Kedileri Korkutan Şeyler Nelerdir?

Zaman zaman kedinizin bazı şeylerden korktuğunu fark etmişsinizdir. Kedinizin en çok korktuğu şeyleri bugünkü makalemizde ele alacağız, böylece onları korkutmaktan kaçınabilirsiniz.
Kedileri Korkutan Şeyler Nelerdir?

Son Güncelleme: 23 Ağustos, 2019

Kediler bağımsız hayvanlardır ve kendilerine çok güvenirler. Ancak aslına bakarsanız, birçok şeyden korkarlar. Bu yüzden kedileri korkutan şeyler nelerdir, onlardan bahsedeceğiz.

Maalesef bunların farkında olan bazı insanlar, bunları kötüye kullanarak hayvanlarla dalga geçmektedirler. Ancak, bu çok zalimce bir davranıştır ve yapmamanızı önemle rica ederiz.

Kedileri korkutan şeyler nelerdir?

Listedeki çoğu şey sizi şaşırtabilir ancak kedilerin bu nesnelerden korktuğunu gösteren birçok kanıt vardır. Ağaçlara tırmanan ve oradan oraya atlayan hayvanların böyle basit şeylerden korkabileceğine kim inanırdı?

Kedileri korkutan şeyler: salatalık

Belki kedilerin salatalıktan korktuğunu gösteren birçok video ile karşılaşmışsınızdır. Kimse neden kedilerin salatalıktan korktuğunu bilmemektedir. Bu videolar komik görünebilir ancak aslında daha önce bahsettiğimiz zalim şakalardan bir tanesidir.

Bazı kedi sahipleri, kedilerini korkutup eğlenebilmek için çeşitli sebzeler kullanmaktadırlar. Peki, bu kulağa hoş geliyor mu? Bizce de gelmiyor, bu yüzden bu sahiplerden bir tanesi olmayın! Ayrıca, bu durumun ne kadar zalimce olduğunu yayarsanız, diğer insanları da bilinçlendirmiş olursunuz.

Kediler balonlardan da korkar

tüyleri kabarmış kedi

Kedileri korkutan şeyler arasında balonlar yer almaktadır. Belki de hareketleri ya da alanlarını işgal ediyor olmaları kedileri ürkütmektedir. Sebep ne olursa olsun, kedinizin yakınına balon geldiği zaman yüzünde oluşan korku dolu ifadeyi göreceksiniz.

Özellikle balonu yakalamaya çalıştıklarında ve balon suratlarına patladıkları zaman ödleri kopmaktadır.

Su kedileri ürkütür

Herkes kedilerin sulardan korktuğunu duymuştur. Bu durumlarda istisnalar bulunsa da (bazı yavru kediler banyo yapmayı sever), kedilerin genel olarak sudan korktuğu kanıtlanmıştır.

Bu durum sadece evcil kediler için geçerli değildir. Vahşi kediler ve hatta ormanların kralı için de aynı durum geçerlidir! Kimin aklına gelirdi? Belki sudaki sıcaklık değişiminden korkuyorlar belki de suyun vücutları üzerinde bıraktığı hissi sevmiyorlardır.

Sebep her neyse, kedilerin sudan olabildiğince uzaklaşmaya çalıştığını biliyoruz.

Kedileri korkutan şeyler arasında elektrikli süpürge

Süpürgeyi her çalıştırdığınızda köpeğinizin bir köşeye saklandığını fark etmişsinizdir. Aynı durum kediler için de geçerlidir. Elektrikli süpürgenin çıkardığı sesten hoşlanmazlar ve sesini duyar duymaz korkarlar. Bu yüzden de her seferinde ortamdan kaçmaktadırlar.

Saç kurutma makinesi

Bu makineler her şeyi içine çekmezler ama kedilerin bundan haberi yok. Bu sebepten dolayı, hiçbir şeyi ihtimale bırakmak istemiyorlar! Ayrıca, saç kurutma makinesinden çıkan havadan da rahatsız oldukları için kedinizi bununla rahatsız etmeyin.

Yabancılar

korkmuş kedi

Genel olarak kediler yabancılardan hoşlanmazlar. Tabii ki, istisnalar vardır. Ancak kediniz her ne kadar sevgi dolu ya da sosyal olsa da tanımadığı birisini de koşa koşa karşılamayacaktır. Kedisi olan bir arkadaşınızı ziyaret ettiğinizde kedi sizinle ilgilenmiyorsa, kişisel algılamayın.

Çorap

Evet, doğru duydunuz. Çoraplardan kedinizin ödü kopuyor! Açıklanamayan bir durum ancak gerçek.

Gürültü kedileri çok korkutuyor

Kedilerin kulakları köpeklerinki gibi çok incedir. Bu yüzden ambulans, havai fişek ya da benzer sesler işittiklerinde çok korkarlar. Kedinizi bu seslerden korumaya çalışın.

Evcil hayvanlarımızı korumak ve onlara bakmak bizim sorumluluğumuzdur. Bu yüzden onların mutluluğu ve iyiliği için onları korkutan şeylerden kaçınmamız gerekir.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.