Çin Burçlarındaki Hayvanlar ve Anlamları

Çin burçlarındaki bu 12 hayvan, farklı ''kişilik'' türleriyle ilişkilendirilmiştir. Çin kültürüne göre burçlar, herkesin yaşamında ve başkalarıyla olan ilişkisinde önemli bir rol oynar.  
Çin Burçlarındaki Hayvanlar ve Anlamları

Son Güncelleme: 07 Şubat, 2019

Çin burçlarındaki hayvanlar ve hikâyelerini merak ediyor musunuz? Öyleyse, bu yazımız tam size göre!

Çinlilere göre, dünyadaki bütün türler arasında düzenlenen bir yarışın ardından Yeşim İmparator 12 hayvan seçmişti. Kazananlar Çin burçlarındaki hayvanlar olma onurunu elde etti. İnsanlar doğdukları yıla göre bu hayvanlardan birine bağlı olacaktı.

Çin burçlarındaki hayvanlar

Çin kültürüne göre, burçlar herkesin hayatında ve diğer insanlarla olan ilişkilerinde rol oynamaktadır, bu yüzden birçok insan için önemlidir. Büyük olasılıkla hayvanınızı ve elementinizi (toprak, su, ateş, odun ve metal) bulmak için hangi yıl ve ayda doğduğunuzu soran birisiyle tanışmışsınızdır.

Her bir burcu analiz ederseniz, özelliklerinin temsil ettikleri hayvanın kişiliğine veya davranışına benzediklerini göreceksiniz. Bazıları için çok fazla hayal gücüne ihtiyacınız var, ancak diğer burçlarda söz konusu hayvanın özellikleri açıkça gözüküyor.

1. Sıçan

Sıçan yılında doğan insanlar (yazımızın başındaki resim bu burca ait) bilgedir, insanlarla zaman geçirmeyi severler ve daima yardım eli uzatmaya isteklidirler. Ayrıca tutumludurlar ve hedeflerine ulaşmak için çok çalışırlar.

2. Öküz

Bunlar sakin, şefkatli, saygı uyandıran insanlardır. Ayrıca sevdikleriyle birlikte vakit geçirmeyi severler, temizlik ve düzene çok büyük önem verirler. İlişkilerde çok kıskanç olabilirler, sanat ve müzikten hoşlanırlar ve çatışmayı sevmezler.

Çin burçlarındaki hayvanlar

3. Kaplan

Bu hayvanın temsil ettiği insanlar tutkulu, enerji dolu, maceracı, zeki, fevri ve bağımsızdır. Kaplanlar eğlenmeyi, her zaman öne çıkmayı ve lider olmayı sever. İlişkilerde, genellikle baştan çıkarıcı ve güçlüdürler, ancak sahiplenici olabilir ve taşkın davranabilirler.

ormanda aslan


4. Tavşan

Tavşan yılında doğan insanlar; duyarlı, arkadaş canlısı, ihtiyatlı ve özenlidir. Diğer birçok burçla uyumludurlar. Huzuru severler, şiddetten nefret ederler ve sakin, uyumlu bir yaşam tarzını tercih ederler. Harika birer arabulucu ya da diplomattırlar.

Çin burçlarındaki hayvanlar listesi

5. Ejderha

Çin burcundaki tek hayali hayvan budur. Yeşim İmparatoru’nu simgelediği için bu burcun en önemlisi olduğu söylenir. Bu burçtaki insanlar, güçlü, canlı ve yaratıcı girişimcilerdir. Sinirlendiklerinde kontrolü kaybederler ve sakinleşmeleri uzun zaman alır.

ejderha

6.. Yılan

Yılanlar kurnaz ve aynı zamanda mantıklıdır. Sahiplenici ve kıskanç olabilirler, ancak her zaman yakınlarına sadık kalırlar. Hatalı olduklarında sinirlenirler, ama bunun dışında oldukça sakin bireylerdir.

çin burcunda yılan

7. At

Bu insanlar popüler, enerjik, sabırsız ve neşelidir. Seyahat etmeyi, yeni insanlarla tanışmayı ve yeni kültürleri ve dilleri öğrenmeyi gerçekten çok severler. At burcundaki insanlar aşkı bulmakta hiç zorlanmaz ve tutkularına kolayca kapılırlar.

çin burcu at

8. Koyun

Bu insanlar arkadaş canlısı, hassas, gururlu, yaratıcı ve maddiyata karşı ilgisizdir (genellikle çok fazla mal sahibi değillerdir). Doğada ve ailelerinin yanında zaman geçirmeyi severler. Baskı veya son teslim tarihi gerektiren görevlerde çok iyi performans göstermezler.

sevimli koyun

9. Maymun

Maymunlar zeki ve eğlencelidir. Ayrıca hızlı ve canlı bir zihne sahiptirler. İkna güçleri yüksektir, girişkendirler. Her türlü sorunu çözebilirler, gerçi arkadaşlıklar ve ilişkiler konusunda her zaman başarılı değillerdir. Sağlıklıdırlar ama eğlenceye de çok düşkündürler.

maymun çin burcu

10. Horoz

Baştan çıkarıcı, verimli, düzenli ve pragmatik olan horozlar iletişim konusunda mükemmeldir ve iyi liderlerdir. Ayrıca bencil ve inatçı olabilirler. Bu burçtaki insanlar sağlıkları hakkında fazla endişelenmezler.

renkli horoz

11. Köpek

Çalışkan, dürüst, güvenilir, sadık ve adildirler. Başkalarının sorunlarını dinlemek için saatler harcayabilirler. Her türlü ilişkiye sadık kalırlar ve partnerleri onlar olmadan dışarı çıktığında üzülürler. Gergin olabilirler.

çin burcunda köpek

12. Domuz

Çin burçlarındaki hayvanlar listemizde son hayvan domuzdur. Bu burçtaki insanlar dürüst, cesur, samimi, kararlı ve irade sahibidir. Bu insanlar her zaman mütevazıdır, tutkulu ve çalışkandırlar. Ayrıca pek egzersiz yapmadıkları için aşırı kilolu olmaya eğilimlidirler.

küçük domuz

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.