Kediler Hakkında Ev Anekdotları

Belki de hayali olan bu anekdotlar, kedigiller ve sahipler arasındakiilişkiyi ve bir arada yaşamanın ne kadar eğlenceli olabileceğini yansıtıyor.
Kediler Hakkında Ev Anekdotları
Francisco María García

Yazan ve doğrulayan Aavukat Francisco María García.

Son Güncelleme: 21 Aralık, 2022

Kediler çok özel hayvanlardır ve hepimizde muazzam bir ilgi ve merak yaratırlar. Bu nedenle popüler kültürde bu hayvanlarla ilgili, içgüdüsel yeteneklerine ve sözde ‘duygu ötesi’ güçlere ilişkin birçok efsane, hikaye ve mit bulunmaktadır. Aşağıda, kediler, davranışları ve insanlarla ilişkileri hakkında bazı ev anekdotlarına göz atacağız.

Kediler hakkında 5 ev anekdotu

İlk bakışta sevecen ve sakin görünseler de, bazı kediler günlük yaşamda komik ve tuhaf durumlara neden olan farklı kişiliklere sahiptir. Kedileri çekici buluyor ve sahiplenmek istiyorsanız, sizi bekleyen şeylere kendinizi hazırlamak için aşağıdaki ev kedisi anekdotlarından bazılarını okusanız iyi olur!

1. Bir kedi, sahibi ve veterinere alışılmadık bir ziyaret

Bir gün, belli bir yaştaki bir kadın, taşıyıcının içindeki bir kediyle veteriner kliniğine girdi. Kadın, anlatması gereken çok acil bir sorun nedeniyle veterinerle konuşmak istedi.

taşıyıcı kafesinden kafasını uzatmış bakan kedi

Kadın, bir önceki hafta kız kardeşinin yatağında bir solucanla uyandığını iddia etti. Doktor hikayeyi duyunca ve kadının onu neden görmeye geldiğini tam olarak anlayamayarak, kız kardeşine bir doktor bulmasını önerdi. Daha sonra kadına tam olarak neden kliniğini ziyarete geldiğini sordu.

Ancak kadın hala hikayesini bitirmemişti ve sorunu açıklamaya devam etti. Daha sonra kız kardeşinin, kendisine parazit önleyici bir ilaç yazan doktora gittiğini söyledi. Hatta ilacı hafta sonu, önceki gece ve aynı gün almıştı.

Tutarsız hikayeden oldukça sıkılmış olan veteriner, kız kardeşinin doktorunun talimatlarına uymasının harika olacağını düşündüğünü söyledi. Ancak kadın hâlâ hikayesini bitirmemişti…

Bu kadın, kız kardeşinin yavru kediden üç metre uzunluğunda bir parazit çıkardığını anlatarak devam etti (hayal etmesi hoş bir görüntü değil). Veteriner, ineklerde ve domuzlarda daha da uzun olabilen tenyalar olduğunu söyledi.

Solucan değildi, kediydi

Kadın oldukça tedirgin bir şekilde hikayesine devam etti. Kız kardeşinin devasa paraziti doktoruna göstermek için bir kavanoza koyduğunu söyledi. Mantıken veteriner, bunu gördüğünde doktorun ona ne söylediğini sordu.

Ancak kadın, paraziti kedisi yediği için doktora götüremediklerini söyledi! Uzun bir hikayeden sonra, veterinere sormak istediği asıl sorunun, solucanla ilgili o iğrenç bölümden sonra kedisine ne yapması gerektiği olduğu ortaya çıktı.

2. Lüks bir ev, tombul bir kedicik ve beklenmedik bir son

Çok lüks bir binanın beşinci katında 60’lı yaşlarının sonlarında bir kadın yaşıyordu. Her zaman çok iyi giyinen bu kadın, Cindy adında siyah bir kedi yavrusunun gururlu sahibiydi.

