Kedinize Verebileceğiniz Popüler İsimler

Evcil dostunuza isim vermek kolay iş. Pek çok insan, evcil hayvanı daha eve gelmeden onun için bir isim seçmiş oluyor. Öyleyse günümüzün popüler kedi isimlerine bir göz atalım.
Kedinize Verebileceğiniz Popüler İsimler
Francisco María García

Yazan ve doğrulayan avukat Francisco María García.

Son Güncelleme: 21 Aralık, 2022

Genellikle yeni bir evcil dostunuz için bir isim seçmek kolay olur. Pek çok insan, evcil dostları daha eve varmadan onlar için çoktan bir isim belirlemiş oluyor. Diğer insanlar için ise mükemmel isim, dostunu ilk gördüğü anda aklında belirmiş oluyor. Peki ama günümüzde kedinize verebileceğiniz popüler isimler nelerdir?

Elbette bu, her zaman o kadar da kolay olmuyor. Bu bir ailenin evcil hayvanıysa o zaman sürekli tartışmalar yaşanabiliyor ve kimse tek bir isim üzerinde anlaşmayı başaramıyor. Tüm tavsiyeler havada uçuşuyor ama son kararı genellikle ebeveynler veriyor.

O zaman siz de ailenize yeni bir evcil hayvan getirmeyi düşünüyorsanız sizin için hazırladığımız popüler kedi isimlerine bir göz atabilirsiniz.

Popüler kedi isimleri

Betty

Hanna- Barbera’nın yapımcısı olduğu, Taş Devri çizgi filminin karakterlerinden ilham alarak kedinize, Betty ismini verebilirsiniz.

Tom

Taş Devri meşhursa o zaman Tom ve Jerry tek kelimeyle efsanevidir. Hanna-Barbera tarafından üretilen bu çizgi filmler, meşhur olmadan çok öncesinde de önemli yapımlardı. Bu, erkek kedilere verilen en yaygın isimlerden biri olmakla beraber, Tom karakterinin bir klasik olmasının önüne geçemez.

Kitty

Kitty, Japon popüler kültüründeki en önemli karakterlerden biridir. Yapımcıları, Kitty’nin aslında Londralı bir İngiliz kızı olduğu konusunda ısrarcı olsa da bu küçük kedi, her zaman mutlu ve neşeli görünüyor.

Kedi isimleri: kedinize verebileceğiniz harika isimler

Daha sıra dışı bir isim seçmek istiyorsanız o zaman kedinize, Kitty’nin kendi evcil kedisinin ismi olan Charmy adını verebilirsiniz.

Nero

Eğer kedinize daha güçlü ve daha etkili bir isim vermeyi düşünüyorsanız o zaman neden Nero gibi ünlü bir Roman imparatorunun ismini vermiyorsunuz? Benzer şekilde kedinize Sezar, Augustus, Jül, Marcus ya da Aurelius gibi isimleri de koyabilirsiniz.

Kleopatra

Antik Roma’nın öncesinde Antik Mısır vardı. Kesin bir tarihsel gerçeğe dayanmasa da Kleo, kedi sahipleri tarafından kullanılan yaygın bir varyanttır.

Batman

Aslında Batman, kedilerden çok köpekler için daha popüler bir isim olmasına rağmen çizgi roman hayranları, kara kedilere bu ikonik DC karakterinin adını vermeye karşı koyamıyor. Aynı zamanda kedinize Batman’ın ikinci karakterinin ismini de verebilirsiniz: Bruce. Bu fikirden yola çıkarak Superman, Clark ya da Kent, Iron Man ya da Tony ve hatta Peter isimleri de bu seçenekler arasında yer alabilir.

Catwoman

Bob Kane’nin kurgusal evreninin bir diğer karakteri olan Catwoman, Kara Şövalye’nin (Batman) en meşhur baş düşmanıdır. Çizgi romanlardan ilham alınmış daha fazla isim istiyorsanız yine aynı şekilde Lois (Lois Lane), Natasha (Marvel karakteri olan Black Widow) ya da Mary Jane (özellikle Örümcek Adam artık ekranlara geri döndüğüne göre) isimlerinden birini seçebilirsiniz.

Ünlü isimleri

Eğer kediniz, ismini ünlü bir kişiden alsın istiyorsanız o zaman Tine, Malet ya da Paloma gibi isimlere şans verebilirsiniz.

Simba

Simba, Somali ve İran kedileri için mükemmel bir isimdir. Aslan Kral’ın yeni canlı çekim versiyonunun son gösterimiyle birlikte bu isim, bir kez daha kedi arkadaşlarımız için en popüler isimlerden biri haline geldi.

Fluffy veya Pofuduk

Harika isimler arasında yer alan Fluffy (Pofuduk); Ragdoll, Ankara ya da Laperm Kedileri için en iyi seçeneklerden biridir. Bu kedilerin uzun tüyleri düzenli olarak fırçalanmalıdır, tabii eğer ki mobilyalarınızın, nasıl desek… pofuduklaşmasının önüne geçmek istiyorsanız…

Ronaldo

Bir başka harika seçenek de evcil hayvanınıza ünlü bir spor kişiliğinin adını vermektir. Bunlar arasında Cristiano, Leo, Lionel, Messi, Rafa, Nadal veya Roger gibi isimler yer alabilir.

Kedinize verebileceğiniz harika isimler

Tenis temasıyla devam edecek olursak; kedinize Conchita, Martina, Serena ya da Venus adını da verebilirsiniz (ancak bu son seçenek, birtakım başka ünlü figür için kullanılabilir).

Romeo, Silvester, Tito ve Coco

Bunlar, Garfield gibi isimlerle birlikte, kediler için gerçekten popüler seçeneklerdir. Alternatif olarak, daha entelektüel bir yoldan gitmek istiyorsanız, Picasso, Salvador ya da Dali gibi bir isim seçebilirsiniz.

Juliet, Luna, Estrella ve Nina

Bu güzel isimler, dişi kediler için gerçekten popüler seçeneklerdir. Bir sanat severseniz, Frida ya da Carmen gibi isimler de harika bir seçim olacaktır.

İlginizi çekebilir ...
Kedilerle İletişim: Kedim Bana Ne Söylemeye Çalışıyor?
My Animals
sayfasında okuyun My Animals
Kedilerle İletişim: Kedim Bana Ne Söylemeye Çalışıyor?

Kedilerle iletişim, hepsi farklı anlama sahip ses ve fiziksel işaretlerin karışımından oluşur. Bugünkü yazımızda, bu konuyla ilgili her şeyi anlata...


Benim Hayvanlarım sayfasındaki içerikler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçemezler. Şüphe ya da endişe duyduğunuz herhangi bir durumda, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.