydı ve bunun sonucunda hayvan artık arka bacaklarını oynatamaz hale geldi.

Ancak yine de Lucifer’ın yaşama arzusu, onu ister hayvan ister de insan olsunlar, herkese karşı çok arkadaş canlısı bir kedi haline getirdi.  Ve bu arkadaş canlılığı, onun klinikte bir iş almasını bile sağladı.

Lucifer ve Klinikte Yaptığı İş

Bu kedi, felç geçirmiş olmasına rağmen hiçbir zaman kaderine küsmedi.  Klinikte çalışan insanlar, Lucifer’e kediler için yapılmış olan bir tekerlekli sandalye aldılar. Bundan kısa bir süre sonra, sevimli kedi Lucifer, kliniğin koridorlarında gezinerek orada bulunan diğer hastaları selamlamaya başladı.

Klinik çalışanları bir süre sonra fark ettiler ki Lucifer diğer hasta hayvanlara destek oluyordu. Bu kedi, diğer hasta hayvanların ruhsal durumları üzerinde çok olumlu bir etki yaratmış gibi görünüyordu. Ve hayvanlara hızlı bir şekilde iyileşmeleri için yardım ediyordu.

Yani Lucifer resmen klinikte bir iş bulmuş oldu. Artık o da takımın bir üyesi. Ve ister kendisi gibi sakat olsunlar isterse de başka tür problemlerle uğraşıyor olsunlar, Lucifer en çok zarar görmüş hayvanların, kendi hayatları için savaşmasına yardım ediyor.

Lucifer ilk olarak hayvanların tepkisini görmek için (bazen köpekler ve kediler anlaşamazlar ve Lucifer bunu çok iyi biliyor) taşıma kafeslerine yaklaşıyor. Eğer aralarında özel bir iletişim gelişmiş olursa, veteriner hasta hayvanın kafesini açıyor ve Lucifer kafese girerek kısa süreli aralıklarla orada kalıyor.

Lucifer bu gibi anlarda, hasta hayvanın yanında yatıyor, ona patilerini kullanarak ilgi gösteriyor ve onunla oynamaya çalışıyor.Hasta hayvan ise Lucifer’ın ona gösterdiği ilgiye karşı ne kadar yapabiliyorsa, o kadar cevap vermeye çalışıyor. Bütün bunlar hayvanların enerjilerini arttırır ve iyileşme süreçlerini hızlandırır.

Ancak ne yazık ki tedavi edilemeyen hayvanlar da oluyor. Lucifer bu hayvanlar için en azından hayatlarının en son anlarını mutlu bir şekilde geçirmelerine yardımcı oluyor.

Lucifer’ın Bir Çok Görevi Var

hayvanlara yardım kedi Lucifer
Kaynak: rolloid.net

Engelli olmanın bir işe sahip olmak için bir engel olduğunu kim söylemiş ki? Lucifer’ın ise bir değil iki işi var! Lucifer, diğer hayvanlarla ilgilenmek, onlara cesaret vermek ve yaşama arzusu aşılamak gibi görevlerin yanı sıra, bir de kliniğin pazarlama imajı olmuştur.

Öyle ki, birkaç kampanya için bir model olarak fotoğrafları çekildi ve bu kampanyalar oldukça da başarılı oldu.  Bu fotoğrafların arasında Lucifer’in çok komik bazı fotoğrafları var.

Hatta internet sitesine kediyle uydurulmuş bir röportaj bile yüklediler. Röportajı yapan kişi, Lucifer’ın özel hissedip hissetmediğini soruyor ve Lucifer’in cevabı ise şu şekilde oluyor:

“Hayır, ben bir yıldız değilim. Her ne kadar bazen kendimi bir insanmış gibi hissetsem de, ben sadece bir kediyim. Benim hayatta kalmam ve yardıma ihtiyacı olan diğer hayvanlara yardım edebilmem için bana böyle bir şans veren kliniğe çok teşekkür etmek istiyorum. ”

Bu cevapa bir de Lucifer’ın fotoğrafını eklediler. Ayrıca Lucifer’in bir oyuncak taç giydiği başka bir fotoğraf vardı ve burada da “Tamam, itiraf ediyorum, bazen taç giyerim ve aslında bundan hoşlanıyorum…” yazıyordu.

Yani anlayacağınız üzere mizah anlayışı olan eşsiz bir hayvandır. Bu kedinin diğer hayvanlara yaşama arzusu aşılamasının yanı sıra, insanlara da öğretecek çok şeyi olduğu kuşku götürmez bir gerçektir. Kedinin bu davranışları bize şunu hatırlatıyor: “Eğer güneşi göremediğiniz için ağlarsanız, gözyaşlarınız yıldızları görmenize engel olur.”

Teşekkürler Lucifer, bize çok önemli ve değerli bir hayat dersi verdiği için.

Fotoğrafların kaynağı: rolloid.net


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.