Kedi Sevdiğimi Nasıl Anlarım?

Birini "kedi aşığı" unvanına layık kılan nedir? Buradan öğrenin. İşte bir ipucu, Onları çok sevmek yetmez!
Kedi Sevdiğimi Nasıl Anlarım?

Son Güncelleme: 15 Mayıs, 2022

Bir kedi aşığı olmak basittir çünkü evcil kedigiller sevimli, sevecen ve harika birer arkadaşlardır. Onların cazibesine kapılmamak elde değil! Aslında, birini evlat edinenler genellikle daha fazlasını almak isterler.

Ancak kendinize bir kedi aşığı diyorsanız, bu unvanın basit bir hayvan sevgisinin ötesinde birçok nitelik gerektirdiğini bilmelisiniz. Bunun için kimsenin size sertifika vermeyeceğinden değil, ancak harika bir kedi aşığı olmak için kaç şartı yerine getirdiğinizi kontrol etmek sizin için eğlenceli ve merak uyandırıcı olabilir. Başlayalım.

Bir kedi aşığı olup olmadığımı nasıl anlarım?

kedisiyle oynayan bir sahip

Birinin kedi sever olup olmadığını anlamak için herhangi bir liste veya test yoktur. İlk şartın bu hayvanları gerçekten sevmeniz olması mantıklıdır, ancak her zaman ihtiyaç duyulan tek şey bu değildir. Bu tip bir insanın bazı özelliklerine bir göz atalım.

Kedi videoları gününüzü saatlerce alır

İnternet, kedi etolojisinin açık ara en büyük deposudur. Herkes kedilerin komik bir şeyler yaptığı videoları görmüştür, ancak bir kedi aşığı en iyilerini bulma, onlardan zevk alma ve etrafa yayma sanatında ustalaşmıştır.

Üstelik kedinin hiçbir şekilde acı çekmediğini ve herhangi bir yanlış uygulama veya hayvan istismarının teşvik edilmediğini bildiğiniz videoları nasıl seçeceğinizi de biliyorsunuz. Bir kediyi neyin rahatsız ettiğini veya incittiğini bilecek kadar iyi tanıyorsunuz.

Gördüğünüz tüm kedileri evcilleştirmek ve kucaklamak istiyorsunuz

Sokakta, bir arkadaşınızın evinde ya da kendi evinizde, onları kucaklamaya karşı koyamazsınız. Tabii ki, ne zaman yalnız kalmaları gerektiğini de anlayacaksınız, çünkü bu hayvanların ihtiyaçlarına ve korkularına saygı duymak her şeyden önce gelir.

Türler hakkında her şeyi biliyorsunuz

Kediler, üzerinde en çok çalışılan ve en uzun süre insanların çevresinde bulunan hayvanlardan biri olmasına rağmen, bizi her zaman şaşırtacak. Onlarla olan deneyiminiz boyunca, bir kedi sever onların biyolojik yapıları, bakımları, davranışları ve merakları hakkında kapsamlı bilgi edinmiş olacaktır.

Size hiç “kedi aşığı” denildi mi?

İster kediler hakkında konuşarak geçireceğiniz saatler olsun, ister evinizde yaşayanların sayısı olsun, birileri mutlaka sizi bu şekilde damgalamıştır. Ayrıca, kimin söylediğine bağlı olarak aşağılayıcı bir çağrışım olsa da, size her zaman bir iltifat gibi görünüyor (çünkü öyle!)

Bir hayvanı tüm kalbinizle sevmek bir delilik eylemi değil, bir empati ve insanlık hareketidir.

Günün en güzel yanı onlarla geçirdiğiniz zamandır

Eve gelip onları selamlamak, onlarla oynamak ya da bir tüy yumağının altında uyumak sizin için günün en güzel zamanı olabilir. İyi bir kedi sever olarak, onlarla geçirdiğiniz her dakikanın sevgiyle değerlenecek bir hatıra olduğunu bilirsiniz.

Bir insan ve bir kedi arasında seçim yapmak zorunda kalırsanız, kedi her zaman kazanır

Evcil bir kedi, gönüllü olarak üstlendiğiniz ve hayatınızın her günü elinizden gelenin en iyisini yaptığınız bir sorumluluktur. Biri size kediniz ve kendisi arasında bir seçim yaptırırsa, cevap açıktır, bir hayvanı sahiplenip ondan vazgeçemezsiniz.

Kameranız her zaman elinizin altında

Kediler, tükenmez bir kaynaktır ve eğer sosyal medyada iyiyseniz, size çok fazla beğeni getirecektir. Bu nedenle, eğer bir kedi aşığıysanız, kedinizi filme almak veya fotoğraflamak en sevdiğiniz aktivitelerden biridir!

Kedileriniz duygusal desteğinizin bir parçası

Bazen gerçekten ne hissettiğinizi kelimelerle ifade etmek mümkün değildir. Böyle zamanlarda, sadece gözünüzün içine bakan ve kucağınıza kıvrılan bir hayvan tek ihtiyacınız olan şeydir. Kediler, birçok insan için sessiz, empatik ve hatta terapötik bir arkadaştır.

Kedi kurtarma derneklerine yardım ediyorsunuz

Bazı insanlar kedilere bayılır, ancak evde bir kediye bakmayı göze alamaz veya bir kediye gerçekten ihtiyaç duydukları her zaman ve ilgiyi verebileceklerini düşünmezler. Bu, bir kedi severi durdurmaz ve aslında, onları en dezavantajlı örneklere yardım etmenin başka yollarını aramaya motive eder. Birçok insan kedi barınaklarına yardım eder, gönüllü olarak çalışır veya kendilerini kedileri teşvik eden materyallerin yayılmasına adar.

Bir hayvan bakım merkezinin yardımınız için sonsuz minnettar olacağından emin olabilirsiniz.

Bir kadın ve omzunda kedisi.


Sonunda diğer hayvanları seversiniz

Günün sonunda bir kedi sever, bir kedi bakışının ardındaki düşünceleri, duyguları ve ihtiyaçları anlayan kişidir. İçlerindekinin içinizdekiyle aynı olduğunu anladığınızda, insan olsun ya da olmasın tüm hayvanların hissettiğini ve acı çektiğini fark edersiniz.

Bu yüzden kedi sever olmak diğer tüm türleri de sevmenize yol açacaktır. Ve dünyanın her yerinde çektikleri acılara karşı duyarlı olsanız bile, sizin için onların mutlu ve sağlıklı yaşadıklarını görmekten daha iyi bir ödül olamaz. İlginizi çekebilir ...

Kedinize Sevgiyi Göstermenin 7 Yolu
My Animals
sayfasında okuyun My Animals
Kedinize Sevgiyi Göstermenin 7 Yolu

Kedinize sevginizi ve şefkatinizi nasıl gösterebileceğinizi biliyor musunuz? Bugünkü yazımızda, kedinize sevginizi göstermenin 7 yolunu anlatacağız...
Benim Hayvanlarım sayfasındaki içerikler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçemezler. Şüphe ya da endişe duyduğunuz herhangi bir durumda, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.