Kediler hakkında ev anekdotları, siyah kedi

Bir gün kadın kedisinin fazla kilolarından ve sinirliliğinden çok endişelenerek veteriner kliniğine gitti. Ona göre, Cindy hızla kilo almıştı ve her zamankinden daha huzursuzdu.

Veteriner semptomları doğrulamak için birkaç soru sordu, ancak hiçbir hastalık belirtisi bulamadı. Daha sonra sahibine, yavru kedisinin intakt olup olmadığını veya kısırlaştırılıp kısırlaştırılmadığını sordu. Kadın buna, hayvanlarını kısırlaştırmayı sevmediğini ve Cindy’nin hiç ameliyat olmadığını söyledi.

Veteriner hekim, özellikle yavru kedinin karnında olmak üzere kapsamlı bir fizik muayene yaptı. Doktor karnını hissettikten ve gelişmekte olan fetüslerin varlığını tespit ettikten sonra kadına bakar ve şöyle der: “Ama hanımefendi, kediniz hamile, bilmiyor muydunuz?”

Profesyonelin sorusuna biraz öfkelenen kadın yanıtlıyor: “Hayır efendim, bu imkansız. Cindy asla evden çıkmaz.” Tabii ki, veterinerin kafası karışır ve birkaç saniyeliğine kendi teşhisinden şüphe eder.

Ama Cindy o kadar yalnız değildi…

Pencereden bakan veteriner, komşu bir dairenin penceresinde büyük ve güzel bir kedi fark eder. Bu yüzden kedinin sahibine sorar: “Affedersiniz hanımefendi, ama dairenizde başka bir kediniz olup olmadığını bana söylemediniz.”

Evet, evde başka bir kedim daha var”, kadın yorgun ve kızgın bir ses tonuyla cevap veriyor.

“Üzgünüm hanımefendi ama bana söyleyebilir misiniz: bu kedi erkek mi dişi mi?” diye sorar, veterinerlik bilgisinin başarısızlığa uğramadığını açıkça görerek rahatlamıştır.

Tahmin edebileceğiniz gibi kadın, erkek bir kedisi olduğu yanıtını veriyor. Veteriner yüzünde yarı bir gülümsemeyle diğer kedinin kısırlaştırılıp kısırlaştırılmadığını sorar.

“Doktor, size hayvanlarımı kısırlaştırmayı sevmediğimi söylemiştim. Ameliyat olmadı” diye yanıtlıyor kadın, ses tonunda biraz öfkeyle.

Bu yanıtla karşı karşıya kalan veteriner, kedilerinin çiftleştiğini ve Cindy’nin hamile olduğunu ona bildirdi. Bu ifadeyi duyunca büyük bir korkuyla ve  öfkeyle cevaplıyor:

“İmkansız doktor, onlar kardeş!”.

Kedilerle ilgili bu komik ev anekdotlarından yararlanarak, kedilerimizde etkili üreme kontrolünü sürdürmenin önemini size hatırlatmak istiyoruz.

3. Manipülatif kedi

Bir kadın ve torunu bir apartmanın üçüncü katında yaşıyorlardı ve evlerini güzel bir kediyle paylaşmaktaydılar. Bir gün, kadın balık pişirmeyi planladı, bu yüzden dondurucudan biraz donmuş balık çıkardı ve balkonunda güneşe koydu – ikisi için yeterliydi.

Tabii ki, kedi lezzetli ziyafetten yayılan aromayı çabucak algıladı, bu yüzden kısa sürede mamayı çalmak için bir plan yaptı. Sahibinin dikkatinin dağıldığı ve balığa kimsenin bakmadığı bir anı yakalayarak hızla balkona koştu. Ancak, sahibinin amacını gerçekleştirmesinin uzun sürmeyeceğini hesaba katmamıştı.

