Kediler Hakkında Kesinlikle Seveceğiniz 5 Kitap

Evcil hayvanınızın sağlıklı, mutlu ve iyi durumda kalmasını sağlamak için ayrıntılı pratik bilgilerle dolu, eksiksiz bir kedi bakımı rehberi bulmayı hiç hayal ettiniz mi? İhtiyacınız olan şeyleri hangi kitapların size sunabileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.
Kediler Hakkında Kesinlikle Seveceğiniz 5 Kitap

Son Güncelleme: 03 Şubat, 2021

Kediler gizemli, bağımsız ve öngörülemez varlıklardır. Bazıları hiç şefkatli değildir, bazıları ise aşırı derecede sevgi doludur. Tuhaf karakterleri, kedileri seven insanların da kendi kişiliğine sahip olmalarını sağlar. Ancak, hepimiz bu hayvanlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğimizden, size kedilerle ilgili bu 5 kitap hakkında bir şeyler anlatacağız. Kediniz hakkında daha fazla şey keşfetmenize yardımcı olacaklar!

Kedilerin hiç ortası olmadığını söylerler: ya onları seversiniz ya da hiç sevmezsiniz. Ancak, belki de merakımızı uyandıran asıl şey onların tahmin edilemezliğidir. Etraftaki tüm kedi severler için, size kediler hakkında kaçırmamanız gereken 5 harika kitabı sunuyoruz.

Kediler Hakkında Okumanız Gereken 5 Kitap

“Kedi İletişimi” – Köpek ve Kedi Eğitimi

Bir kişinin kucağındaki bir kedi.

Bunun, kedi olan her evde olması gereken bir kitap olduğuna inanıyoruz. Kedinizle iletişim kurabilmenin, iyi bir evcil hayvan-sahip ilişkisi için gerekli bir şey olduğunu unutmayın.

Köpekler gibi, kediler de insanlarla ya da diğer hayvanlarla iletişim kurarak sakinlik belirtileri gösterir. Bu işaretleri anlamak, birlikte yaşarken kedinizle ilgili sorunları önleyecektir. Ayrıca her an nasıl hissettiklerini ve neye ihtiyaçları olduğunu da daha iyi anlayabileceksiniz.

“Kedinin Ruhu” – Ruth Berger

Bir kedinin gözünden yazılan bu kitap sizi güldürebilir ve aynı zamanda kedinizin neden genellikle belirli bir şekilde davrandığını anlamanızı sağlayabilir.

Bu kitap, kediler ve insanlarla ilişkileri hakkında bir dizi hikaye ve anekdottan oluşur. Bir kedi aşığıysanız, bu kitap sadeliği, mizahı ve gerçekliği ile sizi büyüleyecek.

“Siz ve Kediniz” – David Taylor

Henüz bir kediniz yoksa ve bir kedi sahiplenmeyi gerçekten düşünüyorsanız, bu kitap rafınızdan eksik olamaz. Bir rehber şeklinde sunulmuştur ve hayatınızın bu yeni aşamasında size yardımcı olacak pratik tavsiyeler ile doludur.

Bir kedinin neye ihtiyacı olduğu hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu kitaptan öğrenebileceksiniz. Buna ek olarak, renkli resimlerle dolu ve hayatınızın bu heyecan verici aşamasında size yardımcı olacak.

“Kedilere Fısıldamak” – Claire Bessant

Bu kesinlikle piyasada bulabileceğiniz kediler ile ilgili en iyi kitaplardan biridir. Kedilerimizden ve gerçekte nasıl “işlediklerinden” bahseder.

Kedinizi daha iyi tanımanın ve anlamanın harika bir yoludur. Kedigiller bize kıyasla çok farklı hayvanlardır. Onları anlayabilmek, iyi bir şekilde birlikte yaşayabilmek için şarttır. Sonuç olarak, bu kitap tam da bunu yapmanıza yardımcı olacak.

“Köpekler, Kediler ve Sahipleri İçin Bach Çiçekleri” – Cristina Delgado Pascual

Yan yana oturan iki kedi.

Bu kitap köpeklere de odaklanmış olsa da, doğal çiçeklerin kedinizin sakin kalmasına ve daha az stresli hissetmesine nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek için harika bir araçtır.

Öte yandan, kedimizin yaramazlıklarına katlanmak için onların yardımına bizim de ihtiyacımız olabilir. Sinirimizi bozacakları durumlar olacağını unutmayın. Ancak bu güzel kitap, şifalı bitkilerin kediniz ve kendiniz için tüm faydalarını öğrenmenize kesinlikle yardımcı olacaktır.

Gördüğünüz gibi, bize göre bunlar kediler ile ilgili en iyi beş kitap. Ama piyasada kesinlikle çok daha fazla kitap var. Bununla birlikte, kedi arkadaşınızı tanımanın, onu anlamanın ve onunla empati kurmanın, iyi bir evcil hayvan-sahip ilişkisi ve hayvanın sevildiğini ve ilgilenildiğini daha fazla hissetmesi için gerekli olduğunu unutmayın.

Birbirinizi anlamak çok karmaşık olabilir. Bu nedenle, bu yazarlar gibi insanların, sevgili arkadaşlarımızla daha iyi bir iletişim kurmamız ve daha iyi bir biçimde bir arada yaşayabilmemiz için bilmemiz gerekenleri yazmaya zaman ayırmış olmalarını takdir ediyoruz.

Kedilerle ilgili bu kitapları ya da diğer kitaplar okumayı unutmayın, çünkü bunların her birinin size bir kediyi yetiştirme, onunla birlikte yaşama ve ona bakma görevinde yardımcı olacağından eminiz.
İlginizi çekebilir ...

Bir Köpek Tarafından Yazılan Kitap
My Animalssayfasında okuyun My Animals
Bir Köpek Tarafından Yazılan Kitap

İnanması zor olsa da bu kitabı bir köpeğin yazmış olduğu doğrudur. Kitap köpeklerin deneyimi hakkında farkındalık yaratmayı amaçlar.