Golden Retriever Yetiştirmek İçin İpuçları

Bir golden retriever yetiştirmek için, bu köpeğin düzgün bir şekilde gelişmesi için neye ihtiyacı olduğunu bilmek gerekir. Örneğin, iyi bir diyet, eğitim ve onu sağlıklı tutmak için gerekli özen gösterilmelidir.
Golden Retriever Yetiştirmek İçin İpuçları

Son Güncelleme: 25 Mayıs, 2021

Golden retriever cinsi köpek yetiştirmek söz konusu olduğunda, dengeli bir diyet, etkili eğitim, doğru egzersiz rutinleri ve bunların hepsini yapmak için gereken tüm ekipmanla ilgili çok sayıda konuyu ve tavsiyeyi aklınızda bulundurmalısınız.

Golden Retrieverler büyük, güzel ve eşi benzeri olmayan bir kişiliğe sahip hayvanlardır. Gülümsemeyi, sahipleriyle kaliteli zaman geçirmeyi ve herkesi yuvalarına davet etmeyi severler. Çok havlasa bile sizi eğlendirecektir.

Golden Retriever evlat edinmeden önce bilmeniz gerekenler

Yavruları evlat edinen ve maalesef bir hafta sonra onları terk eden pek çok aile öyküsü var. Bunun nedeni “evin her tarafına idrara çıkması ve çok fazla bakıma ihtiyaç duyması” veya “yaşam tarzımıza uymaması” olabilir. Unutmayın, eve yedi haftalık bir köpek yavrusu getirdiğinizde, temelde eve bir bebek getirmiş olursunuz.

Bir çocuğu doğumdan hemen sonra banyoyu kullanması ve düzgün davranması için eğitebileceğinizi düşünüyor musunuz? Tabii ki hayır. Böyle bir eğitim zaman alır. Bu nedenle, eve bir köpek yavrusu getirme kararını vermeden önce, kendinize hayatınızın bu döneminde bir yavru köpek yetiştirip yetiştiremeyeceğinizi sorun.

Bir köpek yavrusu yetiştirmekle ilgili gereken her şi halledebilir misiniz? Ailenizle bir köpek yavrusu sahibi olmanın sorumlulukları hakkında gerçek bir konuşma yaptınız mı? Bir golden retriever yetiştirmek zordur. Bir köpek yavrusu ile başa çıkabileceğinizden emin değilseniz, daha yaşlı, daha sessiz bir köpek sahiplenmeyi düşünmelisiniz.

tek başına ormanda oturan golden retriever

Bir kafesli sandık kullanarak köpeğinizi eğitin

Sandık eğitimi, golden retriever’lar için mükemmeldir. Yavru köpeğinizin sandığın kötü bir yer olmadığını anlaması önemlidir. Yavru köpek için güvenli bir yer yaratmanın gerçekten harika bir yoludur çünkü iyi hijyen, yemek yeme ve uyku alışkanlıklarına alışmasına yardımcı olabilir.

Golden Retriever eğitimi erken başlar

Yavru köpeğinizin evinizi tahrip etmemesi için temel eğitimin yeterli olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak, onu eğitirken harika bir tavrınız olsa bile, bunu etkili bir şekilde yapmak yeterli olduğu anlamına gelmez.

Profesyonellere güvenmelisiniz çünkü o, golden retriever’ınızın eğitimini hızlandırmak ve geliştirmek için gereken özel bilgiye sahiptir. Elbette bu, özellikle bu konuda eğitim almış eğitmenler ve veterinerler anlamına gelir. Yavru köpeğinizi erken dönemlerinde eğitmenize de yardımcı olabilirler.

Yavru köpeğinizi eğitmek için gereken tüm işi yapmaya kararlı olduğunuzdan emin olun. Yavru köpeğiniz her şeyi yalnızca bir eğitim seansıyla veya haftada bir dersle öğrenemeyecektir. Her gün evde üzerinde çalışılması gereken bir şey. Ayrıca, köpeğinizin kötü alışkanlıklarından kurtulmasına yardımcı olmalısınız.

yavru golden retriever

Köpeğinizin eğitimini anlamak önemlidir

Golden retriever’lar zekalarıyla bilinirler ve eğitilmeleri çok kolaydır. The Everything Golden Retriever Book adlı kitap, yavru köpeğinizin öğrenme yeteneğini sık etkileşim ve teşvik edici bir ortamla geliştirebileceğinizi açıklıyor. İlginç ve etkileşimli oyuncaklar kullanın ve onu eğitmek için dışarı çıkarmaya kendinizi adayın.

Köpeklerde gündüz bakımı, golden retriever yavrusunu iyi huylu bir yetişkine dönüştürmek için etkili ve hayati bir kaynaktır. Ayrıca, yavru köpeğinizi ders saatleri dışında da eğittiğinizden emin olun. Köpeğinizi etkili bir şekilde eğitmenin tek yolu budur ve aynı zamanda yavru köpeğinizle kaliteli zaman da geçirebilirsiniz.

Sağlığına dikkat edin

Golden Retrieverlerin sağlığı, yavru olduklarında çok hassastır. Kaliteli bir yemek, sağlıklı kalması için çok faydalı olacaktır. Yavru köpeğinizin düzenli olarak veterineri görmesi gerekeceğinden, 10 haftalık olmadan bu ziyaretleri ayarladığınızdan emin olun.

Veteriner hekiminiz onu kapsamlı bir şekilde kontrol edecektir. Gözlerini, kulaklarını, karnını, kalbini ve akciğerlerini ve aşı kayıtlarını kontrol edecek. Bir köpek yavrusu ilk ziyaretinde distemper, adenovirüs, parvovirüs ve parainfluenza için aşılanacaktır.

İlk ziyaretten sonra, yavru köpeğiniz için genellikle bir ay sonra veya altı ay veya bir yıl sonrası için iki kez daha randevu ayarlamalısınız. Sonraki sağlık randevuları genellikle yıllıktır. İlginizi çekebilir ...

Golden Retriever: Aileler için en iyi köpeklerden biri
My Animals
sayfasında okuyun My Animals
Golden Retriever: Aileler için en iyi köpeklerden biri

Golden Retriever cinsi, insanlarla ve diğer hayvanlarla sosyalleşmeyi sever. Bu nedenle, çocuklar ve büyük aileler için iyi bir dosttur.