Depremden 9 Gün Sonra Kurtarılan Köpek

Bu hikayemizde olduğu gibi genellikle umut ve mutluluk dolu hikayeler olsa da, doğal afetlerin sonucu her zaman yıkıcı olmuştur.
Depremden 9 Gün Sonra Kurtarılan Köpek

Son Güncelleme: 25 Haziran, 2020

Küçük kasabalar deprem gibi doğal afetler yüzünden harap olduktan sonra, ortaya şaşırtıcı hikayelerin çıkması kaçınılmazdır. Bu hikayeler, birçok insanın ve hayvanın acı ve ölümün ortasında umudu yeniden kazanmasına yardımcı olur. Bu yüzden, bugün size İtalya’daki trajik depremden 9 gün sonra kurtarılan köpek Romeo’nun umut dolu hikayesini anlatacağız.

Evi moloz haline döndükten sonra kurtarılan köpek

Söz konusu köpeğin adı Romeo’dur. Bu Golden Retriever, harabenin en altlarına gömülmüş olsa bile neredeyse bir çizik bile almadan kurtulmuştur. Şaşırtıcı bir şekilde, hayvan bir şekilde harabelerin içindeki bir boşluk sayesinde ezilmekten kurtulmuştur.

Kurtarıcılar, köpeğin bir su kaynağına ya da bazı yiyeceklere erişimi olduğunu düşünmektedir. Bu sebepten dolayı onu enkazın altından canlı çıkarabildiler. Köpek kurtarılır kurtarılmaz kuyruğunu sallayarak normal bir şekilde yürümeye başladı.

Romeo’nun sahibi şanssız aramanın sonucunda ümidini kesmişti. Bazı eşyalarını kurtarmak için enkaza geri dönen sahipler, aniden havlama sesini duyarak ekiplere haber verdiler. Hemen başlatılan arama sonucunda Romeo’yu sapasağlam bir halde buldular.

Amatrice kasabasındaki köpeğin nasıl kurtarıldığına dair bazı fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz. 6.0 şiddetindeki depremin gerçekleşmesinden 9 gün sonra gerçekleşmiştir. Deprem yaklaşık 300 kişinin ölümüne neden olmuştur.

İtalyan itfaiyeciler enkazdan köpek kurtardı. Ancak, bunu gerçekleştirdiklerinde ülkeyi vuran 6.0 şiddetindeki depremin üzerinden 9 gün geçmişti.

Enkazın arasındaki umut

Bu büyüklükteki depremler gibi korkunç durumlarda, insanlar genelde insanların başına gelen felaketlere odaklanır, hayvanat bahçelerindeki ya da köylerdeki hayvanlara değil.

Özel ve kamu çalışanları bir araya gelerek hayvanları enkazların arasından çıkarmak için ellerinden geleni yaparlar. Bu tür kuruluşlar ayrıca ailelerini karmaşada kaybeden evcil hayvanları da aramaktadırlar. Bazı hayvanlar kargaşadan dolayı yönlerini kaybederler.

Evcil hayvanları sahipleriyle yeniden bir araya getirmek, bunun gibi felaketlerin ortasında hem  hayvanları hem de insanları rahatlatmaktadır. Benzer şekilde, tüm maddi eşyalarını kaybedenler ve hatta sevdiklerini kaybedenler için tüylü dostlarıyla tekrardan bir araya gelmek bir nimettir.

Kurtarılan Gioia ve hayatta kalan Pietro

Daniela Tursini’nin örneğini ele alalım. Aynı şekilde Amatriceli olan kadın, kedisi Gioia’yı (neşe) kurtarmaları için “geriye bir tek o kaldı” diyerek ekiplere yalvardı. Amatrice depremde ağır bir darbe almıştı.

Ancak en nihayetinde, Tursini’nin duaları, 5 gün sonra enkazın altından çıkartılan kedisi bulunduğunda kabul oldu. Eğer Gioia’nın kurtarılma anındaki fotoğraflarını görmek isterseniz buradan videosunu izleyebilirsiniz.

En önemlisi de, veteriner kontrolünden sonra kedide önemli bir sağlık sorunu olmadığı tespit edildi. En kısa zamanda sahibine kavuştu.

kurtarılan kedi

Tüm bu hikayeler içerisinde en dokunaklı olan belki de Pietro’nun hikayesidir. Amatrice’deki başka bir hayvan olan Pietro, depremden 16 gün sonra kurtarıldı.

Kurtarma ekibinden bazı kişiler, molozların arasında hafif bir ağlama sesi duyduklarında, o kadar uzun bir süre sonra birinin hayatta kalmış olduğuna inanamadılar.

Zavallı hayvan ciddi böbrek problemleri ve kırık bir çenesi ile tamamen susuz ve aç kalmıştır. Bundan dolayı iyileşmesinin çok zor olduğu düşünüldü. Pietro yavaş ancak sağlam bir şekilde iyileşme gösterdi.

İlginizi çekebilir ...
Kedi Muki ve İnanılmaz Hikayesi
My Animalssayfasında okuyun My Animals
Kedi Muki ve İnanılmaz Hikayesi

Kedi Muki Arjantin'de yaşıyor gibi görünüyor. Ancak, onunla ilgili yayınlanan öyküde yayınlanan hiçbir veri veya kesin isim veya konum yoktu.