Yavru Köpek Aşk Hikayesi: İstemediğimi Sanmıştım

Yavru Köpek Aşk Hikayesi: İstemediğimi Sanmıştım

Son Güncelleme: 25 Aralık, 2018

Hayatım gerçekten çok yoğundu ya da ben öyle olduğunu düşünüyordum. Her ne kadar yalnız olsam da, hiçbir zaman bir evcil hayvan evlat edinmeyi aklıma getirmemiştim. Daha önce kendime ait bir yavru köpek aşk hikayem olmamıştı.

Birçok insan bana bir hayvan sahiplenmemi tavsiye etti, hatta bazıları vermeye bile kalktı; ancak ben bu planı hiçbir zaman gerçekleştirmedim. Kendi kendime her zaman şöyle düşünüyordum; ona bakmak ya da onunla ilgilenmek için yeterli zamanı ayıramam.

Dolayısı ile, böyle düşünmek kararımın arkasında durmama sebep oluyordu. Ardından seninle karşılaştım. Bencillik mi yapmıştım? Evet, bunu inkar edemeyeceğim. Ancak nasıl bir şey olduğunu anlamadığınız zaman bencil olmamak elde değil. Ancak bir gün… Bir gün sen ortaya çıktın ve bu her şeyi değiştirdi.

Bir Yavru Köpek Aşk Hikayesi: Seni Bulduğum Zaman

Bugün de tıpkı diğer günler gibi başlamıştı. Sabah uyandım ve koşuya çıktım; çünkü evet, her sabah koşuya çıkarım. Ancak arabamı almak için otoparka geldiğim zaman bir şeye takılıp dengemi kaybettim.

Karşımda konuşan bir kutu vardı. Konuşan diyorum; çünkü yanlışlıkla kutuya çarptığımda bir ses duydum. Sesin nereden geldiğini anlamaya çalışıyordum ve seni gördüm. İşte bu, yavru köpek aşk hikayesinin başladığı yerdi.

Nasıl bir hayvan olduğunu bile çok iyi görememiştim; çünkü beyaz ve parlak tüylerin yüzünü ve bedenini tamamen kapatmıştı. Yine de kutuyu kimin açtığını görmek için hareket etmen çok uzun bir zaman almamıştı.

Belki de birinin nihayet seni kurtarmaya geldiğini düşündün. Bu konuda dürüst olacağım. Sana bunu daha önce hiç söylemedim; ama benim seninle ilgili aşık olduğum şey, gözlerindi. Seni alıp eve götürmek için bir saniye bile tereddüt etmedim.

Asansörde seninle birlikte yukarı çıkarken, nasıl bir insanın böyle minik bir canlıyı çaresiz, mamasız ve susuz bir şekilde bırakıp kaderine terk ettiğini düşünmeden edemedim. Kaderin kendi yavru köpek aşk hikayemiz için bizi bir araya getirdiğine her geçen gün daha da çok inanıyorum.

Sen Karşıma Çıktın ve Birlikte Geçireceğimiz Hayata Başladık

Seni bulduğum o gün işe gitmek istemedim; çünkü sana bakmaktan kendimi alamıyordum. Ancak gitmem gerekiyordu. Bu yüzden seni evde bıraktıp çıktım; ama senden başka hiçbir şey düşünemiyordum.

Aslında işten sonra birkaç ayak işi yapmam gerekiyordu. Fakat eve geldikten sonra seni gördüğüm için o kadar heyecanlıydım ki; seni de yanımda götürmeye karar verdim.

Böylece yol üzerinde iyi bir veteriner hekim arayabilir ve aşılarını da yaptırabilirdik. Beni dinleyen biri var mıydı acaba? Daha önce hiç köpeğim olsun istememiştim… Ta ki sen karşıma çıkana dek.

Aslına bakılırsa, evde kaldığın ilk günü hatırlıyorum. Yalan söylemeyeceğim, ev arkadaşım olarak güzel bir başlangıç yapamamıştın. Her yere çişini yaptın, terliklerimi yedin ve komşularım çıkardığın sesler sebebiyle seni şikayet etti.

Mükemmeliyetçi bir karakterim olmasına rağmen, tüm bunlar beni sinirlendirmek yerine gülmeme sebep oldu. Birlikte yaşamak kolay değildi; bunu inkar edemem; ancak bir şeylerden ödün vermeyi ve bazı şeylerle ilgili daha az takıntılı olmayı yavaş yavaş öğrendim.

Ve tabii ki sen de kendi yerini ve uyman gereken bazı kurallar olduğunu öğrendin. Büyüdüğünü görmek, eve geldiğinde konuşacak, oyun oynayacak ve birlikte dışarı çıkacak birinin olması… Sen benim hayatımı değiştirdin.

Sen karşıma çıktın ve benim dünyamı değiştirdin. Hatta, bundan böyle sensiz bir hayatı hayal dahi edemem. Arkadaşlarım evime beni ziyarete geldiğinde, onlara bir köpeğim olduğunu söyledim; ancak buna inanamadılar.

Ama hemen ardından seni ve senin gerçekten de var olduğunu gördükleri zaman oluşan yüz ifadelerine ikimiz de çok güldük. Ve bu yavru köpek aşk hikayesinin öneminin farkına vardılar.

Hayatımı Değiştirdiğin İçin Teşekürler

İnsanlar, hayvanların bizlere öğretebileceği bir şey olmadığını söylediği zaman hala çok sinirleniyorum. Keşke benim hayatımın ne kadar değiştiğini bilselerdi! Keşke onlara bunu gösterebilseydim!

Artık bana öğrettiklerin sayesinde başka bir insan oldum. Seninle karşılaştığım günden bu yana paylaşmayı, cömert olmayı, kendimden başka birini de düşünebilmeyi, sevmeyi ve sevilmeyi, sorumluluk almayı ve daha pek çok şeyi öğrendim.

Bu yüzden ve bana yaşattığın tüm bu mutluluk sebebiyle, bu gerçek hayatta yaşadığım yavru köpek aşk hikayesi için bugün sana teşekkür etmek istiyorum. Sen karşıma çıktığın günden beri evim, hayatım ve bir insan olarak ben artık farklıyız.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.