Bir Köpeğin Ördek İle Olan Arkadaşlığı Depresyonuna İyi Geldi

Bir Köpeğin Ördek İle Olan Arkadaşlığı Depresyonuna İyi Geldi

Son Güncelleme: 13 Kasım, 2018

Ördek ve köpek arasındaki olağanüstü dostluğun hikâyesini anlatan bir video internette hızla yayılmış.  İki farklı türün arkadaş olması tuhaf görünebilir, ancak bu özel arkadaşlığın ardında dokunaklı bir hikaye var. 

Arkadaşlar sizi güldürebilir ve ağlatabilir, ama aynı zamanda üzgün veya depresif olduğunuzda sizi rahatlatıp, neşelendirme yeteneğine de sahiptirler. İşte, bu hikayede olan da tam olarak bu!

George ve Blake, koşulsuz dostluk

George ve Blake aynı çatı altında yaşayan iki köpekti. Onların arasındaki ilişki ev arkadaşlığından daha fazlasıydı, neredeyse kardeş gibiydiler. Her yere birlikte giderler ve bütün günü birlikte oyun oynayarak, dövüşerek ve birlikte gülerek geçirirlerdi. Birlikte ayrılmaz bir ikili olmuşlardı. Hatta onların sahibi başlarda, ikinci bir köpeği sahiplenirse anlaşamayacağından endişe etmişti.
Fakat hayvanlar bizi şaşırtıyor ve bu iki köpekle de böyle olmuştu. Ancak, bir gün George’un hayatı trajik bir dönemece girdi.
Blake hastalanmış ve artık George’la oynamaya devam edecek kadar enerjiye sahip değildi. Ve sonra bir gün, Blake öldü. George’un cesareti kırıldı. İştahını kaybetti, her zaman üzgündü ve bomboş gözlerle gökyüzüne bakıyordu. Kısa bir süre sonra da, asla iyileşemeyeceği sanılan derin bir depresyon sürecine girdi.
Sahibinin söylediğine göre, onu neşelendirmek için her şeyi denediler. Onu veterinere götürdüler, oyunlar oynadılar, her zamankinden daha fazla yürüdüler, ama bunlar George için yeterli olmadı. Özlediği biri vardı – Blake.

Bir köpek ve bir ördek arasındaki dostluk

Tam da George için hiçbir çare bulunmadığı bir zamanda, bahçelerinde bir sürpriz ortaya çıktı: bir yaban ördeği. Kimse hayvanın nereden geldiğini bilmiyor, o günden bu yana George’u her yerde takip etmeye başlamasının sebebi biraz da bu.

İlk başta George yeni arkadaşına karşı ilgisizdi ve onun etrafında olmasından hoşlanmadığını bile söyleyebiliriz. Ancak bu, Donald isimli ördek için bir engel değildi. Donald her yerde George’u takip etti ve onunla oyun oynayarak veya gagasıyla onu rahatsız ederek dikkatini çekmeye çalıştı.

Ve sonunda başardı, çünkü George onu takip etmeye başladı. Meraktan mı, kızgınlıktan mı, yoksa ördeğin ondaki oyun oynama arzusunu kamçıladığından mı, bilemiyoruz. Bu hayvan, köpeğin uzun zamandır ilk kez kendi özgür iradesi dışında dışarı çıkmasına neden oldu.

Bir ördek ve bir köpek arasındaki bu dostluk, tahmin edilenden de fazla güçlendi. Ördek, geldiği yere geri dönme niyeti olmadığını gösterdi. Bu nedenle, George’un ördeğe olan ilgisi ve Donald’ın azmi, aralarında güçlü bir dostluğun gelişmesine sebep oldu.

Kalıcı dostluk

ördek ve köpek

Birbirlerinden bir an bile ayrılmıyorlar ve her yere birlikte gidiyorlar. Birbirlerinin yeni oyun arkadaşı olmuşlar ve hatta aynı yatakta uyuyorlar!

Bu dostluk, George’un depresyonundan kurtulmasına yardımcı oldu. Artık daha enerjik ve daha sık dışarıya çıkmak istiyor, hatta dağlarda koşmaktan bile hoşlanıyor. Artık ağlamıyor, ya da arkadaşı Blake’in ölümünden pişmanlık duymuyor gibi görünüyor. Ördeğin bunu neden yapmaya karar veremediğini bilmiyoruz – belki de George’un zor zamanlar geçirdiğini fark eden altıncı bir hissi vardı.

Kimse bilmiyor, ama bu olay hayvanların bizleri nasıl da şaşırttıklarının bir başka örneği! Ve şüphesiz, her zaman gösterdikleri empatiye gıpta edip, örnek almalıyız.

Donald’ın geldiği yerde arkadaşlarının ve ailesinin olduğunu düşünüyoruz. Ama bir gün George’u gördü, onun zor bir dönemden geçtiğini fark etti ve onunla birlikte olmak için her şeyi feda ederek, George’un kendisini daha iyi hissetmesine yardımcı olmak istedi.

Kim demiş hayvanların hisleri yoktur diye? Bu hikaye olduğunun kanıtı.

Fotoğrafın kaynağı: lavozdelmuro.net


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.