Daha Önce Hiç Görmediğiniz Vahşi Hayvanlar

Renkleri ya da farklı görünümleri nedeniyle, bu vahşi hayvanlar kesinlikle oldukça garip hayvanlar! Mutlaka bir göz atın!
Daha Önce Hiç Görmediğiniz Vahşi Hayvanlar

Son Güncelleme: 16 Mart, 2019

Dünyada sayısız hayvan türü vardır. Bu, hala daha önce hiç görülmemiş çok sayıda hayvan olmasının sebeplerinden biridir. Ve bu daha önce görülmemiş hayvanları gördüğümüz zaman, hala şaşırmaya devam ediyoruz! Muhtemelen daha önce hiç görmediğiniz vahşi hayvanlar ile ilgili bu makaleyi okumaya devam edin.

Muhtemelen daha önce hiç görmediğiniz vahşi hayvanlar

Ya tehlike altında oldukları ya da sadece olağanüstü oldukları için bile olsa, gerçek şu ki; gördüğümüz zaman bize gerçekmiş gibi görünmeyen pek çok vahşi hayvan vardır. Aşağıda en etkileyici vahşi hayvanlardan bazılarını bulabilirsiniz:

Beyaz aslan

Beyaz aslanlar nesli tükenme tehlikesi altında olan vahşi hayvanlar arasındadır. Her ne kadar genel olarak bildiğimiz aslanlardan farklı olsalar da, farklı bir tür ya da cins olarak kabul edilmezler. Bunun yerine, bir alt tür olarak kabul edilirler.

Beyaz aslanların, Güney Afrika aslanının genetik mutasyonlarının sonucu ortaya çıktığı düşünülüyor. Bununla birlikte, birçok Afrika insanı bu hayvanların tanrılardan geldiğine inanmaktadır.

Bu insanların inanışına göre, eğer bu hayvanlardan bir tanesiyle yolunuz kesişirse, hayatınızın geri kalanında şanslı bir insan olarak anılırsınız. Beyaz aslanların renkleri, kürklerinin rengini belirleyen çok nadir görülen bir çekinik genden kaynaklanıyor gibi görünüyor.

Her ne kadar bu hayvanlar çok nadir olarak görülse de, kayıt altına alınmış pek çok Beyaz aslan olmuştur. Beyaz aslanları özgün ve orijinal yapan şey onların renkleridir. Fakat bu renk aynı zamanda kendi doğal ortamlarında uzun süre yaşamalarını da önler; çünkü bulundukları bölgede kendilerini kamufle edemezler.

Amazon nehir yunusu veya pembe nehri yunusu

Yunuslar gerçekten sevimli ve tatlı hayvanlardır. Eğer siz de renkli hayvanları seven insanlardan biriyseniz, Amazon nehir yunusuna ya da pembe nehir yunusuna bir bakın. Bu hayvanlar 2,5 metre (8,2 fit) uzunluğa ulaşabilen ve yaklaşık 185 kilo (408 pound) ağırlığında tatlı su hayvanlarıdır.

pembe amazon nehir yunusu

Amazon nehir yunusunun bilinen en büyük yunus olduğuna inanılıyor. Bunun yanı sıra, bu hayvan cinsel olarak dimorfiktir. Bu, dişi yunusların erkeklerin yarısı kadar olabileceği anlamına gelir.

Bu hayvanlar hakkında ilginç bir gerçek, yetişkin olduklarında pembe renklerinin daha koyu bir hale gelmesidir. Bu hayvanlar, biraz daha kısa bir burunlu ve pembe renkli olmalarının dışında, bildiğimiz normal yunuslara çok benzerler.

Aksolotl

Bu hayvan, arkadaş canlısı bir yüzü olan bir deniz canavarıdır. Evet, aksolotl adındaki bu hayvanı tanımlamanın daha iyi bir yolu yoktur. Bu bir neotenik türdür; yani bu hayvan hala larva iken olgunlaşabilir.

semender türü aksolotl

Bu hayvan bir amfibi olmasına rağmen metamorfoza uğramaz. Çoğu amfibinin denizde ya da karada yaşayıp yaşamadıklarına bakılmaksızın, bu çok nadir görülen bir şeydir.

Bu hayvan yaklaşık 15 santimetre uzunluğunda (5.91 inç) ve bir kurbağa yavrusuna benzer. Meksika’da, özellikle göllerde bulunur; çünkü aksolotllar tatlı su hayvanlarıdır.

Ne yazık ki, diğer birçok türde olduğu gibi, bu güzel hayvan da su kirliliği nedeniyle nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya vahşi hayvanlar arasındadır. Böyle olunca da, diğer türler hayatta kalmak ve bunlarla beslenmek için birbirleriyle yarışırlar.

Tigon ya da Aklan

tigon aklan

Dev bir kedi mi, aslan mı yoksa kaplan mı? Bu fotoğrafı gördükten sonra ne düşündünüz? Cevap sizin için de biraz karmaşık olabilir. Tigon ya da aklan olarak bilinen bu hayvan, bir erkek kaplanın ve bir dişi aslanın melez yavrularıdır. Peki ama bu nasıl oldu?

Cevap çok basit: Büyüme geni sadece dişi aslanlarda ve erkek kaplanlarda bulunur. Yani, bir dişi kaplan ve bir erkek aslan çiftleşseydi, bir tigon doğmazdı. Tigonlar, bir araya gelen iki büyüme geninin sonucudur.

Uçan tilki

Eğer yarasalar zaten tüylerinizi diken diken ediyorsa, dünyanın en büyük yarasası olan bu hayvanı görene kadar bekleyin. Uçan tilkiler 180 santim uzunluğuna (70,86 inç) kadar ulaşabilir. Adlarının ise, kafalarının bir tilki kafasına çok benzemesi ile ilişkisi vardır.

uçan tilki

Neyse ki, bu hayvanlar Avustralya ve Asya’da yaşıyor! Üstelik kör de değiller! Muhtemelen daha önce hiç görmediğiniz bu vahşi hayvanlar ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Hangisi sizin favoriniz olmaya aday?


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.