7 Sevimli Kırma Köpek Irkı

7 Sevimli Kırma Köpek Irkı

Son Güncelleme: 25 Temmuz, 2018

Eskiden köpek sahibi olmak isteyen insanlar güzel görünüşleri ve zariflikleri nedeniyle safkan ırkları tercih ederdi ancak artık işler değişti. Günümüzde kırma ırklarla ilgilenen insanların sayısı gittikçe artıyor. Peki, iki farklı ırkın kırması bir köpek sahiplenmek nasıl bir deneyim olurdu?

Tabii ki mükemmel olurdu! Bu yazımızda sizlere farklı iki safkan köpek cinsinden doğma yepyeni köpekleri tanıtacağız. Kırma ırkların eğlenceli ve güzel dünyasına hoşgeldiniz.

Bayılacağınız Farklı Köpek Türleri

yan yana oturan köpekler

Zamanla kırma ırkların tanınıp insanlardan talep görmeye başlaması mümkün. Biz bu köpeklerle şimdiden tanışıp herkesten önce tatlılıklarının tadını çıkarabiliriz.

İsimlerini anne ve babalarının ırk isimlerinin birleşmesinden alıyorlar. İsimleri gördükten sonra devamını okumadan köpeğin hangi iki ırkın kırması olduğunu tahmin etmeye çalışabilirsiniz. Hazır mısınız?

Corgimatian

İlk ırkımız Dalmaçyalı ve Corgi’nin kırması. Corgilerin son derece kısa bacakları ve büyük sivri kulakları var. Tüyleri ise oldukça gür ve fırça gibi. Dalmaçyalıların nasıl gözüktüğünü ise hepimiz biliyoruz. Şimdi bir köpek düşünün ki boyu ancak baldırlarınıza kadar geliyor, postu siyah beneklerle kaplı ve sivri kulakları var. İşte Corgimatian!

Siberpoo

Sibirya Kurdu ve French Poodle arasında harika bir karışım.

Bildiğiniz gibi Sibirya Kurdu gri, sık tüylü ve mavi gözlü. French Poodle ise en yaygın Poodle türlerinden. Kırmasını hayal edebiliyor musunuz?

Tabii ki çok tatlı! Sibirya kurdu yavrusuna benziyor ama başı daha büyük ve tüyleri de kıvırcık.

Corgi-Poodle

Düşük kulaklı bembeyaz bir Corgi düşünebiliyor musunuz? Peki kocaman sivri kulaklı bir Poodle? Gören herkesi hayran bırakacak bir köpek.

Chiweenie

Dachshund’un yüzünü çok beğenmeyenler var. O zaman ona Chihuahua’nınkine benzer bir yüz verebiliriz. Bir Dachshund’un vücuduna sahip Chihuahua ise normalde olduğundan daha güçlü ve zarif gözükecektir.

Chihuahua’nın tatlı suratını Dachshund’un güçlü vücuduna ekleyince oldukça sıra dışı bir köpek oluyor.

Chusky

Dünyanın en tatlı iki ırkını karıştırmaktan daha sevimli bir fikir olamaz. Bir Sibirya Kurdunu (Husky) yüzünü göremeyeceğiniz kadar tüyle kaplı hayal edebiliyor musunuz?

Peki gri tüylü, mavi gözlü bir Chow Chow nasıl olur? Oyuncak ayılardan bile daha tatlı bu ırktan daha sevimlisini düşünemiyoruz.

The Golden Dox

Belki de Golden Retriever köpeklerini çok seviyorsunuz ama eviniz onlar için çok küçük. Üzülmeyin! Size bir boy küçüğünü verelim.

İşte Dachshund ve Golden Retriever’ın karışımı tam da böyle bir köpek. Bu karışım nasıl oldu biz de bilmiyoruz ama artık Dachshund boyutunda bir Golden Retriever ya da uzun tüylü bir Dachshund sahibi olabilirsiniz.

Pitsky

pitbull husky kırması

Bu iki ırkın karışımından böylesi bir köpeğin çıkacağını kim tahmin edebilirdi. Pitbull ve Sibirya Kurdu’ndan tuhaf bir kırma köpek çıkacağını düşünüyorsanız yanılmıyorsunuz.

Bu iki ırk komik görünüşlü bir köpek yarattılar. Boyutlarını ve yüzlerini Pitbull’dan alan Pitskyler; burunlarını, tüylerini ve göz renklerini ise Sibirya Kurdundan alıyorlar. Aynı anda hem bu kadar tuhaf hem de bu kadar tatlı olan bir şey gerçek olabilir mi?

Sizlere birbirinden sevimli kırma ırkları tanıttık. Umarız hoşunuza gitmiştir. Bu yazımızda bahsetmeyi ihmal ettiğimiz bir kırma tür biliyorsanız bizlere tanıtabilirsiniz.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.