Köpekler İçin İlk Plaj Barı Açıldı

Köpekler için plaj barı fikri kulağınıza oldukça ilginç geliyor değil mi? Yazıyı okumaya devam edin ve köpekler için ilk plaj barı konseptinin ne olduğunu öğrenin.
Köpekler İçin İlk Plaj Barı Açıldı

Son Güncelleme: 24 Haziran, 2019

Kısa bir zaman önce sizlere dünya genelinde uygulamaya konan bir projeden bahsetmiştik. Bu proje köpekler için plaj projesiydi. Pek çok ülkede hem köpekler hem de sahipleri için büyük kolaylık sağlayan köpek plajları bulunmaktadır. Sahipleri endişelenmeden köpeklerinin plaj kenarında oynadıklarını izleyebilirler.

Şimdiye kadar köpek plajlarında eksik olan tek şey plaj barlarıydı. Köpekler için ilk plaj barı yakın zamanda açıldı. Okumaya devam edin ve bunun neden iyi bir fikir olduğunu öğrenin.

Köpekler için plaj barı neden gereklidir?

Birçok köpek sahibi, köpek plajları daha açılmadan önce bile köpeklerini plajlara götürüyorlardı. Plajlar köpeklerin çok keyif aldığı yerlerdir. Onlar plajlarda özgürlüğün tadını çıkarırlar.

Sahipleri tasmalarını çıkarttığı andan itibaren onlar çılgınlar gibi koşmaya ve zıplamaya başlarlar. Bazıları denize girip yüzer, kumda yuvarlanırlar. Etrafta başka köpekler olduğunda da hep birlikte oynarlar. Köpeklerin çok mutlu olduğu köpek plajlarının birçok yerde açıldığını duymak çok mutluluk verici bir haber.

Bundan birkaç yıl öncesinde plajlarda köpeklerin rahatça koşup oynayabilmeleri ve adrenalin salgılayabilmeleri için çitlerle çevrili alanlar bulunmaktaydı. Köpek sahipleri de içleri rahat bir şekilde plajın tadını çıkarabiliyorlardı.

Fakat, köpekler gibi sahipleri de yorulurlar. Peki ya siz köpek sahipleri arkadaşlarınızla bir şeyler içip plajın tadını çıkarırken köpeğiniz neden bir şeyler içerek keyif  yapmasın? Köpekler için ilk plaj barı fikri de bu düşünceden ortaya çıkmıştır.

Köpekler için ilk plaj barı

Köpekler için plaj barı ilk olarak Mallorca’da açılmıştır. Bu İspanyol adası modern ve yenilikçi oluşu ile bilinmektedir. Böyle özgün bir fikri hayata geçirebilmek için en uygun yer.

Bu adadaki en iyi bilinen köpek plajlarından biri olan Es Carnatge’de Handle Bar isminde bir bar bulunmaktadır. Bu küçük yerde hem köpekler hem de sahipleri uzun saatler boyunca oyun oynadıktan sonra dinlenme imkanı bulabilirler.

koşan köpek

Bu küçük plaj barı geri dönüştürülmüş tahtadan yapılmıştır ve mimarisi adanın tabiatı ile bir uyum içindedir. Geçmişte evrak işleri yüzünden bir süreliğine kapatılmıştır ancak günümüzde saat 8’den gece yarısına kadar hizmet vermektedir.

Bar’ın fiyatları da oldukça uygundur. Köpekler için her zaman su ve bir takım atıştırmalıklar bulunur. Köpekler barın her tarafında özgürce dolaşabilirler .

Açıldıktan sonraki ilk ayında bile bara talep oldukça yüksekti. Dondurma, kokteyller, kahve çeşitleri, meşrubatlar ve yiyecekler açısından zengin menüsü sayesinde köpeğiniz plajda koştururken keyif yapabilirsiniz. Barda vakit geçirirken plajda oynayan köpeğinizi izlemeniz de mümkün.

Umarız ki bu harika fikir dünyanın geri kalanında popüler bir hal alır. Sahipleri gibi köpeklerin de keyif aldıkları yerlerde bir mola vermeye ve dinlenmeye ihtiyaçları var. Siz ve köpeğiniz rahat bir ortamda güzel müziğin ve lezzetli yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz. Handle Bar’a gidin ve bu keyfi birlikte çıkarın.

Ana resim kaynağı: playaparaperrosenalicante.com


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.