Evcil Hayvanlarınızla Hangi İşletmelere Girebilirsiniz?

Köpeklerin restoranların açık alanlarına, mağazalara ve diğer işletmelere girmesine izin verilmesi şaşırtıcı değildir. Hatta, otobüs veya metroya bile binmelerine izin verilmektedir.
Evcil Hayvanlarınızla Hangi İşletmelere Girebilirsiniz?

Son Güncelleme: 05 Kasım, 2018

Alışverişe, yürüyüşe veya dışarıda yemek yemeye gittiğinizde, evcil hayvanlarınızı evde bırakmak konusunda kendinizi kötü hissedebilirsiniz. Bununla birlikte, onlar yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Büyük ihtimalle onları yanınızda götürmeyi çok istersiniz, ancak bu her zaman mümkün değildir. Bugün, evcil hayvanınızla birlikte hangi işletmelere girebileceğinizden bahsedeceğiz. Onlarla nereye girebileceğinizi  veya giremeyeceğinizi bilmek, bu durumu sizin için daha kolay hale getirecektir.

Evcil Hayvanınızı kabul eden işletmeler

Birkaç yıl önce, evcil hayvanların halka açık yerlere alınması tamamen yasaktı. Günümüzde bu durum değişti ve artık el çantanıza sığmayacak kadar büyüklükte olan kedi veya köpeğinizi bile alabilecek yerler var.

Restoranların açık alanları

Birçok restoranın açık alanlarında ‘hayvan ile girilmez’ yazan posterler vardı. Artık, sayıları h er geçen gün artan  işletmeler, açık alanlarına hayvanların girişine izin veriyor. 

Restoranlar ,  – – rehber köpekler hariç – – hijyenik nedenlerden dolayı içeriye  hayvanların girmesine izin vermez Ancak, köpeğinizle, kedinizle ya da başka bir evcil hayvanınızla dışarıda iyi bir yemek keyfi  yapmanız mümkündür.

Köpeğinizle restorana gitmek

Giyim mağazaları

Birkaç yıl önce, mağazalara köpeklerin girmesine izin verildi. Belki de, köpeğiyle sessizce alışveriş yapan birinin yanınızdan geçtiğini görmek size tuhaf gelebilir. Şimdilerde buna izin verildi ve siz de evcil hayvanınızla aynı şeyi yapabilirsiniz.Giyim mağazaları, mobilya mağazaları ve daha birçokları hayvanların girmesine izin veriyor. Bilmeniz gereken şey, güzel bir öğleden sonrasında alışveriş yapmadan önce hangi mağazaların onların girmesine izin verdiğidir.

Güzellik Salonları

Günümüzde, kuaföre gittiğinizde köpeğinizi birkaç saat evde bırakmak zorunda değilsiniz. Artık onu yanınıza alabilirsiniz! İşiniz bitene kadar o sizi bekleyebilir. Hatta sizin işiniz görülürken, köpeğiniz için de bakım hizmetleri sunan kuaförleri de tercih edebilirsiniz. Evcil hayvanınızla birlikte böyle bir deneyimi paylaşmayı hiç düşündünüz mü?

Toplu taşıma

Yaklaşık iki yıl önce, hayvanlar İspanya’daki bazı ulaşım araçlarına alınmaya başlandı. Köpekler, ilk etapta metroya ve daha sonra da otobüslere alınmaya başlandılar.

Köpeğinizle toplu taşıma araçlarına binmek

Taksiler ve Uber sürücüleri de araçlara evcil hayvanların alınmasına izin veriyor. İster köpek, ister başka bir hayvan olsun, evcil hayvanınızla birlikte seyahat etmek dünyanın hemen her yerinde artık mümkün.

Müzeler ve diğer yerler

Hayvanların girmesine izin veren bazı müzeler, sinemalar veya ticari mekanlar bulunmaktadır. Evcil hayvanınızla birlikte kültür, sanat faaliyetlerinin veya güzel filmlerin tadını çıkarabilmek, asla gerçekleşmeyeceğini düşündüğünüz bir hayal miydi? Eh, artık, şimdi tüm bunları yapabilirsiniz!

Akılda tutulması gerekenler

Şüphesiz, evcil hayvanların içeri girmesine izin veren pek çok mağaza var, ancak bu karar, her bir işletmenin kendi yönetim politikasına bağlıdır Bu yasal olmasına rağmen, uygulama zorunluluğu olmadığı anlamına gelir. Hayvanların içeri girmesine izin verilip verilmeyeceği, her mağaza veya işletmenin kendi kararaına bağlı olduğu anlamına gelir.

Bu nedenle, içeri girmesine izin verilmezse onlara kızmayın, ama buna izin veren işletmeleri de takdir edin. Hiç şüphesiz yakın bir gelecekte, hayvanınızla birlikte kaliteli zaman geçirmenizi sağlayacak olan pek çok yer olacaktır.

Ticari mekanlara girerken ve caddede yürürken, tüm yasal belgelere sahip olmanız gerektiğini ve tüm zorunlu düzenlemelere uymanız gerektiğini unutmayın. Örneğin, sahip olduğunuz hayvanınızın ırkını göz önüne alın, çünkü bazı türlerin tasma ile gezdirilmesinin ve ağızlık takmasının zorunlu olduğu bir kanun olabilir.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.