Evine Kadar 11.000 Kilometre Yol Giden Köpek Anubis

İçinizi ısıtacak bir azim ve kararlılık hikayesi
Evine Kadar 11.000 Kilometre Yol Giden Köpek Anubis

Son Güncelleme: 11 Mayıs, 2018

Köpeklerle ilgili önce acı ve adaletsizlik ile başlayan ve mutlu sonla biten binlerce hikaye var. Örneğin, Mısır’da doğan ve şimdi Amerika Birleşik Devletleri’nde sevgi dolu bir ortamda yaşayan Anubis’in bu hikayesindeki gibi. Onun evini bulmak için nasıl olup da 11 bin kilometre yol gidebildiğini öğrenmek ister misiniz? Şimdi anlatacağız.

Kahire’den Texas’a seyahat eden köpek Anubis’in hikayesi

Anubis Mısır’ın başkentinde yaşayan bir köpekti. Diğer tüm köpekler gibi, hoşlanmadığı bir şey olduğunda havlıyordu. Bir gece adamın biri havlamasına katlanamadığı için onu çok kötü dövdü ve o kadar kötüydü ki burnu dahi yoktu.

Hayvan yaralı olarak sokaklarda dolaştı. Sonunda bir hayvan barınağı onu bir arabanın altında buldu. Gereken acil tedaviyi uyguladılar ve sonrasında ona yeni bir ev aramaya başladılar. Ancak onlar bile yeni ailesinin Kahire’ye 100 bin kilometre uzaklıkta, Texas’da olacağını tahmin edememişlerdi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Texas’da yaşayan Kelly Hudson isimli hayvansever bir kız bir köpek sahiplenmek istiyordu. Sosyal medyada Anubis’in hikayesiyle karşılaştığında ona ilk görüşte aşık olmuştu. Sonunda, Kuzey Amerika’daki yeni evine gelmesini istemişti.

Öte yandan, o da masrafların ne kadar yüksek olacağını bilmiyordu. Bu yüzden, dünyanın farklı yerlerindeki pek çok hayvanseverden yardım istedi. Çoğu köpeğin farklı ülkelerden geçen uzun yolculuğunda onunla ilgilenmeyi kabul ettiler. Ünlü köpek Anubis, kısa kısa seyahatlerden oluşan uzun bir yolculuk yaptı. Yolu üzerindeki her bir geçici aile ona, yeterli para toplananana kadar, bir süreliğine baktı ve o da yolculuğuna devam edebildi.

Sonunda, Amerika Birleşik Devletlerinde’de kısa bir süre barınakta kaldıktan sonra, yeni sahibi 10 saatlik araba yolculuğuyla onu almaya geldi. Köpek yoldaki geçici sahiplerinin hepsiyle de iyi anlaşmıştı. Ve Hutson’ların evine geldiğinden beri de sevgi ve ilgiyle bakılıyor.

Köpek Hikayeleri (II): Polis tarafından kurtarılıp, sahiplenilen Pitbull

Florida’daki Hillsborough Polis Merkezi’nin telefonu çaldı ve hattın ucundakiler yolda bir köpeğin ezildiğini haber verdiler. Tim Wren isimli hayvansever bir memur köpeği kurtarmaya gitti. Ve her ikisinin de hayatı sonsuza kadar değişti.

Bir arabanın çarpıp yolun ortasında bıraktığı köpek bir Pitbull’du. Polis memuru ilk yardım uyguladı ve onu sabitledikten sonra yerel veteriner kliniğine götürdü.

Tıbbi yardım sayesinde köpek yaşamaya devam etti. Ve kendisini sevgi ve ilgiyle bağrına basan bir sahibi oldu. Elbette Pitbull kendisini korkunç bir durumun ortasında bulup, umut veren adama büyük bir şükran duyuyor.

Hasta veya yaralı bir köpeği sahiplenmek

Köpekler hakkındaki bu iki hikaye bizlere çok şey anlatıyor. Sağlıklı olmayan veya yavru olmayan (ki insanlar çoğunlukla yavru köpek tercih ediyor) bir köpeğe bakabilirsiniz. Eğer bir köpek sahiplenmek istiyorsanız ilk olarak kurtarılmış bir köpek aramanızı tavsiye ederiz. Hasta, engelli veya az bir ömrü kalmış bile olsalar onlara öncelik tanıyın. Köpeğin hayatını kurtaran kişi olacaksınız!

Kurtarılmış bir köpeğin sağlıklı bir köpeğe kıyasla bazı fazladan ihtiyaçları olabileceği için elbette bazı tereddütleriniz olabilir. O yüzden aşağıdaki tavsiyeler işinize yarayacaktır:

dili dışarıda pitbull
  1. Durumunu iyi öğrenin: Eğer hayvanın bir hastalığı varsa, iyileşip iyileşmeyeceğini ve tedavi yöntemini anlamak hayati derecede önemlidir.
  2. Doğru veterineri bulun: Köpeğe bulunduğundan beri bakan veya sağlık durumuna aşina olan bir veterinere götürmeyi tercih edin. Herhangi bir konuda uzmanlaşmış pek çok veteriner mevcut.
  3. Köpeğin sağlığına yatırım yapın: Herhangi bir evcil hayvanın bile yemeğe, düzenli veteriner kontrolüne ve ilaca ihtiyacı varken hasta veya engelli bir köpeğin masraflarının daha yüksek olacağını unutmayın.
  4. Sevgide cimrilik etmeyin: Sonuç olarak yeni arkadaşınızın en sevecen dostu olmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Yukarıda paylaştığımız hikayelerde okuduğunuz üzere, onlar hayatlarının tehlikeye girdiği kötü dönemler yaşadılar. Hayal edebileceğinizden çok daha büyük bir sevgi ile karşılığını alacaksınız. 

Seyahat eden köpek Anubis ve polis memuru tarafından kurtarılan Pitbull’un hikayeleri bizlere sevginin gücünü ve gerekirse dağları bile yerinden oynatabileceğini gösteriyor.

İlk görselin kaynağı: http://www.elperiodico.com


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.