Kediler İçin Ev Yapımı Oyuncaklar

Kedileri eğlendirmenin bütçe dostu pek çok yolu var. Ev yapımı oyuncaklar oldukça ucuzdur ve kedileri eğlendirmenin kolay bir yoludur. Bahsedeceğimiz oyuncaklar ve aktiviteler, kedilerin doğal içgüdülerini tatmin etmek için çok yardımcı olacak.
Kediler İçin Ev Yapımı Oyuncaklar

Son Güncelleme: 09 Haziran, 2019

Kediler çok burnu havada ve talepkar hayvanlar olarak ün yapmışlardır. Bu özellikle yemek zevkleri söz konusu olduğunda geçerlidir, çünkü kediler en iyi yemekleri yemeyi ve en güzel yerde uyumayı ister. Bununla birlikte, ev yapımı oyuncaklar oldukça ucuzdur ve kedileri eğlendirmenin kolay bir yoludur.

Kediler İçin Ev Yapımı Oyuncaklar Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başlamadan önce, evcil hayvanınızın doğal içgüdülerini dikkate alın ve en çok neyi sevdiğini kendinize sorun. Örneğin, kedilerin tırnaklarını düzeltmek için etrafı tırmalamaları gerekir. Bu nedenle, bu konuda kedinize  yardım edecek türde bir oyuncak onu çok mutlu edecektir.

Kedilerin bütün gün etrafta yatıp uyuduğu bilinir. Karton kutuları, yğksek yerleri ve saklanma yerlerini çok severler. Bu bilgiler, kediler için oyuncak yapımında çeşitli fikirlere ilham verebilir.

Her halükarda kedinize bir oyuncak yapmayı planlıyorsanız, kedinizin güvenliği bir numaralı önceliğiniz olmalıdır. Naylon maddeler, yutabileceği küçük nesneler veya iplikler kullanmayın.

Yüksek bir yapı oluşturuyorsanız, bunu zemine veya duvara sabitlediğinizden emin olun. Böylece kediniz sert bir şekilde üzerine atlarsa düşmesini önler.

Kediniz İçin Ev Yapımı Oyuncaklar

Ödüllü Bulmaca

Kediler çok zeki hayvanlardır. Yine de basit bulmacalar bile ilgilerini çekecektir. Bu hayvanlar aynı zamanda problem çözmede harikadır ve problemleri çözdükten sonra bir ödül veya hediye kazanmaya bayılırlar.

Bu ilk oyuncağı yapmak için tuvalet kağıdı ve kağıt havlu ruloları ile birkaç karton ruloya ihtiyacınız olacak. Karton rulolardan birkaç tanesini yere koyup yukarı doğru bir piramit şekli oluşturmaya çalışın. Mesela, tabanda dört rulo, bir üst katmanda üç, sonra iki ve en tepede bir rulo olabilir. Tüm karton ruloları bantla sararak ya da toksik olmayan tutkalla yapıştırarak birbirine bağlayın.

kediler için ev yapımı oyuncaklar

Source: http://doodlecats.com

Son olarak, tüplerin içine bir şeyler koyun ve kedinizin bunları çıkarmasını bekleyin. Bu oyuncağın zorluk seviyesini yükseltmek için piramitleri bir duvara yerleştirin. Ayrıca kedinizin patilerini daha iyi kullanabilmesi için tüplerin içine çok fazla ödül koymamayı deneyebilirsiniz.

Tırmalama direği

Bir tırmalama direği, kedinize verebileceğiniz en iyi hediyelerden biridir. Kediler, birkaç nedenden dolayı tırmalamaya bayılır. Eve kokularını yaymak , rahatlamak ve hatta şefkat göstermek için yaparlar bunu.

Bir tırmalama direği yapmak için yerleri süpürmek veya halıları fırçalamak için kullanılanlar gibi sert plastik dişlere sahip bir fırçaya ihtiyacınız olacaktır. Aynı şekilde, parçaları birbirine yapıştırmak için toksik olmayan bir tutkal gerekli.

Fırçayı kedinizin başının yüksekliğinde yerleştirmek için bir masa ayağı, sandalye veya duvar köşesini kullanabilirsiniz. Kedinize, mobilyalarınızı mahvetmeden, istediği zaman tırmalaması için bir yer vermek bu kadar basit.

Kedi Nanesi ile Doldurulmuş Peluş Oyuncak

Dikiş dikmeyi biliyorsanız, kedi nanesiyle doldurulmuş küçük bir peluş hayvan yapmak çok basittir. Kediler bu bitkiyi sever çünkü onlara heyecan ve zevk hissi verir.

Bu oyuncağı yapmak için sadece birkaç şeye ihtiyacınız var. İlk önce, aynı boyut ve şekilde iki kumaş parçası alın. İki parçayı da aynı şekilde kestiğinizden emin olmak için bir şablon oluşturabilirsiniz. Ayrıca iğne iplik, dolgu ve bir avuç dolusu kedi nanesine ihtiyacınız olacak.

İki kumaş parçasını kenardan yarım santimetre kadar birbirine dikin. Sonuna doğru içini ters çevirin. Doldurma işlemini bitirdikten sonra henüz dikilmemiş olan küçük bölümü kapatın.

Farklı peluş oyuncaklar yapmak çok kolaydır: yuvarlak diskler ve küçük yastıkları kullanabilirsiniz. Ayrıca dikişte iyiyseniz, fare veya istediğiniz herhangi bir hayvan şeklinde yapabilirsiniz.

Kutu Kaleler

Bir kedinin en sevdiği oyuncaklarından biri, saklanıp atlayabileceği farklı seviyelere ve yüksekliğe sahip kalelerdir. Bunlardan bir tane yapmak için hem orta boy hem de büyük karton kutulara, tutkal ve makasa ihtiyacınız olacak.

Kutuları nereye yerleştirmek istediğinizi ve girişlerin nerede olacağını tasarlayarak başlayın. Ardından, kutulardaki kapıları ve delikleri açın. Bu kapılar sadece kalenin girişi ve çıkışı olmamalıdır. Ayrıca kedilerinizin birbirleriyle iletişim kurmasını sağlayan tüneller de yapmalısınız.

Tüm kapıları kedinizin sığabileceği büyüklükte oluşturup, gözetleme deliklerini açtıktan sonra kutuları birbirine yapıştırın. İyice kurumasını bekleyin. Bu sırada, dengeyi sağlamak için tabana yerleştirebileceğiniz ağır bir şey arayın. Bunu yaptıktan sonra, kedinizin kutu kalesi hazırdır.

Kediler oldukça zekidir ve bazen kibirli gibi görünseler de ev yapımı oyuncaklarla oynamaktan zevk alırlar. Bu tür oyunlar ve bulmacalar, bir kedinin arzularını, ihtiyaçlarını ve doğal içgüdülerini tatmin etmek için mükemmeldir.

Ayrıca bu makaledeki oyuncaklar geri dönüştürülmüş malzemelerden yapıldığı için oldukça ucuzdur. Dolayısıyla, kediniz bu oyuncakları eskittikten sonra kolayca elden çıkarabilirsiniz.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.