Köpeğinize En Uygun Köpek Otelini Nasıl Seçmelisiniz

Ya köpeğimi yanımda tatile götüremezsem?
Köpeğinize En Uygun Köpek Otelini Nasıl Seçmelisiniz

Son Güncelleme: 04 Haziran, 2020

Tatile çıkmayı düşünürken köpeğimizi de hesaba katmak durumundayız. Eğer onu da yanımızda götüremezsek? Belki bir akrabamıza bırakabilirdik ama onlar tatile gidiyor! Peki ya bir köpek oteli?

Geçen on yıl süresince ortaya çıkan girişimciler sayesinde her şeyin çoktan icat edildiğini söyleyebiliriz. Köpekler için otel buna dahil! Bu yazıda size biraz bu otellerden bahsedeceğiz.

Köpek oteli nedir?

Parkta gezdirilen üç adet köpek

Köpek oteli köpeğimizi birkaç günlüğüne bırakabileceğimiz ve onun için mümkün olan en iyi bakımı garantileyebileceğimiz bir yer.

Sırf bu amaca hizmet eden müesseselerin yanı sıra köpeğinizi misafir edebilecek veteriner klinikleri ve hastaneler de bulabilirsiniz.

Bunların yanı sıra köpek otelinin büyük bir avantajı da açık alanlardır. Etrafta başka hayvanlar da bulunur ve kafeslerde tutulmazlar.

Belki haberiniz yok ama civarda köpeğinizi bırakabileceğiniz bir köpek oteli olma ihtimali oldukça yüksek. Akıllara gelen soru ise şu: Köpeğinize iyi bakıldığı düşüncesiyle rahat olabileceğiniz iyi bir yeri nasıl seçebilirsiniz?

İyi bir oteli nasıl seçmeli

Maalesef her şeyde olduğu gibi kötü üne sahip köpek otelleri de mevcut. Bundan dolayı ideal olanı seçmek oldukça önemli. Bu önerileri takip ederek eminiz ki iyi bir otel bulabilirsiniz:

  • İnternette araştırın. Bir köpek oteli bulduğunuzda o otelle ilgili bilgileri bulun ve diğer kullanıcıların hakkında neler söylediğine göz atın. Eğer otel sitesinde bu kullanıcılarla konuşma şansınız varsa daha da iyi. Sitede hiç değerlendirme olmaması iki anlama gelebilir: ya yeni açılan bir müessesedir ya da hiç de iyi değildir! Eğer durum bu ise kendiniz gidip bakarsanız daha iyi olacaktır.
  • Karşılaştırın. Gördüğünüz ilk yerde kararınızı vermeyin. İncelemek için kendinize uzun bir süre tanıyın. İyi bir karar verebilmek için avantajlarına, dezavantajlarına ve fiyatlara bakın.
  • Kendiniz gidin. Sadece internetten bulduğunuza karar vermeyin, kendiniz de oraya gidin.İmkanlara bakın, personelle tanışın, diğer hayvanlara nasıl davrandıklarını inceleyin. Onlara köpeğinizin kulübesinin nerede olacağını sorun, vb.
  • Diğer müşterilerle konuşun. Siz oradayken başka müşterilerin de civarda olması muhtemel. Onlarla konuşun ve mekanın itibarı hakkında sorular sorun. Evcil hayvanlarını oraya ilk kez mi bıraktıklarını ve tecrübelerini öğrenin. Başkalarının pozitif görüşlerini duymak rahatlamanıza yardım edecektir.
  • Güvenlik tedbirlerini öğrenin. Personelle konuşun ve gerekli olduğunu düşündüğünüz her soruyu sorun. Bir başka köpek sizin köpeğinize saldırırsa ne olur, köpeklerin kaçma ihtimali var mı, bir kaza durumunda tıbbi yardım mevcut mu vb. gibi sorular.

Oteldeyken

Köpeğiniz için en iyi oteli seçtiğinizde aşağıdaki durumları düşünün:

Ağzında çiçekle koşan bir köpek

  • Köpeğinizin beslenme düzenini değiştirmediklerine emin olun. Gerekirse oluşabilecek karışıklıkları önlemek için kendi köpek maması paketinizi götürüp üstüne kendi köpeğinizin adını yazın.
  • Hayvanınızın kendi mama kabını götürün. Köpeğiniz kulübesinde kendi evinde gibi hissetsin diye mama ve su kabını da orada bırakabilirsiniz.
  • Gerekenden fazla oyuncak götürmeyin. Bu sadece otel personeline gerekenden fazla sorumluluk yükleyecektir. Fazla oyuncak evcil hayvanınızın odasında fazladan yer kaplayacaktır. Ayrıca diğer köpekler bu oyuncakları alabilir ve işin sonunda bu oyuncakları kaybedersiniz.
  • Eğer köpeğinizin herhangi bir hastalık ya da patolojisi varsa personele bunu bildirin. Gereken tüm aşıları otele giriş yapmadan verin.
İlginizi çekebilir ...
Köpek Aşıları: Aşıların Yan Etkileri
My Animalssayfasında okuyun My Animals
Köpek Aşıları: Aşıların Yan Etkileri

Köpek aşıları tüylü dostunuzu hepatite veya gençlik hastalığına karşı koruyabilir. Diğer taraftan, bu tür aşılar alerjik reaksiyonlara da neden olabilir.