Köpekler için Özel İki Su Parkı

Su parklarında, köpekler yüzerek ve oynayarak sıcak havaların tadını çıkartabilirler.
Köpekler için Özel İki Su Parkı
Francisco María García

Yazan ve doğrulayan Aavukat Francisco María García.

Son Güncelleme: 21 Aralık, 2022

Sıcaktan kurtulabileceğiniz ve köpeğinizle beraber harika bir vakit geçirebileceğiniz güzel yerler vardır. Köpekler için bu iki su parkı, sizlere sadık dostunuzla harika bir yaz geçirme fırsatı sunmaktadır.

Yazın serinleyin

Çok kolay bir şekilde sıcak çarpmasına maruz kalan köpekler için yaz ayları oldukça zorlu geçer. Neyse ki bu sıcak havaları, hem sahipleri hem de köpekleri için eğlenceli hale getiren insanlar var.

İspanya’nın dört bir yanında evcil hayvan dostu yerler açılmakta; bu da, evcil hayvanınızla iyi bir tatil geçirme imkanınızı artırmaktadır.

Kedilerin aksine köpekler suya bayılır. Halihazırda köpek dostu sahiller ve su parkları bulunmaktadır. Hatta köpeklerin de alındığı kamp alanları vardır. Tüm bu güzel alternatifler, köpeğinizi kulübesinde ya da bir arkadaşınızın evinde bırakmaktan çok daha caziptir.

Köpeklerin eğlenebileceği ve kalabileceği mekanlar şu anda revaçta. Kanarya Adaları’ndaki, Costa Brava’daki ya da İspanyol Armadası’ndaki kumsallar, köpeğinizle yaz tatili geçirmenin ne kadar güzel olabileceğini hatırlatır.

Köpekler için iki su parkı

Köpekler için su parkı da iyi  birer seçenektir. Köpekler, sabah saatlerinde ya da günün sonunda suya girmeye bayılırlar. Ayrıca; oyunlar oynamaktan, egzersiz yapmaktan ya da gölgede uyuklamaktan da hoşlanırlar.

Campus Perruno’da eğlence vakti

Madrid’in Brunete bölgesinde yer alan Campus Perruno, devasa havuzları ile köpeklerin yüzebileceği, oynayabileceği ya da serinleyebileceği harika bir ortam sağlar.

havuzun ortasındaki iki köpek

Burada top oyunları, sosyalleştirme aktiviteleri ve 90 cm derinliğe sahip havuzlarda eğitim imkanı buluyorlar. Köpekleri eğlenirken sahipleri de Crossfit, Trx ve esneme hareketleri yapabilirler.

Hem sahipleri hem de köpekleri farklı aktivitelerin tadını çıkarırken, her ikisi de iyi müzikler dinleyebilir, lezzetli yemekleri tadabilir ya da yeni arkadaşlar edinebilir.

Evcil hayvanlar için rehabilitasyon

Campus Perruno’da, ayrıca displazi ve ufak yaralanmaları da tedavi etmektedirler. Diğer yararlarının yanı sıra kasları ve eklemleri güçlendiren, kardiyovasküler ve akciğer gücünü arttıran aktiviteler vardır. Bu terapi ayrıca kas ve eklem ağrısını azaltır, kilo verdirir ve hareketliliği arttırır.

Campus Perruno’ya gitmek istiyorsanız, öncesinde www.campusperruno.com internet sitesinden bir rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Unutmayın, saldırgan köpekler yasaktır. Ayrıca sahipleri yanlarında olduğu sürece köpekler; tasmasız ve ağızlıksız bir şekilde serbestçe dolaşabilirler.

Park, Perşembe ve Pazar günleri 12:00 ve 19:00 saatleri arasında açıktır. Katılmak için köpeğinize mikroçip takılması, iç ve dış parazit tedavisi almış olması ve aşılarının tam olması gerekmektedir.

Çiftleşme evresindeki köpekler parka giremez. Köpeklerinin dışkılarını temizleyecekleri için sahiplerinin yanlarında bir buzdolabı poşeti getirmeleri gerekir. Giriş hem köpek hem de sahip için 17$ tutmaktadır.

Can Jane’de su keyfi

Köpekler de sörf yapabilir. Barcelona’nın Valldoriolf Road bölgesinde yer alan Can Jane su parkında yapabileceğiniz birçok şey vardır. İspanya’da su sıçramasına karşılık ilk köpek şampiyonluğunun düzenlendiği yerdir burası.

havuzda yüzen köpek

Köpekler ve sahipleri, Salı’dan Pazar gününe kadar 11:00 ve 17:30 saatleri arasında tesisi kullanabilirler. Hayvan ve hayvan sahibi başına 17$ tutmaktadır.

Büyük Göl ve Küçük Göl

Büyük Göl her boyuttan köpek için uygun olan devasa bir göldür. Burada köpekler su kızağı ve kano deneyebilir ve hatta bir şampiyonun atlama rampasını izleyebilirler. Küçük köpekler, Küçük Göl’deki kızak ve oyunların keyfini çıkartabilir. Eğer kumda yuvarlanmak istiyorlarsa, bunu yapmaktan memnuniyet duyarlar. Bu tesis, nehir kumu ve su jetleri ile dağlık bir alana sahiptir.

Evcil hayvanlar aynı zamanda açık alanda frizbi oynamayı, güzel yeşil alanların etrafında koşmanın veya gölgede dinlenmenin keyfini çıkarabilir. Evcil hayvanınız eğlenirken siz de restoranda yemek yiyebilir veya köpekler için uzmanlaşmış dükkanlardan bazılarını ziyaret edebilirsiniz.

Online rezervasyon

perrosalagua.com sitesinden çevrimiçi rezervasyon yapmanız veya kişi/köpek başına 17 dolar ödemeniz gerekmektedir. Size e-posta yoluyla bir barkod gönderilecektir. Sadece giriş kapısında bu barkodu okutmanız yeterlidir.

Köpekler için bu iki su parkı, köpekler ile yazın keyfini çıkarmak için en iyi seçeneklerdir. Hem insanlar hem de köpekler için sınırsız egzersiz, oyun, macera ve eğlence!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.