Kedi dişlerini değerli ganimetine batıramadan hemen önce, sahibi onu iş üstünde yakaladı. Başka bir çıkış yolu olmayan kedi balkondan atlamaya karar verdi, bu da sahibini ölümüne korkuttu çünkü böyle bir düşüşten kurtulamayacağını düşündü. Gözlerinde yaşlar ve derin bir hüzünle kendi kendine konuştu ve şöyle dedi:

“Zavallı kedim, sana her gün balık ısmarlayabilirdim”

Daha sonra zavallı ölü kedisini almak için alt kata inmeye çalıştı ama dairesinin kapısında onu bir sürpriz bekliyordu. Sanki hiçbir şey olmamış gibi eve gelen küçük tüylü arkadaşıydı. Tabii ki, kadın ona sarıldı ve sevgiyle öptü, hiçbir yarası yoktu. O gün, küçük kedi dahil herkes biraz balık yedi.

Tek sorun, küçük kedinin durumdan ders almaması ve arada bir aynı şeyi yapmasıydı. Yemek çalar ve ailesini korkutmak için kendini balkondan aşağı atardı. Tekrar “ölümden döndüğünde”, sahibi onu lezzetli bir ikramla ödüllendiriyordu.

4. Fazla Harcama

Kedisiyle birlikte yaşayan genç bir bekar, su faturasının epeyce arttığını fark etti. Zaman geçtikçe, komşularından birinin bir şekilde ondan su çaldığından şüphelenmeye başladı ve kontrol etmesi için bir tesisatçı çağırdı. Beklediğinin aksine, tesisatçı su bağlantısında garip bir şey bulamadı.

Zaman geçti ve genç adam faturasının neden bu kadar yüksek olduğunu anlayamadı. Cevap alamamaktan bıkmış, evine giren ve izinsiz su kullananın bir aile üyesi ya da arkadaşı olduğu sonucuna varmıştı. Bu nedenle hırsızı yakalamak için video kameralar kurmaya karar verdi.

Videoyu kontrol ettiğinde ise gördüklerine inanamadı. Sevgili, tatlı kedisinin mutfak musluğunu nasıl açacağını öğrendiği ortaya çıktı. Sadece bu da değil, sahibi uzaktayken, kedi günde 6 saat suyun akışını izlemek için her gün lavaboya tırmanıyordu. Genç adam bunu neden fark etmemişti? Çünkü, musluk bir süre sonra kendi kendine kapanıyordu, yani temelde mükemmel bir şekilde gizlenebilen bir suçtu.

5. Sihirli sözler

Kedi Vanessa, ona iyi bakan ve onu şımartan sevgi dolu bir aileyle yaşıyordu. Ona hiç bağırılmamıştı, çünkü yaramazlık yaptığında bile, bunu nazik ve anlayışlı bir şekilde anlatıyorlardı. Bir gün sahibi, görüntülü görüşme yoluyla önemli bir iş görüşmesi yaptı. Üzerini değiştirmeye başladı ve bilgisayarını bağlanmaya hazır bir şekilde bıraktı.

Çağrı başlamadan dakikalar önce, yanında küçük Vanessa belirdi. Görüşme yapacağı kişinin sesini duyar duymaz, bilgisayarın yanında miyavlamaya ve mırlamaya başlamıştı. Bu, sahibini eğlendirmedi ve durum karşısında sinirlendi. Neyse ki, toplantı yaptığı kişi gülmeye başladı ve bunu iyi bir şekilde  karşıladı.

Sonunda, sahibi bir nefes aldı ve Vanessa’ya bakmak için döndü. Dünyanın en sakin sesiyle ve büyük bir nezaketle şunları söyledi:

“Vanessa, benimle olman bir zevk ama korkarım bu doğru zaman değil, senden gitmeni istemek zorundayım.”

Bunun üzerine kedi arkasını döndü ve kapıya doğru yürüdü. Küçük Vanessa, adeta sihirle, sahibinin ondan ne istediğini çok iyi anlamış ve hemen itaat etmişti.

Kediler hakkındaki ev anekdotlarımızı beğendiğinizi umuyoruz! Bize anlatmak istediğiniz hikayeniz var mı?


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.