En Güzel 5 Ötücü Kuş

Çoğu durumda, bir kuşun görünümü ve sesi birlikte gelir. Bu yazımızda sadece güzel şarkı söylemekle kalmayıp aynı zamanda güzel de görünen kuşlara örnekler bulabilirsiniz.
En Güzel 5 Ötücü Kuş

Son Güncelleme: 28 Mayıs, 2021

Yatak odanızın pencere pervazında güzel bir ötücü kuş ile uyanmak kadar güzel çok az şey var. En güzel ötücü kuşların hangileri olduklarını öğrenmek için bu makaleyi okuyun. Onlardan keyif almak istiyorsanız, onları bir kafeste tutmanıza gerek yok… sadece daha fazla ağaç dikin!

En güzel ötücü kuş türleri hangileridir?

Belki caddeye ağaç dikmenin mümkün olmadığı bir şehirde yaşıyorsunuz, ancak bu, sırf sizin için şarkı söyleyebilsinler diye bir kafese tutsak edilmiş bir kuş edinmek için bir neden değil. Kırsal kesimde veya parkta yürüyüşe çıkmak, aşağıdaki kuşlardan gelen müziğin keyfini çıkarmak için iyi bir yoldur.

1. Saka Kuşu

Bilimsel adı Carduelis‘tir (yukarıdaki fotoğrafta) ve ağırlıklı olarak Avrasya’da, Akdeniz’in Kuzey ve Güney’i de dahil olmak üzere Kuzey Amerika’da yaşıyor.

Çok küçükler, güzel ve renkli tüyleri var ve söyledikleri şarkılar bütün hayvanlar alemindeki en güzel şarkılardan bazıları. Düşük ve tiz sesleri karıştırabilir ve uçarken şarkı söyleyebilirler! İlkbahar ve yaz aylarında daha aktiftirler ve ayrıca büyüleyici cıvıltılar besteleyebilirler.

2. Bülbül

Bu, bu listenin dışında bırakılamayacak harika bir müzik yeteneğine sahip başka bir küçük kuş. Bülbül, ötücü, göçmen bir kuştur (kışın Afrika’ya uçarlar) ve Avrupa ve Asya ormanlarında yaşayan bir böcek yiyicidir. Yoğun çalılarda yuvalarını yere yakın yaparlar.

Erkekler, diğer seslerin yanı sıra yüksek sesle homurdanarak ve ıslık çalarak şarkı söylemeleriyle ünlüdür. Gündüzleri daha aktif olsalar da bazıları geceleri de “sanatsal performanslar” sergiliyorlar. Birçok insan için bu kuşlar baharın gelişinin habercisidir.

Bülbül yaklaşık 16 cm boyunda, kanatları ve kuyruğu sarımsı kahverengi, göğsü açık kahverengi renkte olan bir kuştur. Cinsiyetler arasında kayda değer bir fark yoktur.

3. Karatavuk

Farklı karatavuk türleri vardır ve hepsi bu en güzel ötücü kuş listesine dahil edilebilir. Turdus Merula veya karatavuk, tüm Avrupa’da, Kuzey Afrika’da, Arap Yarımadası’nda ve Batı Asya’da yaşar.

Kara tavuk kuşu

Erkekler siyah tüylerle kaplıdır ve göze çarpan tek şey sarı olan gagaları ve bacaklarıdır. Dişiler kahverengidir ve gagaları ve bacakları çarpıcı bir turuncu renge sahiptir.

Meyveleri, böcekleri, solucanları ve tohumları yerler. Genellikle koştukları ve etrafta zıpladıkları yerde yiyecek bulurlar. Erkekler bir yaşından itibaren, bölgelerini işaretlemek için Ocak ve Temmuz ayları arasında şarkı söylemeye başlarlar.

Müziklerinin sesi düşük perdeli, melodik ve flüt benzeridir Melodik varyasyonları ve doğaçlamaları onları diğer ötücü kuşlardan ayırır.

4. İspinoz

Bu kuş, güzel şarkı söyleyen ve topraklarının çoğunu karatavuk ile paylaşan başka bir kuş. Ormanlık alanları severler, ancak onları bahçelerde ve çiftliklerde de bulabilirsiniz. Ağaçlara yuva yaparlar ve evlerini liken ve yosunla süslerler.

Bir çitin üzerinde ispinoz

Bu kuşlar, yakındaki daha sıcak yerlere sığınsalar da, kış aylarında göç etmezler. Gençken böcek temelli, yetişkinlikte tohum bazlı beslenme şekilleri vardır.

Şarkıları çok güçlü ve bilindiktir. Erkekler üç tür farklı şarkı bilir ve hatta bölgeye bağlı olarak lehçelere sahip olabilirler.h

5. Kızılgerdan

Biri Avrupa’da, diğeri Amerika’da olmak üzere iki tür kızılgerdan türü vardır ve her ikisi de bu listeye dahil edilebilir. Avrupalı olan çok sosyaldir, ormanlarda yaşar ve bülbüle benzer müzikal ve melodik bir uğultu çıkarır.

kızılgerdan kuşu

Yaklaşık 20 cm boyundadırlar ve erkeklerin ve dişilerin benzer tüyleri vardır. Yüzleri ve göğüsleri turuncu, boyunları ve gövdeleri grimsi mavi renkte, karınları beyaz, sırtları ve bacakları kahverengidir. Doğduklarında turuncu ve kahverengidirler.

Çoğunlukla böcekleri, örümcekleri ve solucanları yerler. İnsanlara alıştıkları için çoğunlukla gündüz ortaya çıkarlar. Yumurtalarını dallardan veya yosunlu taşlardan, çimenlerden ve yapraklardan yapılmış bir yuvaya bırakırlar. Dişiler yılda üç kez beş ila altı yumurta bırakabilir. İlginizi çekebilir ...

Güney Kızkuşu Hakkındaki Her Şeyi Öğrenin
My Animals
sayfasında okuyun My Animals
Güney Kızkuşu Hakkındaki Her Şeyi Öğrenin

Küçük bir yağmurkuşu olan ve Güney Amerika'nın büyük bir kısmında yaşayan güney kızkuşu hakkında bilmeniz gereken her şeye bu yazımızda yer verdik.


Benim Hayvanlarım sayfasındaki içerikler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçemezler. Şüphe ya da endişe duyduğunuz herhangi bir durumda, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.