Evcil Hayvan Sahipleri ve Evcil Hayvan Aşıkları

Evcil hayvan aşıkları şeklinde tanımlanan bir grup olduğunu biliyor muydunuz? Bu grubun özellikleri hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam edin.
Evcil Hayvan Sahipleri ve Evcil Hayvan Aşıkları

Son Güncelleme: 05 Mayıs, 2019

Bir hayvan beslemek harika bir şey. Öyle ki depresyonu bile hafifletiyor. Bunun nedeni, hayvanların muhteşem arkadaşlığı sayesinde kendimizi daha rahat hissetmemiz, yalnızlıktan kurtulmamız ve ayrıca bir canlının bakımının getirdiği sorumluluk.

Evcil hayvanlar söz konusu olduğunda, onlardan hoşlanmayanlar dışında iki tür insan vardır.

Birinci gruptakiler hayvan sahibi olanlardır. Diğerleri ise çeşitli nedenlerle bir evcil hayvan edinmeyi istemez ama tıpkı bir hayvan sahibi kadar hayvanları severler.

Bununla birlikte, son zamanlarda farklı bir eğilim artış gösteriyor. Kısaca, ”evcil hayvan aşıkları ” olarak adlandırabileceğimiz bu kişiler, evcil hayvanlarına adeta tapıyor ve küçük dostlarına karşı güçlü duygular hissediyorlar.

Bu tanım biraz kafa karıştırıcı olduysa, aşağıda bir evcil hayvan sahibi ile evcil hayvan aşığı arasındaki farkı detaylı olarak açıklıyoruz.

Evcil hayvan sahibi ile evcil hayvan aşıkları arasındaki farklar

evcil hayvan aşıkları

Tahmin ettiğiniz gibi bu iki grubu birbirinden ayırmak zordur. Bu yüzden, Benim Hayvanlarım olarak bu insanların bazı özelliklerini ve evcil hayvanlarına nasıl davrandıklarını paylaşmak istiyoruz. Böylece farkları daha kolay görebilirsiniz.

İşte en belirgin özellikler:

Uyku Vakti

Bir evcil hayvan sahibi küçük arkadaşı için özel bir yer hazırlamıştır ve yatma zamanı geldiğinde orada yattığından emin olacaktır.

Hayvan sahibi her şeyin yolunda gittiğini gördükten sonra , kendi yatağında huzur içinde uyuyacaktır.

Öte yandan, bir evcil hayvan aşığı küçük dostunu yerine yatırmak yerine evcil hayvanıyla birlikte uyur. Çünkü onunla daha fazla zaman geçirmek ister.

Bu insanlar için bu durum can sıkıcı bir şey değildir. Hayvanlarına duydukları sevgi öyle büyüktür ki daima yanlarında olsun isterler.

Hayvanlara bakışları

Birçok ebeveyn gibi evcil hayvan sahipleri de kendi hayvanlarını daima en güzel hayvanlar olarak göreceklerdir. Başkalarının ne dediği önemli değil.

Evcil hayvanlarına duydukları muazzam şefkat nedeniyle bu insanlar arkadaşlarını evrendeki en iyi ve en güzel evcil hayvanlar olarak görecekler.

Evcil hayvan sahiplerinin aksine, evcil hayvan aşıkları sadece evcil hayvanlarını değil diğer tüm hayvanları koşulsuz olarak ve eşit şekilde severler.

Bu, kendi evcil hayvanlarını daha az sevdikleri anlamına gelmez. Ama bu insanlar tüm türleri sever. Tüm hayvanlar için şefkat ve hayranlık beslerler.

Filmler ve belgeselleri izleyince duygusallaşmak

Film dünyasında, hayvanların baş kahramanlar oldukları filmler ve belgeseller var. Birçoğu oldukça ünlü.

Bir evcil hayvan sahibi, bir filmde çeşitli sıkıntılar yaşayan bir hayvanın hikâyesini izlediğinde kendiniz kötü hissetmez. Çünkü kendi evcil hayvanlarının mutlu ve sağlıklı olduğunu bilirler.

Bununla birlikte, evcil hayvan aşıkları izledikleri bir film veya belgeselden aşırı şekilde etkilenecektir. Ayrıca gördükleri şeylerin evcil hayvanlarının başına gelebileceğini düşünüp duygusallaşırlar.

Boş zaman

Hafta sonu veya tatilde, evcil hayvan sahipleri evde dinlenecek veya farklı bir şeyler yapmak için bir yere gidecektir.

Genellikle yalnız zaman geçirebilir ya da arkadaşlarıyla veya aileleriyle buluşurlar. Bu şekilde kendilerini günlük yaşamın stresinden uzaklaştırabilir ve yeniden enerji kazanabilirler.

Öte yandan, evcil hayvan aşıkları biraz boş zaman bulduklarında, evcil hayvanları kabul eden yerlere gitmeyi tercih eder.

Harcamalar

oyuncakla oynayan hayvan

Bir evcil hayvan sahibi, evcil hayvanına, davet ettikleri bir arkadaş gibi davranacaktır. Sadece evcil hayvanlarının beslenmesi ve sağlığı için vazgeçilmez olan şeyleri satın alacaktır.

Tam tersine bir evcil hayvan aşığı ise zaruri olmayan ürünlere çok para harcamaktan tereddüt etmez. Mesela, hayvanları için çok fazla oyuncak ve giysi alırlar.

Artık bu iki grup arasındaki farkları gördüğünüze göre kendinizi hangisiyle özdeşleştiriyorsunuz?


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.