Köpeklerle Yürüyüş Yapmanın Daha Eğlenceli 6 Yolu

Köpeğinizi her gün yürüyüşe çıkarmak çok monoton bir hale mi geldi? İşte köpeğinizle yaptığınız bu yürüyüşleri daha eğlenceli hale getirmek için bazı ipuçları! Makaleyi okumaya devam edin!
Köpeklerle Yürüyüş Yapmanın Daha Eğlenceli 6 Yolu

Son Güncelleme: 28 Ocak, 2021

Farkında bile olmadan bir rutine tıkılıp kalmak kolaydır. Ne yazık ki, bu yalnızca bizim başımıza gelmez; evcil hayvanlarımız da bu şeklilde hissedebilir. Bu özellikle köpeklerle yürüyüş yaparken geçerlidir.

Bugün bu konudan bahsetmek istedik. Köpeğinizle her gün yaptığınız düzenli yürüyüşleriniz monoton hale geldiyse, onları daha eğlenceli hale getirmek ile ilgili bu ipuçlarımızı okuyun!

Köpeklerle Yürüyüş Yapmanın Daha Eğlenceli Yolları Nelerdir?

Siz ve köpeğiniz sıkıcı bir rutinin içine girdiğiniz için sizi suçlu hissettirmeye çalışmıyoruz. Günlük yaşamın tüm stresi ve baskısıyla, muhtemelen işten eve geldiğinizde kanepede yatmak ve dinlenmek istiyorsunuz.

Fakat bu monotonluğu kırmak konusunda yardım istiyorsanız, bu yazıyı okumaya devam edin. İlk adım, evcil hayvanlarınıza daima en iyisini vermeniz gerektiğini hatırlamaktır.

Köpeklerle yürüyüş yapmanın daha eğlenceli yolları: Doğayla iç içe bir yer bulmaya çalışın

köpeklerle doğada yürüyüş

Bir şehirde yaşıyor olsanız bile, her zaman bazı doğal alan içeren küçük yerler vardır. Köpeğinizle bir parka, bir dağın eteklerine ya da çok uzak değilse denize bile gidebilirsiniz.

Herhangi bir doğal alana gitmek, hem köpeğiniz hem de sizin için yürüyüşlerin daha eğlenceli hale gelmesini sağlamanın harika bir yoludur! Bunlar bir köpeğin koşması ve enerjisini atması için harika yerlerdir. Bunu yapabilmek hem fiziksel hem de zihinsel sağlığı için çok faydalı olacaktır.

Onunla oynayın

Belki de bulunduğunuz yerde pek fazla doğal alan yoktur. Bu durumda, her zaman, köpeğinizle oynayabileceğiniz yeterli alana sahip bir alan bulmayı deneyebilirsiniz. Bir top, bir sopa ya da benzeri bir şey atmak her zaman iyi bir seçenek olmuştur.

Ayrıca çimenli bir alan bulabilir ve köpeğinizin mamasına ulaşmak için bazı engellerin üzerinden geçmesini sağlayabilirsiniz. Yürüyüşün sonunda, ödülünü verebilirsiniz.

Daha uzun yürüyüşler yapın

Kesinlikle sıkıcı yürüyüşlere yol açan şeylerden biri köpeğinizi çok kısa bir süre için çıkardığınız zamandır. Unutmayın: Köpeğinizin yürüyüşlere sadece tuvalete çıkabilmesi için ihtiyacı yoktur.

Yürüyüş yapmak aynı zamanda köpeğin egzersiz yapması, temiz hava alması, sizinle zaman geçirmesi ve öylesine koşuşturması ve eğlenmesi için hayvana biraz zaman verir.

Yani, köpeğinizin tüm bunları yapmak için zamanı olacak kadar uzun süre dışarıda olmalısınız. Köpeklerle yürüyüş yapma eylemini, bunun için mümkün olan en az zamanı harcadığınız basit bir gündelik iş haline getirmeyin.

Köpeklerle yürüyüş yapmanın eğlenceli yolları: Diğer köpeklerle birlikte gidin

köpeklerle yürüyüş yapmanın eğlenceli yolları

Sosyalleşme, köpeğin gelişiminin en önemli yönlerinden biridir. Köpeklerle yürüyüş yaparken, hayvanların türünün diğer üyeleriyle etkileşime geçmesi, köpeğinize bu konuda yardımcı olmanın harika bir yoludur.

İnsanların köpeklerini nereye götürme eğiliminde olduklarını bulun ve mümkün olduğunca sık oraya gidin. Köpeğiniz diğer köpeklerle oynamayı sevecektir. Bu, hayvanın dengeli ve mutlu bir yaşam sürmesine yardımcı olacaktır.

Köpeklerle eğlenceli yürüyüşler: Bir zaman seçin

Özellikle hava çok sıcak ya da çok soğuk olduğunda dışarı çıkmayın. Başka köpeklerle karşılaşmanızın mümkün olmadığı zamanları da seçmemelisiniz. Köpeğinizin daha eğlenceli yürümesini sağlamak istiyorsanız, hava güzel olduğunda ve edinebileceği pek çok arkadaşı olduğunda dışarı çıkın . Böylece hayvan harika bir zaman geçirecek!

Köpeğinizi eğitin

Köpeğinizi henüz bir yavru köpekken eğitecekseniz, hareketsiz kalmak, bir şey almak ya da oturmak gibi temel komutları öğrendiğinden emin olun. Bu şekilde evin dışında iyi vakit geçirmek çok daha kolay olacaktır.

Yürüyüşler, rutininizin bir parçası olmak zorundadır, ancak bu onların sıkıcı olması gerektiği anlamına gelmiyor. Tavsiyelerimizi uygulamak, köpeklerle yürüyüş yaparken biraz daha fazla keyif almanıza yardımcı olabilir.

Bir hayvana sahip olmanın sorumluluklarından birinin zihinsel ve duygusal sağlığını korumak için ihtiyaç duyduğu her şeyi vermek olduğunu hiçbir zaman unutmayın. Güzel yürüyüşlere çıkmak da bunun bir parçasıdır. Ayrıca, ikiniz birlikte yürürken eğlenirseniz, siz ve köpeğiniz daha güçlü bir bağ kuracaksınız!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.