Evcil Hayvanlar ve Dekor Birbirine Karşı Değildir

Bir evcil hayvanınız varsa dekorunuz onların varlığını yansıtmalı; sonuçta orası onların da evi.
Evcil Hayvanlar ve Dekor Birbirine Karşı Değildir
Francisco María García

Yazan ve doğrulayan Aavukat Francisco María García.

Son Güncelleme: 21 Aralık, 2022

Bir evcil hayvana sahip olmak, bir domuz ahırında yaşamanız gerektiği anlamına gelmez. Herkes için uyumlu bir ortam yaratabilirsiniz ve bunu başarmanın anahtarları entegrasyon, organizasyon ve planlamadır. Gördüğünüz gibi evcil hayvanlar ve güzel dekor birbirini karşı olan şeyler değil.

Ayrıca evcil hayvanı olan kişilerin evlerinin de belirli standartları karşılaması gerekmektedir. Aslında, evlat edindiğiniz hayvanın özel ihtiyaçlarına bağlı olarak birkaç şeyi uyarlamanız bile gerekebilir. İşte bu zorlukların üstesinden gelmek ve denemeden ölmemek için bazı fikirler.

Evcil hayvanlar ve dekor – kendilerine ait bir alan

Bazı hayvan türleri oldukça bölgeseldir ve bu köpekler ve kediler için geçerlidir. Bu, onlara uyuyabilecekleri, yemek yiyebilecekleri sabit bir alan tahsis etmeyi kolaylaştırır.

kolyeyle oynayan kedi

Bu nedenle, evde eğitimlerini ve davranışlarını yönetmeleri, kendilerine bir yer tahsis edilmesine bağlı olacaktır. Hayvanın kurallarına ve dinamiklerine uyacak şekilde uyarlamanız gerekir. Buna karşılık, bunu yapmak temizlik gibi bazı görevleri daha kolay gerçekleştirmenizi de sağlayacaktır.

Bu, bir odayı veya alanı kötü kokacağı ve her zaman dağınık görüneceği için feda etmek değildir. Hayvan sahipleri, bu alanın dekorunu, evin geri kalanına, temizlik ve organizasyon ile kendi “ev” konseptlerine entegre edebilirler.

Bazı parametreleri baştan tanımlamanız gerekir

Bir evcil hayvanı evlat edinirken ve onu eve getirirken, büyüklük ve cins dikkate alınması gereken önemli şeylerdir. Bu nedenle, yeni ikametgahlarına uyum sağlamak için ihtiyaç duydukları şeye sahip olmalıdırlar.

Örneğin, bir stüdyo dairede yaşarken Golden Retriever veya Sibirya kurdu sahiplenmek büyük bir hatadır. Bu, hala yavru olduklarında büyük bir sorun değil, ancak büyüdükçe, hareket etmek için ihtiyaç duydukları alandan yoksun olacakları için daha büyük bir sorun haline gelecektir.

Benzer şekilde evcil hayvanınızın cinsi de evinizin tipik sıcaklığına uygun olmalıdır. Ya öyle, ya da her ikisinin de aynı yerde bir arada yaşaması için doğru koşulları yaratmalısınız.

Evcil hayvanlar ve dekor – dikkate alınması gerekenler

Bir evcil hayvanın yemek yediği ve tuvaletini yaptığı yer iyi havalandırılmalıdır. Aksi takdirde, alan karakteristik bir kötü kokuya sahip olacak ve bu, temizleme veya çeki düzen verme girişimlerinizi caydıracaktır.

Ayrıca, pençeli bir evcil hayvan besleyecekseniz, dayanıklı malzemelerden yapılmış mobilyalar almayı düşünün. Buradaki amaç, küçük arkadaşınızın, etrafınızdaki diğer yumuşak ürünlerle birlikte döşemenizi yırtmasını engellemektir.

Kırılabilir nesneleri ulaşamayacakları yerlere yerleştirin. Küçük halıları ve sağlam dolapları tercih etmeye çalışın. Ayrıca, evinizi temiz ve düzenli tutarak hayatınızı daha katlanılabilir hale getireceğinden, elektrikli süpürgeyi yanınızda bulundurun.

Evcil hayvan dekoru

Ne tür bir evcil hayvan evlat edineceğinizi tam olarak öğrendikten sonra, onların ihtiyaçlarına göre gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. Buradaki amaç, bazı önemli iç dekor ayrıntılarını görünümlerine odaklamaktır.

Örneğin, duvarları kürkleriyle aynı tonda boyayabilirsiniz. Benekleri şeklinde dekoratif objeler de kullanabilirsiniz. Ve hatta türlerine atıfta bulunan bazı nesneleri koyabilirsiniz. Bunların hepsi şu anda devam eden bazı harika trendler.

Gerçek şu ki, köpek ya da kedi de evinizin tarzına uyacak ve her şey sanki oraya aitmiş gibi kasıtlı görünecek. Ayrıca evcil hayvan evinizin ana teması olacaktır. Gördüğünüz gibi evcil hayvanlar ve dekor mükemmel bir kombinasyon olabilir.

dekorda bir bitki ve köpek

Evcil hayvanlar için iç tasarım

Bu günlerde, hayvanseverler pazarını kapsamaya adanmış tasarımcıları ve tüm mobilya serilerini bulabilirsiniz. Böylece, köpek kulübeleri ve çöp kutuları artık bu kadar basit olmak zorunda değil.

Örneğin, kediler için yapılmış mobilyalardan, stilize köpek evlerine ve hatta küçük evcil hayvanlar için yatak işlevi gören komodinlere kadar her şeyi bulabilirsiniz. Bunlar, internette gezinirseniz bulacağınız fikirlerden sadece birkaçı.

Kendini buna adamış insanlar, evde tuttuğumuz evcilleştirilmiş türlerle etkileşim şeklimizi değiştirmeye çalışan markalara ve diğer girişimlere sahip profesyonellerdir. Yani bu açıdan baktığınız zaman evcil hayvanlar ve kaliteli dekor birbirleri için yapılmıştır.

Sonuç olarak, bir evcil hayvana ve şık bir eve sahip olmak, baştan planlarsanız oldukça mümkündür. Çünkü temizlik, kararlılık ve belirli bir maddi yatırım yeterli olacaktır. Ancak disiplinli olmalısınız.

Evcil hayvanları ve şık ev dekorunu sever misiniz? O zaman işe koyulun!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.