Köpeğinizle Seyahat Edebileceğiniz 5 Avrupa Şehri

Köpeğinizle Seyahat Edebileceğiniz 5 Avrupa Şehri

Son Güncelleme: 28 Ocak, 2021

Gelecek yaz tatilinizi planlıyorsanız ve evcil hayvanınızı birine emanet etmek istemiyorsanız, onu yanınıza alabilirsiniz! Elbette hayvanınızı memnuniyetle karşılanacağı yerlere götürmeniz önemli. İşte bu yazıda, köpeğinizle seyahat edebileceğiniz en güzel Avrupa şehirleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Köpeğinizle seyahat edebileceğiniz Avrupa şehirleri hangileridir?

Avrupa Birliği’ndeki şehirler evcil hayvanlar ve sahipleri için daha fazla ürün ve hizmet tasarlanmakta. Bir sonraki tatilinizi planlıyorsanız ve en iyi arkadaşınızın sizinle birlikte gelmesini istiyorsanız, her ikinizin de seyahat edebileceği aşağıdaki Avrupa destinasyonlarına bir göz atmalısınız:

1. Berlin

Almanya’nın başkenti Berlin, tüm Avrupa kıtasında evcil hayvanların en hoş karşılandığı şehirlerinden biridir. Köpeğinizi toplu taşıma araçlarına problemsiz bir şekilde bindirebilirsiniz (hatta köpeğinizin cinsi Danua veya Newfoundland olsa bile bu geçerli). Ayrıca, birçok restoran evcil hayvan dostu tesis ve özel menüler sunmakta.

Aynı zamanda, herhangi bir kısıtlama olmadan köpeğinizi götürebileceğiniz özel alanlar ve dükkanlarla dolu bir sürü park bulacaksınız. Tek istisna, yiyecek satan iş yerleri. Köpeğinizin biraz egzersiz yapması için onu 2008 yılında kapatılan eski Tempelhof hava alanının pistlerine götürebilirsiniz.

2. Zürih

Elbette, Zürih olmadan bu liste eksik kalırdı. Köpeğinizle seyahat edebileceğiniz en güzel Avrupa şehirlerindne biri, İsviçre’nin başkenti. St. Bernard ve Bernese Mountain cinsi köpeklerin diyarında evcil hayvanlar hemen her yere kabul edilmektedir. Köpeğiniz bu iki cinsten ise ideal yerdesiniz demektir çünkü burada karın ve dağların tadını çıkarabilirler.

köpeğinizle seyahat edebileceğiniz şehirler

Bunun dışında, Affoltern am Albis’te yürüyüş yapabilir ve tepeler, çiftlikler, ormanlar ve tarlaları gezebilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinde de , köpeklerin girmesine izin veren birçok restoran, otel ve mağazaya gidebilirsiniz.

3. Paris

Paris, namı diğer Aşk Şehri aynı zamanda en mükemmel köpek başkentlerinden biridir. Yalnız köpeğinizi Paris’e götürürken otellerin ve restoranların, hayvanların büyüklüğü ve kilosu konusunda bazı sınırlamalarının olduğunu unutmamalısınız.

Ancak istediğiniz tek şey şehrin güzel caddelerinde ve köprüler arasında en iyi arkadaşınızla dolaşmaksa sorun değil. Ayrıca alışveriş merkezlerine gidebilirsiniz çünkü “dört ayaklı” dostlarımızın girişine izin veriyorlar.

4. Malaga

İspanya henüz halka açık yerlerde köpekleri kabul eden ülkelerden biri değil. Son zamanlarda, Madrid ve Barselona gibi büyük kentlerin metro istasyonları ile birkaç dükkan ve otelde köpekleri kabul ediyorlar. Bununla birlikte, Malaga farklı çünkü evcil hayvanınızla keşfetmeniz için mükemmel olan muhteşem plajlarla dolu bir kent.

köpeğinizle Malaga kentine gitmek

Köpeklerin kumda oynamak ve hatta denize dalmak için girebileceği en az 12 plaj var. Hem metro hem de otobüsler çok büyük olmayan evcil hayvanları kabul ediyor. Ayrıca şehir merkezinde en iyi arkadaşınızı memnuniyetle ağırlayacak çeşitli dükkanlar bulacaksınız.

5. Amsterdam

Amsterdam sadece bisiklet ve köprüler şehri değil, aynı zamanda köpeğinizle seyahat edebileceğiniz en iyi Avrupa şehirlerinden biri. Evcil hayvanlar burada aile üyeleri gibi muamele görüyor ve dükkanların büyük çoğuna girmelerine izin veriliyor.

Unutulmaz bir oyun ve egzersiz akşamının tadını çıkarmak istiyorsanız, Flevopark’a gidebilirsiniz. Bu göl kenarında köpeğiniz suda gönlünce yüzüp oynayabilir. Diğer bir seçenek ise Hollanda başkentindeki en ünlü park olan Vondelpark. Burada sadece evcil hayvanlar için özel alanlar mevcut.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.