Hangi Cins Köpekler Köpeğiniz İçin İdeal Partner Olur

24 Ocak, 2019
Hangi cins köpek tam olarak köpeğiniz için mükemmel bir arkadaştır? Aslında bu sorunun cevabı, cinse ve köpek sahiplerinin tercihlerine göre değişkenlik gösterebilir.
 

Evcil hayvanlar, bir çocukla hemen hemen aynı bakımı ve tedaviyi görmeyi hak eden aile üyeleridir. Bu yüzden köpeğiniz için ideal bir partner bulmak size biraz karmaşık görünebilir. Gelin bu makaleye bir göz atalım!

Köpeğinizin çiftleşme zamanı geldiğinde, köpeğiniz için ideal bir partner seçmek söz konusu olduğu zaman, bunu dikkatli bir şekilde yapmalısınız. Genç çiftler, ebeveynliğin nasıl bir şey olabileceğini anlamak için köpek sahiplenme eğilimindedir.

Genç bir insan için bir köpek sahiplenmek, bebek sahibi olmanın iyi bir alıştırmasıdır. Bu yüzden insanlar evcil hayvanlarına sevgiyle davranırlar ve onları aile üyeleriymiş gibi korurlar.

Köpeğiniz için doğru partnere karar verirken, köpeğinizin cinsini ve tercihlerini göz önünde bulundurmalısınız. Birliktelikleri verimli olabilecek bazı köpek cinslerinin örneklerine bakmak için okumaya devam edin. Ayrıca, köpeğinizin ideal partnerini ararken size yardımcı olabilecek bir uygulama da vardır.

Büyük Köpekler için En İyi Köpek Cinsleri

Alman Çoban Köpeği

Hiç şüphesiz ki; Alman çoban köpeği ideal partner olarak düşünmeye değer bir seçenektir. Bu köpek sadık, cesur, zeki ve her zaman iyi bir arkadaştır.

Aynı zamanda bu köpekler bağlılıkları ile dünyaca ünlüdür. Öyle ki, onları mükemmel bir gardiyan yapan koruma içgüdüleri nedeniyle polis güçleri için tercih edilen köpek cinsidir.

Sibirya Kurdu

Sibirya kurdu, büyük köpekler için ideal partner olarak en güzel seçeneklerden biridir. Yapısı, tüyleri ve mavi gözleri onları en çekici köpek cinslerinden biri yapar. İnanılmaz derecede oyuncu ve çok temizlerdir. Onların arkasını temizlemek sizin için asla büyük bir problem olmaz.

 

Golden Retriever

Golden Retriever, ideal bir çiftleşme partneri bulma konusunda en popüler cinslerden biridir. Büyüleyici, oyuncu ve sevecen oldukları için dünya çapında bilinirler.

Bu köpeğin mutlu varlığı evinize her zaman iyi enerji getirir. Ayrıca, altın rengi tüyleri onu çok güzel kılar. Bu da çiftleşmedeki “başarısının” bir diğer nedenidir.

çimlerde koşan golden retriever

Orta Büyüklükteki Köpekler için İdeal Partner Olarak En İyi Köpek Cinsleri

Cocker Spaniel

Cocker Spaniel gerçekten sevimli bir köpektir. İnanılmaz derecede tatlı ve sadık olmasının yanı sıra, insanlar için en iyi uyum sağlayan köpek cinslerinden biridir.

Bu köpekler bir insana ya da bir köpeğe değer verdiği zaman, onunla çok fazla zaman geçirmek isterler. Bu köpekler sevdiklerinden ayrıldıklarında depresyona girerler. Son olarak Cocker Spaniel cinsi bir köpek etrafındaki insanlara ya da hayvanlara çok fazla fiziksel şefkat ve ilgi gösterir.

Schnauzer

Schnauzer cinsi köpekler enerjileri, oyunculukları ve spor sevgileri nedeniyle köpeğiniz için ideal bir partner olabilir. Bu köpekler, aileleriyle vakit geçirmeyi ve yürüyüşe çıkmayı severler. Bu köpekler özellikle güzel tüyleri ve sakalları (yüzlerindeki tüyler) ile tanınırlar.

 

Beagle

Beagle cinsi köpekler dost canlısı ve sevgi dolu köpeklerdir. Aynı zamanda son derece akıllıdırlar ve oyun oynamayı seven, maceraperest köpeklerdir. Bu köpekler her zaman aktif ve enerjiktirler. Her eve neşe getirirler ve eşlerini mutlu ederler. Bu cinsin harika bir kişiliği vardır.

Küçük Köpekler İçin En İyi Cinsler

Yorkshire Teriyeri

Bu küçük köpekler en iyi arkadaşlık gösteren köpeklerden biridir. Şefkatli ve oyuncu oldukları gibi, aynı zamanda yeni durumlara veya mekanlara iyi adapte olurlar. Yorkshire Teriyerlerinin çoğu iyi bir kişiliğe sahiptir; bu nedenle de insanlar ve diğer köpeklerle dostça ilişkiler kurar.

Fransız Bulldog

Bu cins bir bulldog fiziksel ilgiyi sever. Bu köpeklerin iyi kişilikleri vardır. Hatta bu köpekler en nazik ve en cana yakın köpek cinslerinden biridir. Küçük boyutlarına rağmen, bu meraklı köpeklerin eğlenceli, neşeli, cesur ve koruyucu oldukları bilinmektedir.

evin salonunda Fransız buldog

Köpeğiniz için İdeal Partneri Nerede Bulabilirsiniz

Modern teknoloji sayesinde köpeğinizin partner bulması için bir sosyal medya hesabı oluşturabilirsiniz. Twindog adlı yeni bir uygulama şu anda yaygınlaşmaya ve ün kazanmaya başlıyor.

 

Bu uygulamada köpeklerin profilleri vardır. Bu uygulama, uygulamanın insan versiyonu Tinder ile aynı mantıkta yapılmıştır. Twindog’da köpeklerin yaşları, cinsiyetleri ve cinsleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Ayrıca, köpek sahipleri köpeklerinin fotoğraflarını ekleyerek başkalarının köpeklerini görmesine olanak verir. Evcil hayvanınız için mükemmel bir eşleşme bulana kadar tüm seçeneklere göz atabilirsiniz.