Garip Kedi Davranışları

Kediler, hayvanlar alemindeki en şaşırtıcı davranışlardan bazılarına sahiptir. Lavaboda uyuyan veya tuvaletten içen bir kedi bulmak garip değil.
Garip Kedi Davranışları

Son Güncelleme: 12 Mart, 2019

Kediler çok gizemli olabilir ve bazen de çok tahmin edilemezler, ama öyle olsa bile, hala dünyanın en sevilen evcil hayvanlarından biridir. Onlar sevgi verirler, bizi güldürürler ve bazen yaptıkları sıra dışı şeylerle de ilgimizi çekerler. Bazı garip kedi davranışları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Garip Kedi Davranışları

Sadece sosyal medyaya bakarak, gerçekten inanılmaz ve beklenmeyen durumlarda tonlarca eğlenceli kedi fotoğrafı bulabilirsiniz.

Lavaboda uyumak

Bu, sosyal medyada rastlayabileceğiniz ve çekebileceğiniz en komik kedi fotoğraflarından biridir. Neden kediler böylesine rahatsız edici bir yerde uyumaya takıntılılardır?

Aslında, lavabo bir yuvaya ya da bir ine çok benzer, bu da kedilere kendilerini güvende hissettirir. Kaplanlar gibi vahşi atalarından aldıkları özellikler, avlarını gündüz avlamak ve yırtıcılardan gece kaçınmak için saklanmak istemelerine neden olur. Bu nedenle, yuvaları ne kadar küçük olursa, herhangi bir yırtıcının onlara ulaşma olasılığı o kadar düşüktür.

Ayrıca, lavabo muhtemelen yapıldıkları malzemeden ve boru tesisatının sağladığı nemden dolayı evdeki en serin yerlerden biridir. Bu kesinlikle kimsenin bir kediyi bulmayı beklemeyeceği bi yerdir.

Tuvaletten içmek

Kedinizi birden fazla kez tuvaletten su içerken yakalamışsınızdır şüphesiz. Bu size oldukça iğrenç gelebilir, ama onlar için bu sadece bir taze su kaynağıdır.

tuvaletten su içen kedi

Genel bir kural olarak, tuvalet suyu, sürekli bir su akışı nedeniyle, kedinizin su kabındaki suyun oda sıcaklığına kadar ılıklaşmasından ötürü daha taze görünebilir. Tuvaletin ne için yapıldığını bilmezler, dolayısıyla bilmedikleri şey onlara zarar veremez aslında.

Hiperaktif bir biçimde her yerde koşturmak

Bu bir kedide görebileceğiniz en komik davranışlardan biri olabilir. Siz koltukta sakince oturup televizyon izlerken kediniz anidan evin her tarafında koşturmaya başlayabilir. Neler oluyor?

Bazen sadece sahip oldukları fazla enerjiyi yakarlar. Kediler bazen çok fazla enerjiye sahip olabilir ve içgüdüsel olarak onu yakmaları gerekir. Koşmaktan daha iyi bir yol var mı?

Bununla birlikte, garip kedi davranışları, kaşıntı, pire veya onları rahatsız eden bir parazitin sonucu da olabilir. Kedinizin bu kadar koştuğunu görüyorsanız, durumun bu olmadığından emin olmak için kürkünü inceleyin.

Kumaş emmek

Garip kedi davranışları arasından bir diğeri ise kumaş, parmak veya oyuncak emmeyi seviyor olmaları. Bir yavru kedi bunu yaparsa, endişelenecek bir şey yoktur. Bu onların sadece yeni çevrelerini tanıma yöntemleridir. Ancak, eğer bu yetişkin bir kedi ise, o zaman farklı bir durum söz konusudur.

Yetişkin bir kedi kumaşları veya diğer nesneleri emme eğilimindeyse, kedinizin veterinere gitmesi gereken zorunlu bir durum söz konusu olabilir.

Bu normalde, bir yavru kedi çok erken sütten kesilmişse ve süt almak için hala emme dürtüsü varsa gerçekleşir. Yetişkin kediniz böyle davranırsa tanı için veterinere gitmekte tereddüt etmeyin.

Ağzı açıkken size bakmaları

Bu davranış Flehmen tepkisi olarak bilinir. Ağzı açık bırakma durumunu tamamen açıklayan bir Almanca kelimeden gelir.

kedilerde flehmen tepkisi

Kediler bunu havadaki kokunun ağzın üst kısmındaki vomeronazal organa ulaşabilmesi için yaparlar. Böylece burunları haricinde bir organı da kullanarak koku hakkında bilgi edinebilirler.

Bunlar garip kedi davranışları içinden bazılarıdır. Kedinizin böyle davrandığını fark ettiniz mi?


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.