İnteraktif Köpek Oyuncakları

En gelişmiş köpek duyusu, koku almadır. İkiniz için de eğlenceli oyunlar oluşturarak, köpeğinizin nesneleri izleme içgüdüsünden yararlanın. Köpekler için etkileşimli oyuncaklar çok eğlenceli ve teşvik edicidir.
İnteraktif Köpek Oyuncakları

Son Güncelleme: 28 Ocak, 2021

Evcil hayvan mağazalarında bulmaca gibi pahalı oyuncak türlerini bulabilirsiniz. Bu oyuncaklar başlangıçta köpeğiniz için, özellikle de yavru köpekler için zor olabilir, çünkü oyunu birkaç kez kaybettikten sonra sinirlenirler.

Bunun yanı sıra, köpeğiniz için geri dönüştürülmüş ürünlerden kolayca interaktif oyuncaklar yapabilirsiniz. Aşağıda birkaç oyuncağa bakabilir ya da başka fikirler üretmek için biraz yaratıcılık ve hayal gücü kullanabilirsiniz.

İnteraktif köpek oyuncakları

İnteraktif oyuncak, köpeğin bir ödül almak için belli bir şekilde çalıştırması gereken bir nesnedir. Köpeğin bunu yapması için koku alma, zeka ve beden duygusunu kullanması gerekecektir.

köpek oyuncakları

Köpekler için interaktif oyuncaklar

Koku köpekler için çok önemlidir çünkü kokladıklarında onları sakinleştirir. Dinlenmelerine yardımcı olur ve stresten kurtulmak için iyidir. Oyunu ne zaman kazanır ve bir ödül alırlarsa, özgüvenleri artar ve kendilerini mutlu hissederler.

İnteraktif oyuncaklar nasıl kullanılır?

Etkileşimli bir oyuncak oluşturmak için aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurun:

Köpeğiniz eninde sonunda oyunu kazanacak. Amaç köpeğinizin problemi çözmesini ve bir ödül kazanmasını sağlamaktır. Buradaki fikir, köpeğinizin kolay zorluklarla başlamasını sağlamaktır. Bulmacayı çözmekte zorlanıyorsa, daha düşük bir seviyede oynamasını deneyin. Bu yüzden kolay derecelerle başlamak ve kademeli olarak zor seviyelere geçmek en iyisidir.

Sıkıcı olmadığından emin olun. Köpeğinizin kolayca kazanması çok eğlenceli değildir. Bu nedenle, köpeğiniz daha yetenekli hale geldikçe bulmacaları zorlaştırmalısınız. İlginç interaktif oyuncaklar kullandığınızdan emin olun, böylece köpeğiniz her seviyedeki ödülü kazanmak için motive olur.

Köpeğinize uygun boyutta bir oyuncak seçin. Bir Alman çobanına Chihuahua ile aynı oyuncağı veremezsiniz. Köpeğinizin büyüklüğüne göre, onun için uygun ve erişilebilir bir oyun oluşturun.

Güvenli bir oyuncak yapın. Köpeğinizin oyuncağını yaparken hiçbir toksik ya da tehlikeli madde kullanmayın. Aynı şekilde, keskin kenarları olmadığından da emin olun.

İnteraktif köpek oyuncakları her zaman gözetiminiz altında kullanılmalı ve sinir bozucu ve stresli olabileceği için günde 10 dakikadan fazla oynatılmamalıdır. Köpeğinizin istediği ödülleri seçerek kendi köpek oyuncaklarınızı yaratmaya başlayabilirsiniz.

Ev yapımı interaktif köpek oyuncakları

İşte geri dönüştürülmüş malzemeler kullanan 5 ev yapımı oyun önerisi:

  • İzleme / Takip. Bu, başlangıç için en kolay oyundur. Yere birkaç ödül saçabilir ve köpeğinizin onları aramasına izin verebilirsiniz. Oyun sırasında köpeğinize emir vermemelisiniz. Köpeğiniz burnunu işe koyup tüm ödülleri bulmalı. Köpeğiniz oyunun nasıl çalıştığını ve tüm ödülleri nasıl bulunacağını anladıktan sonra, zorluğu artırabilirsiniz.
  • Gazete topu içinde ödül. Eski bir gazetenin içine ödülü koyun ve top haline getirin. Yaptığınız topu saklayın. Gazete diğer kağıt türlerine göre daha iyi işler. Köpeğiniz ödülü ile gazeteyi yerse diğer kağıtlara nazaran daha ince ve daha az tehlikelidir. Unutmayın, topu gevşek yapın ve çeşitli ikramlar koyarak ödülü bulmayı kolaylaştırın. Köpeğiniz öğrendikçe, içinde daha az ödül olan kompakt gazete topları yapabilirsiniz.

Geri dönüştürülmüş malzemelerle interaktif köpek oyuncakları

üç top ve köpek
  • Bir kutu içinde ödül. İnsanlar için, bir kutu büyük bir engel teşkil etmez. Ancak, bir kutunun içine girmek köpekler için zor olabilir. Bir kutu içine ödüller bırakın. Köpeğinizin içine atlayıp onları bulmasını sağlayın. Bu seviye çok kolay gelirse, kutuyu baş aşağı yerleştirin. Bu şekilde köpek onu nasıl devireceğini bulmak zorunda kalır.
  • Şişe içinde ödül. İlk önce boş ve temiz bir plastik şişeye ihtiyacınız var. Şişede birkaç delik açın ve içine ödülleri bırakın. Köpek şişeyi yuvarlayarak ya da çevirerek ödüllerini alabilir. Oyuncakların güvenli olması gerektiğini unutmayın. Bu nedenle, delik açarken keskin kenar olmadığından emin olun. Şişenin boynundaki plastik halkayı da çıkarmalısınız.
  • Asılmış şişelerde ödül. Bu oyuncakla, köpeğinize içindeki ödülleri almak için şişeleri nasıl çevireceğini öğreteceksiniz. Üç boş plastik şişeyi asmak için şişelerin yanlarından bir çubuk yerleştirin ve şişenin açıklığı yukarı bakacak şekilde çubuktan asın. Ödülleri şişenin içine koyduktan sonra, köpeğinizin, şişeleri dökmek için nasıl ittirip sallayacağına karar vermesi gerekecektir.

İnteraktif köpek oyuncakları, sağlıklı ve faydalı oyunlar yaratmak için idealdir. Oyuncakları köpeğinizin yeteneklerine uyarlarsanız, hem onu eğlendirir hem de ruh halinizi ve köpeğinizle olan ilişkinizi geliştirirsiniz.

İlginizi çekebilir ...
Köpekler İçin Özel Yatağı, Oyuncakları ve Ödülleri İle Hayvan Dostu Bir Otel
My Animalssayfasında okuyun My Animals
Köpekler İçin Özel Yatağı, Oyuncakları ve Ödülleri İle Hayvan Dostu Bir Otel

Bir süre öncesine kadar evcil hayvanlarla birlikte seyahat etmek söz konusu bile değildi. Ancak artık hayvan dostu oteller çok daha yaygın.