Amerika'daki En Popüler Köpek Irkları

Bugün, Amerika'daki en popüler köpek ırklarından bahsedeceğiz. Kaçırmayın!
Amerika'daki En Popüler Köpek Irkları

Son Güncelleme: 20 Eylül, 2019

Son anket sonuçlarına göre, Amerika’daki en popüler köpek ırkları aşağıdaki gibidir. İlginç bir şekilde, bu listedeki çoğu köpek büyük ırklardandır. Ancak, istatistiklere göre Amerikalılar en çok sadık ve korumacı köpekleri sahiplenmektedirler.

Ülkedeki en popüler 10 ırk arasında, Labrador Retriever listedeki birinciliğini korumaktadır. Ancak, Amerikalı ailelerin tercih ettiği başka köpek ırkları da bulunmaktadır.

Amerikadaki en popüler köpek ırkları

Labrador retriever

Saygıdeğer bir av köpeğine sahip olma fikrini sevdiğimiz için labradorlara çok düşkünüz.

Sahiplendiğimiz köpeklerin tıpkı labradorlar gibi sabırlı olmasını isteriz. Labradorları nazik, zeki, oyuncu, kalabalığı seven ve çalışkan oldukları için severiz. Aynı zamanda, çocuklarla ve evdeki diğer evcil hayvanlarla da iyi anlaşırlar.

Alman çoban köpekleri: Bir zamanın en popüler köpek ırkları arasında

alman çoban köpeği

Bu köpek ırkını hala evcil hayvan olarak sahiplenen birçok kişi bulunmaktadır. Sadakatleri, cesaretleri, özgüvenleri, öğrenme kabiliyetleri ve insanları koruma içgüdüleri diğer hiçbir ırka benzemez. Buna ek olarak, alman çoban köpekleri en iyi servis köpekleridir.

Bu köpekler her ne kadar en zeki, çevik ve hareketli köpekler olsa da, en önemli özellikleri insanlara olan sonsuz sadakatleridir. Bu köpekler her tür çevreye uyum sağlar ve onları ikon haline getiren bütün o erdemlerinden hiçbir ödün vermezler.

Golden retriever

Güzel, dost canlısı, özgüvenli ve sevimli kişiliği olan golden retrieverları herkesler sever. Labrador akrabalarına kıyasla, goldenlar etraflarındaki bütün çocuklarla ve hayvanlarla iyi geçinirler.

Rehber köpeği olarak oldukça başarılıdırlar. Sadece bununla da kalmıyor; çok yönlü, bütün durumlarda kullanılabilir ve üstelik, her alanda da uzmanlaştırılabilirler. Ayrıca, canlı karakterlerine uyum sağlayan altın sarısı tüylerini de es geçmemek gerekir.

Buldog

Buldog oldukça sabırlı ve hoşgörülü bir köpektir. Gergin kasları, tembel davranışları, kırışık suratı ve kendine has ağız yapısıyla bizi bizden almaktadır. O surata aşık olmamak elde değildir.

Çoğu Buldog, insanlarla vakit geçirmeyi sever ve çocuklarla iyi geçinirler. Evde beslemek için çok uygundur.

Beagle

Beagle ırkının Amerikalılar arasında uzun süredir popüler olması çok şaşırtıcı değildir. Bugün de hala aynı konumunu korumaktadır.

Bu ufak tazılar hem başarılı ve sadık hayvanlardır hem de gamsız, komik ve tatlılardır. Kim bu surata ve uzun sarkık kulaklara karşı koyabilir ki? Beagle sahiplenen kişiler, neden bu hayvanların çok sevildiğini çok kısa zamanda anlayacaklardır.

Kaniş

Kaniş dünya çapında iyi bilinen bir ırktır. Kanişler, muhteşem zarafetleri, ince fizikleri, parlak kıvırcık tüyleri ve dengeli yapısı ile dikkat çeker.

Genelde çoğu kişi, bu hayvanları kuaförlerde fazla vakit geçirmesi gereken bakıma muhtaç hayvanlar olarak görür. Halbuki, bu hayvanların özellikle çocuklarla çok iyi vakit geçirdiği gerçeğini göz ardı ederler.

En popüler köpek ırkları arasında bokserlar

Bokserlar popüler bir ırktır. Bu köpeklere aşık olmak için birçok neden bulunmaktadır. Bunlar güçlü bedenleri ya da ifadeli yüzleri ya da ahmak espri anlayışı olabilir. Ya da belki, doğuştan gelen zekaları ve insanlara olan derin bağlarıdır. Siz seçin!

Durum ne olursa olsun, bu köpekler çok tatlıdır ve aileli çocuklar için çok iyi birer evcil hayvandır.

Fransız buldog

Fransız buldog köpekleri zekilerdir ve ilginç bir şekilde çok iyi gözcüdürler. Bölgelerine sızıntı olsa bile abartılı bir şekilde havlamazlar. Ama havladıkları zaman ona kulak vermenizi tavsiye ederiz.

Bu köpekler çok inatçı ve kalın kafalı olabilir. Üstesinden gelebilmeniz için sabırlı olmalısınız ve sürekli onu eğitmelisiniz. Yine de, hem eğlenceli hem de etrafındaki herkese karşı dost canlısı davranan köpekler olduğu için, sevilmeyi hak ediyorlar.

Popüler köpek ırkları Rottweiler

en popüler köpek ırkları

Çoğu kişi Rottweilerların aynı olduğunu düşünür ancak Amerikan Rottweiler ile Alman Rottweiler arasında fark vardır. İkisi de antik Avrupa’daki sürü köpeklerinden gelmektedir.

Bu ırkın çoğu üyesi çok zeki, sevgi dolu ve arkadaş canlısıdır. Sadakatleri ve boyutları sayesinde mükemmel birer koruma köpeği olsalar da, aynı zamanda nazik ve anaç yapıları vardır.

En popüler evcil hayvan olarak Shih Tzu

Shih Tzu küçük olabilir ancak kocaman bir kişiliği vardır. Sizle sadece arkadaş olmak isterler. Oldukça sıcakkanlı, hareketli ve uysaldır. Buna ek olarak, her zaman mutlulardır ve kolay eğitilirler.

Shih Tzuların ek belirgin özellikleri uzun dalgalı tüyleri ve kocaman gözleri ile geniş yuvarlak yüzleridir. Genelde küçük ırklar çok havlasa da, bu durum bu hayvanlar için geçerli değildir. Dikkatinizi gerektirecek durumlarda havladığını sakın unutmayın.

Vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.