Köpeğiniz İçin Nasıl Yağmurluk Yapabilirsiniz

Köpeğiniz İçin Nasıl Yağmurluk Yapabilirsiniz

Son Güncelleme: 14 Kasım, 2018

Özellikle bazı bölgelerde, sonbahar demek genellikle yağmur demekle eş anlamlıdır.  Ancak gerçek şu ki bu atmosferik olay yılın herhangi bir zamanı gerçekleşerek bizi şaşırtmayı başarabilir. Ve genelde biz tam da köpeği yürüyüş için dışarı çıkarmak üzereyken yağmur başlar. Bu nedenle bugün size köpeğiniz için nasıl yağmurluk yapabilirsiniz, onu anlatacağız. 

Modadan Uzak Ancak Yağmur ve Soğuktan Korunmak İçin İdeal

kıyafet giymiş köpek

Her şeyden önce, Benim Hayvanlarım ekibi olarak şu konuda net olduğumuzu bilmenizi isteriz; köpeğinize bir insanmış gibi muamele ederek, onu modaya uygun bir şekilde giydirmenizi kesinlikle desteklemiyoruz. Ancak elbette ki evcil hayvanlarımızı soğuk havalardan ve yağışlardan korumamız gerekiyor. Bu nedenle, evcil hayvanınız için diğer aksesuarların yanında bir yağmurluk bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

Evcil hayvan dükkanlarında köpeğiniz için farklı tarz ve tasarımlarda yağmurluklar bulabilirsiniz. Ancak bir yağmurluk almak için para harcamak istemiyorsanız ya da harcayacak durumunuz yoksa, kendiniz de çok kolay bir şekilde bir yağmurluk yapabilirsiniz. Evinizde bulunan eşyaları kullanarak hemen bir tane yapabilirsiniz. 

Unutmayın ki köpeğiniz, yağmurluğu sevimli mi değil mi diye pek endişe etmeyecektir. Ayrıca yağmurluğu kendiniz mi yaptınız yoksa gelecek vaad eden bir evcil hayvan moda tasarımcısı mı yaptı bunu da umursamayacaktır.

Öyleyse, köpeğinizin yağmurluğunu kendiniz yaparak tasarruf ettiğiniz parayla, dört ayaklı sevgili arkadaşınız için evde yapması kolay olmayan ve onun yararına olan başka bir şeyler alabilirsiniz. Örneğin yüksek kaliteli köpek maması. Ya da köpeğinizin bir sonraki banyosu için cildine ve tüy tipine iyi gelen bir köpek şampuanı.

Bir köpek yağmurluğu yapmak için sizinle bazı farklı seçenekler paylaşacağız. Böylece yağmur yağarken köpeğinizle birlikte mutlu bir şekilde yürüyüş yapabileceksiniz. 

Köpeğinizin Islanmaması İçin Hızlı Bir Çözüm

Diyelim ki köpeğinizi yürüyüşe çıkarmak için dışarı çıkmak üzeresiniz ve yağmur yağmaya başladı ya da her an bir fırtına çıkacak gibi görünüyor.Elbette ki köpeğinizin tuvalet ihtiyacı kötü hava sebebiyle yok olmayacaktır. Ve diyelim ki köpeğinizin yağmurluğunu tamamen unuttunuz, o halde sizin için hızlı bir çözümümüz var.

  • Evinizde bulunan en sağlam çöp poşetlerinden birini alın. Köpeğiniz için uygun boyutta olan bir çöp poşeti bulmaya çalışın (ya da eğer köpeğiniz minik bir köpekse çöp poşetini küçültün).
  • Poşetin altında bulunan ve açılması gereken dar kısmını kesin. 
  • Köpeğinizin dört patisinin denk geleceği yerleri hesaplayın ve bu plastik bölgelerde küçük delikler açın. Kapşon olacak kısım için bir yer ayırmayı unutmayın.
  • Ayrıca köpeğin kuyruğunun sığabileceği küçük bir delik daha açın. 
  • Köpeğiniz için yaptığınız bu yağmurluğun daha dayanıklı olması için, yağmurluğun köpeğin üzerinde sabit kalabilmesi adına kumaş bir kemer kullanabilirsiniz.

Hepsi bu. Havlayan sevimli arkadaşınız ve siz artık yağmur altında yürüyüşe çıkmak için hazırsınız.

Köpeğinize Daha Özenli Bir Yağmurluk Yapmak İçin Farklı Bir Seçenek

Eğer biraz daha fazla zamanınız varsa ve köpeğiniz için daha ayrıntılı bir yağmurluk tasarlamaya karar verdiyseniz, şu fikirleri aklınızda bulundurun:

  • Sizin ya da aile bireylerinizden birinin artık kullanmadığı bir yağmurluk bulun.
  • Köpeğinizin şu ölçülerini alın: köpeğinizin boynu ve kafasının ana hatları, vücudunun genişliği ve boynundan kuyruğuna kadar olan kısmın uzunluğu.
  • Ölçtüğünüz genişlik ve boy ölçülerine uygun bir dikdörtgen kesin. Bunun yanı sıra boynunu çevreleyen ve ön ayaklarının arka kısmında kapanacak şekilde birkaç şerit de kesin.
  • Kestiğiniz şeritleri düğmelerle ya da diktörtgen bir parça cırt cırt ile birbirine bağlayın.

Buna ek olarak, kapşon yapmak için bir parça kumaşı yarım ay şeklinde kesebilirsiniz ve kestiğiniz bu parçayı düğme ya da cırt cırt kullanarak köpeğinizin yağmurluğu ile birleştirebilirsiniz.  

Çok Soğuk Günler İçin Yağmurluğun İçine Palto Kumaşı Ekleyin

yağmurluk giymiş iki köpek

Eğer havalar soğuksa, köpeğinizin dışarı çıkarken sıkı giyinmesi çok önemlidir. Bunu aklınızdan çıkarmayın. Bu nedenle soğuk havalar için yapmanız gereken en iyi şey sevgili arkadaşınızı hem yağmurdan koruyacak hem de sıcak tutacak bir aksesuara sahip olmanız olacaktır.  

Bunun için eski bir süveter bulun, bu süveteri köpeğinizin ölçülerine uygun bir şekilde kesin ve köpeğiniz için yaptığınız yağmurluğun iç kısmına yerleştirin.  İşte sorun çözüldü.

Artık geriye yapılacak tek bir şey kaldı. Bu da dört ayaklı sevgili arkadaşınızla birlikte ıslanma ya da üşüme endişesi duymadan dışarı çıkmak. Yürüyüşünüzün tadını çıkarın!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.